moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy komendant Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej

19 grudnia w Gdyni odbyło się uroczyste wręczenie aktu nominacji na stanowisko komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej. Dowodzenie jednostką z dniem 1 stycznia 2014 roku obejmie komandor podporucznik Maciej Osika z jednoczesnym awansem na kolejny stopień wojskowy. Dotychczasowy komendant komandor porucznik Robert Kozacki dalszą służbę pełnić będzie w Centrum Szkolenia Marynarki Wojennej w Ustce na stanowisku jego komendanta.

W uroczystości z udziałem kadry i pracowników jednostki oraz zaproszonych gości uczestniczył dowódca 3 Flotylli Okrętów kontradmirał Marian Ambroziak.

Kmdr ppor. Maciej Osika urodził się 4 lipca 1969 roku w Opolu. Studia na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego w Akademii Marynarki Wojennej rozpoczął w 1990 roku. W 1995 roku po ukończeniu AMW został skierowany do 3 Flotylli Okrętów gdzie objął pierwsze stanowisko służbowe – dowódcy działu rakietowo-artyleryjskiego na ORP „Puck” w 1 Dywizjonie Okrętów Rakietowych.

W 1997 roku został wyznaczony na stanowisko zastępcy dowódcy okrętu na ORP „Władysławowo”, a w 1999 roku objął dowodzenie tą jednostką. W 2006 roku objął stanowisko starszego oficera flagowego w Dywizjonie Okrętów Rakietowych. Po dwóch latach (2008) został zastępcą dowódcy fregaty rakietowej ORP „Gen. T. Kościuszko”, gdzie służył do dzisiaj.

Kmdr ppor. Maciej Osika jest żonaty i ma dwóch synów. Interesuje się żeglarstwem, turystyką górską i literaturą fantastyczną. Czas wolny od zajęć i obowiązków domowych spędza na rowerze.

Kmdr por. Robert Kozacki urodził się 2 maja 1965 roku w Sosnowcu. Służbę wojskową rozpoczął w 1985 roku podejmując naukę w Wyższej Szkole Oficerskiej Wojsk Zmechanizowanych we Wrocławiu, po ukończeniu której został wyznaczony na pierwsze stanowisko służbowe – zastępcy dowódcy kompani w 3 Pułku Zabezpieczenia Marynarki Wojennej (obecnie Oddział Zabezpieczenia MW). Z jednostką tą związał się na 6 lat pełniąc obowiązki na stanowiskach oficera batalionu zabezpieczenia i starszego instruktora w sztabie jednostki. W 1995 roku został wyznaczony na stanowisko inspektora – starszego oficera Oddziału Ogólnowojskowego i Sportu Dowództwa MW. Od roku 2000 pełnił obowiązki specjalisty i starszego specjalisty w Oddziale Szkolenia Specjalistycznego Sztabu Marynarki Wojennej. Rozkazem Dowódcy Marynarki Wojennej z dnia 24 maja 2010 roku został wyznaczony na stanowisko komendanta Ośrodka Szkolenia Żeglarskiego MW.

Kmdr por. Robert Kozacki jest żonaty i ma dwóch synów oraz córkę Martynę. Interesuje się żeglarstwem i łowiectwem. Każdą wolną chwilę spędza pod żaglami, bądź ze strzelbą na łonie natury.

*****
Ośrodek Szkolenia Żeglarskiego Marynarki Wojennej przeznaczony jest do prowadzenia szkoleń żeglarskich i motorowodnych, organizacji rejsów szkoleniowo-stażowych i udziału w regatach krajowych i zagranicznych. W Ośrodku szkolą się i odbywają rejsy podchorążowie, kadeci i elewi szkół wojskowych oraz kadra Wojska Polskiego. Do zabezpieczenia zadań OSŻ MW 25 jednostek pływających w tym 12 jachtów pełnomorskich, 5 jachtów zatokowych, 8 łodzi motorowych. Szkoleniem, prowadzeniem rejsów i przygotowaniem jednostek pływających zajmują się 34 osoby (w 4 pracowników wojska). W swojej codziennej działalności Ośrodek poza jednostkami organizacyjnymi MON współpracuje z Urzędem Miasta Gdynia, Urzędem Morskim w Gdyni, Jacht Klubem MW „KOTWICA”.

Tekst: kmdr ppor. Radosław Pioch

red. PZ

autor zdjęć: Grzegorz Waletko

dodaj komentarz

komentarze


Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
Mistrzyni schodzi ze ścianki
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
Outside the Box
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Kolejne nominacje w wojsku
Together on the Front Line and Beyond
Wojsko buduje drony
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Trzymajcie kciuki za Biało-Czerwonych!
Buzdygan Internautów – głosowanie
Miliardy euro na polskie bezpieczeństwo
Ekstremalne zimowe nurkowanie
Przez uchylone okno
Invictus, czyli niezwyciężony
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Weterani razem przełamują bariery
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Bojowy duch i serce na dłoni
Kierunek Rumunia
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
POLSARIS, czyli oczy wojska
HIMARS-y w Rumunii
Polscy oficerowie obejmą prestiżowe stanowiska
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Taniec na „Orle”
Husarz z kolejnym kamieniem milowym
Premier wojenny
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Gorąco wśród lodu
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Armia ma liczyć pół miliona!
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
ŻW zatrzymała operatora drona, który spadł na teren wojskowy
Ulgi dla mundurowych coraz bliżej
To nie mogło się udać, ale…
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
Klucz do przyszłości
Ostatnia minuta Kutschery
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Bezzałogowa rewolucja u brzeskich saperów
Trójkąt Warszawa–Bukareszt–Ankara
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Medal Honoru dla Ollisa
Oko na Bałtyk
Dwa razy po 10 km ze zmianą nart
Co nowego w przepisach?
Z Ustki do kosmosu
Partnerstwo dla artylerii
„Horyzont” (dla) bezpieczeństwa
„Wicher” rośnie w oczach
Engineer Kościuszko Saves America
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Amerykanie zarobią na Duńczykach
Nie tylko przemyt, także ataki hybrydowe

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO