moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Nowy dowódca 12 Dywizjonu Trałowców

7 stycznia  na terenie świnoujskiego  Portu  Wojennego  miała miejsce  uroczystość  przekazania obowiązków  dowódcy  12 Dywizjonu Trałowców.  Dowodzenie jednostką objął komandor porucznik  Krzysztof Szumlicki. Służbę na tym stanowisku zakończył natomiast komandor porucznik Andrzej Wojtkowiak, który pełnił obowiązki dowódcy 12 Dywizjonu Trałowców od stycznia 2009 r.


Uroczystość przekazania obowiązków odbyła się w obecności pełniącego obowiązki dowódcy 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, komandora Zygmunta Białogłowskiego, szefa Szkolenia 8 FOW komandora Jarosława Kuklińskiego, dowódców jednostek wojskowych flotylli, kadry dywizjonu oraz zaproszonych gości. Uroczystą oprawę ceremonii zapewniła świnoujska Orkiestra Wojskowa.  Podczas uroczystości na placu apelowym jednostki przekazane zostały symbole dowodzenia jednostką – znaki dowódcy dywizjonu. Następnie podpisane zostały protokoły przekazania obowiązków. Uroczystość zakończyła się paradą burtową, podczas której załogi okrętów oddały honor nowemu oraz odchodzącemu dowódcy dywizjonu.

Komandor porucznik Krzysztof Szumlicki w 1990 r. rozpoczął studia w Akademii Marynarki Wojennej na Wydziale Nawigacji i Uzbrojenia Okrętowego. W 1995 r., po ukończeniu studiów, został skierowany do służby na stanowisku dowódcy działu artylerii i broni podwodnej na ORP „Jamno” w 12. Dywizjonie Trałowców w Świnoujściu. W 1996 r. objął obowiązki zastępcy dowódcy okrętu ORP „Bukowo”, a w 1997 r. został zastępcą dowódcy okrętu ORP „Jamno”. Jeszcze w tym samym roku został mianowany na kapitana marynarki i objął obowiązki dowódcy ORP „Bukowo”. Po 5 latach, w 2002 r., objął dowodzenie grupą okrętów na ORP „Resko”. W 2006 r. komandor porucznik Szumlicki  został skierowany do służby w Dowództwie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża. Pełnił w nim obowiązki szefa Sekcji Planowania i Szefa Sekcji Operacyjnej w Wydziale Operacyjnym Sztabu Flotylli.

Komandor porucznik Andrzej Wojtkowiak ukończył studia w Akademii Marynarki Wojennej w 1989 roku, a następnie objął pierwsze stanowisko służbowe asystenta okrętowego, a następnie zastępcy dowódcy okrętu, na ORP „Dąbie” w 12 Dywizjonie Trałowców. Z dywizjonem tym związany był później przez większość swojej służby wojskowej. Kolejnym krokiem w jego karierze było wyznaczenie w 1994 roku na stanowisko zastępcy dowódcy okrętu grupowego ORP „Gardno”. W 1995 roku został dowódcą trałowca ORP „Dąbie”, a w 1997 roku dowódcą grupy jednostek pływających – dowódcą okrętu ORP „Gardno”. Pełniąc tę funkcję w 2000 roku uzyskał awans na komandora podporucznika. W 2007 roku wyznaczony został na stanowisko w Dowództwie 8 Flotylli Obrony Wybrzeża, gdzie pełnił obowiązki starszego oficera flagowego. Po ukończeniu specjalistycznego kursu w Akademii Marynarki Wojennej w 2009 roku mianowany został na stopień komandora porucznika oraz objął dowodzenie 12 Dywizjonem Trałowców.

Tekst: kpt. mar. Monika Trzcińska

red. PZ

autor zdjęć: Arkadiusz Dwulatek, Marcin Purman

dodaj komentarz

komentarze


ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Ostatnia minuta Kutschery
Chciałem być na pierwszej linii
Outside the Box
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Multimedaliści górą
POLSARIS, czyli oczy wojska
Skromny początek wielkiej wojny
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
To nie mogło się udać, ale…
Gorąco wśród lodu
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Oko na Bałtyk
Ekstremalne zimowe nurkowanie
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Zielone światło dla konwoju
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Czekamy na pierwsze podium wojskowych
W NATO o inwestycjach w obronność
Buzdygan Internautów – głosowanie
Medal Honoru dla Ollisa
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Rubio: należymy do siebie
Bojowy duch i serce na dłoni
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Kierunek Rumunia
Taniec na „Orle”
Misja zdrowie trwa
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Partnerstwo dla artylerii
„Wicher” rośnie w oczach
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
Fenomen podziemnej armii
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Arktyka pod lupą NATO
Przez uchylone okno
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
Engineer Kościuszko Saves America
Chwała bohaterom AK
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Premier wojenny
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
Invictus, czyli niezwyciężony
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
Finał B żołnierza w short tracku
Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
HIMARS-y w Rumunii
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Kolejne nominacje w wojsku
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Medycy z wojska i cywila budują Legion
Together on the Front Line and Beyond
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO