moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Książka „Sekretna historia SAS”

Brytyjski Special Air Service to już niemal jeden ze współczesnych mitów. Ta machina wojenna, której żołnierze do perfekcji opanowali sztukę walki, stanowi wzór dla innych jednostek sił specjalnych. Najważniejsze dewizy formacji SAS to: „Kto się odważy, zwycięża”, „Dowodzisz, nadążasz albo odpadasz” oraz „Nie cofają się przed tym, na co nie zdobyliby się inni”.

Odkąd w 1941 roku David Stirling utworzył tę jednostkę pośród piasków pustyni, pełni ona najbardziej niebezpieczne, wymagające doskonałego przygotowania misje. Tragedia w Monachium, walki w Irlandii, wojna w Iraku… Żołnierze SAS potrafią dostosować się do każdych warunków, zawsze i wszędzie walczyć z terroryzmem. Wszystkie ich operacje wciąż jednak otoczone są mgłą tajemnicy. Jakie taktyki, jakie podstępy przygotowują ci niezwykli ludzie w swej stałej siedzibie, by sprostać nowym zadaniom?

Jakimi środkami dysponują, by móc zaskoczyć przeciwnika, a przede wszystkim – do czego gotowi są posunąć się żołnierze z Hereford, by zwyciężyć?

Na te pytania odpowiada Jean-Jacques Cécile, autor „Sekretnej historii SAS”. Opisuje najważniejsze operacje SAS i odsłania tajne oblicze brytyjskiego establishmentu wojskowego. To książka pasjonująca i doskonale udokumentowana.

Jean-Jacques Cécile, znawca wywiadu i jednostek elitarnych, służył w wywiadzie wojskowym, a także w służbach specjalnych. Jest autorem takich książek, jak „Chiens de guerre – Enquęte au coeur des societies militaires privées („Psy wojny – śledztwo w sercu prywatnych firm wojskowych” ) oraz „Espions et terroristes – Les liaisons dangereuses („Szpiedzy i terroryści – niebezpieczne związki”).

Jean-Jacques Cecile, „Sekretna historia SAS”, Wydawnictwo MUZA, 2013 r.

„Polska Zbrojna” objęła książkę patronatem medialnym.

PZ

autor zdjęć: Wydawnictwo MUZA

dodaj komentarz

komentarze

~Glaken
1371218880
Dewiza SAS została zmieniona... na "Kto planuje wygrywa". I to było wiele lat temu...
D6-8E-66-BD

Tu zaczniesz drogę do cyberwojsk
 
Lotnicza „sztafeta pokoleń”
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny
„Baltops ’25” – NATO ćwiczy na Bałtyku
Zawiszacy zwiększają zasoby K2
Zachód daje Ukrainie zielone światło
Typhoony i Gripeny nad Bałtykiem
Powstanie raport o bezpieczeństwie dostaw do zbrojeniówki
Od chaosu do wiktorii
Pilecki. Do końca walczył z tyranią
Pancerna nauka jazdy
Wyzwanie, które integruje
Pogrom rosyjskiego lotnictwa strategicznego
Rozpoznanie i możliwości rażenia bez ryzyka dla żołnierzy
Podejrzane manewry na Bałtyku
Bałtycka tarcza
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Wojska inżynieryjne wzmacniają granicę
Kajakarze i ratownicy wodni z workiem medali
Amunicja dla czołgów
Dostawa K9 i chrzest ogniowy
Szef MON-u oddał hołd gen. Marianowi Kukielowi
AW149 to przygoda życia
Sportowcy z „armii mistrzów” pokazali klasę
Sportowcy z „armii mistrzów” na podium wioślarskich ME
WOT z pomocą tonącym
Generał, olimpijczyk, postać tragiczna
Nowe możliwości spółki Mesko
Nasi czołgiści najlepsi
Kajakarze, pięściarze i lekkoatletka CWZS-u na podium
Wyzwanie, które integruje
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Unijni ministrowie podpisali SAFE
Nowa mapa garnizonów
50 kabli na 50-lecie Jednostki Wojskowej Formoza
Letni wypoczynek z MON-em
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Dziękujemy wam, weterani!
Pamiętają o powstańcach
Rosjanom wyciekły dwa miliony tajnych dokumentów
Zagadkowe znalezisko na Podkarpaciu
Karol Nawrocki wybrany na prezydenta RP
Kosiniak-Kamysz: Polska najbliższym partnerem Stanów Zjednoczonych w Europie
Czterej pancerni przeciw wyklętym
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Silna Polska w Europie to Polska związana sojuszem z USA
Trudny los zwycięzców
Fire from Coast
Żołnierze z dodatkiem od czerwca
„Zapad’ 25” przenosi się dalej od polskiej granicy
Misja PKW „Olimp” doceniona
Następne „Czarne Pantery” dla Wojska Polskiego
Kolejny krok ku wypowiedzeniu konwencji ottawskiej
Drony Wizjer rozpoznają cel
Żołnierz influencer?
K2 ze słowacką tarczą
Tajemne uderzenie
Szlachetny gest generała

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO