Zwycięstwo Twardego mimo nerwowej końcówki

Drużyna Twardego Świętoszów odniosła dziesiąte zwycięstwo w obecnym sezonie. Wojskowi w czwartym meczu w rundzie wiosennej wygrali w Dziwiszowie 2:1 z miejscowym Piastem. Oba gole dla świętoszowian zdobył w pierwszej połowie spotkania st. szer. Janusz Szkarapat.

Drużyna Twardego wiosną po dwa mecze wygrała i przegrała. Drugie spotkanie z rzędu wojskowi kończyli w dziesiątkę. Przed tygodniem w pojedynku z liderem zespół osłabił napastnik szer. Łukasz Rudyk, a w Dziwiszowie boisko musiał opuścić grający trener wojskowych i filar obrony st. szer. Sebastian Tylutki. Sędzia w 90. min ukarał go drugą żółtą kartką i w konsekwencji tego pokazał mu czerwoną. Mimo nerwowej końcówki wojskowym udało się utrzymać prowadzenie do ostatniego gwizdka arbitra. Gospodarze bardzo się starali zdobyć przynajmniej jeden punkt, ale podobnie jak świętoszowianie w pierwszej połowie nie potrafili skutecznie wykończyć wyśmienitych okazji do zdobycia gola.

Wojskowi objęli prowadzenie w 12. minucie. Za faul na st. szer. Marcinie Łojko sędzia podyktował rzut karny. „Jedenastkę” na gola zamienił st. szer. Janusz Szkarapat. 23 min później ten sam zawodnik podwyższył wynik spotkania. Obrońca Twardego znalazł się w odpowiednim miejscu pod bramką gospodarzy i w zamieszaniu podbramkowym wykazał się instynktem strzeleckim niczym rasowy napastnik. Po przerwie drużyna Piasta z większą pasją zaczęła atakować na bramkę bronioną przez st. szer. Marcina Kozdronia. Gospodarzom jednak tylko raz udało się pokonać bramkarza Twardego – w 66. minucie gola zdobył Marcin Pacan.

1 maja meczem w Warcie Bolesławieckiej wojskowi rozpoczną serię sześciu spotkań majowych. Najbliższy miesiąc zapowiada się bardzo ciekawie w rozgrywkach jeleniogórskiej klasy okręgowej. Na deser – w ostatniej kolejce w maju – w Bolesławcu dojdzie do pojedynku lidera z wiceliderem.

* * * * *
W meczu z Piastem Dziwiszów drużyna Twardego wystąpiła w składzie: st. szer. Marcin Kozdroń – Piotr Rudek, Bogumił Kosiorski, st. szer. Sebastian Tylutki, st. szer. Janusz Szkarapat – st. szer. Krystian Chruścicki, Damian Kościelny, Marcin Parasewicz, mjr Leszek Zbąski (od 74. min Marcin Rozwód) – st. szer. Daniel Szkarapat, st. szer. Marcin Łojko.