moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Brytyjscy żołnierze na manewrach NATO w Polsce w 2013 roku

W ćwiczeniach „Steadfast Jazz”, które w przyszłym roku odbędą się w Polsce i krajach bałtyckich, wezmą udział brytyjscy żołnierze – zapowiedział Philip Hammond, minister obrony Wielkiej Brytanii podczas spotkania z szefem polskiego MON Tomaszem Siemoniakiem.

„Steadfast Jazz 2013” to manewry wojsk NATO. Ćwiczenia mają sprawdzić zdolności obronne armii państw członkowskich. O tego rodzaju zobowiązaniach sojuszników mówi artykuł 5. Traktatu Północnoatlantyckiego.

Decyzja o tym, by zorganizować manewry w Polsce, została zapisana we wspólnej deklaracji państw Grupy Wyszehradzkiej, którą przyjęto przed szczytem NATO w Chicago w maju tego roku.



– Sojusz nie może koncentrować się wyłącznie na polityce ekspedycyjnej, wszyscy zgodnie mamy poczucie, że artykuł 5. jest najważniejszy – mówił w maju minister Tomasz Siemoniak. Szef polskiego resortu obrony proponował, by w ćwiczeniach wzięło udział jak najwięcej żołnierzy z państw członkowskich Sojuszu.

Podczas spotkania ministrowie obrony Polski i Wielkiej Brytanii podkreślali, że wspólne manewry, takie jak „Steadfast Jazz”, są okazją do zacieśnienia współpracy.  – Takie ćwiczenia zwiększają zdolności NATO, zbliżają sojuszników i mają duży wpływ na wyszkolenie i współpracę naszych żołnierzy – mówił minister Siemoniak w czasie rozmowy. Podobnego zdania jest brytyjski minister obrony Philip Hammond.

Ministrowie rozmawiali także o obecności żołnierzy Sojuszu w Afganistanie i udziale obu armii w tej misji. Poruszono również kwestię reformy polskich i brytyjskich sił zbrojnych. – Z dużym zainteresowaniem śledzimy zmiany, jakie przechodziła armia brytyjska, i chętnie rozpoczniemy dialog na tej płaszczyźnie – powiedział Tomasz Siemoniak.


MP

autor zdjęć: mjr Robert Siemaszko, Ewa Korsak

dodaj komentarz

komentarze

~arrow
1363515000
Pamiętajmy o 1939 roku...aby nigdy nie powtórzyła się nasza straszna klęska dyplomatyczna!!a później militarna i wreszcie narodowa...Jak jest dzisiaj? Nadal wierzymy w "gwarancje i sojusze"??
3A-04-7F-C3

Są wszędzie tam, gdzie stawką jest bezpieczeństwo
 
Od chaosu do wiktorii
Walczmy mądrze
ASzWoj na warcie od pokoleń
Prace nad kadłubem dla kolejnego Husarza
Bezzałogowce w Wojsku Polskim – serwis specjalny
Nowy rozdział w historii Mesko
Żołnierz influencer?
Pilecki. Do końca walczył z tyranią
„Zapad’ 25” przenosi się dalej od polskiej granicy
Film o Feniksie i terytorialsach
Letni wypoczynek z MON-em
Kolejny krok ku wypowiedzeniu konwencji ottawskiej
Podejrzane manewry na Bałtyku
Kierunek Karkonosze
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pogrom rosyjskiego lotnictwa strategicznego
Specjalsi opanowali amerykański okręt
W strategicznym miejscu o bezpieczeństwie Polski
Misja PKW „Olimp” doceniona
Robotyka to przyszłość medycyny
Kręgosłup dowodzenia Wojskiem Polskim
Ogniem i tarczą
DNA GROM-u
Uczelnia wysokich lotów
Droga pełna emocji
Nowe garaże dla Leopardów w Świętoszowie
Jeśli przerzut, to tylko z logistykami
100 lat historii Szkoły Orląt
W wakacje wstąp do WOT-u!
Dzień, który zmienił bieg wojny
Trzy okręty, jeden zespół
ZMU dla marynarzy
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Donald Tusk: W kwestii bezpieczeństwa słowa zamieniliśmy w czyny
Karol Nawrocki wybrany na prezydenta RP
Piloci na straży bezpieczeństwa
Zmagania sześcioosobowych armii
Typhoony i Gripeny nad Bałtykiem
Wyzwanie, które integruje
Czterej pancerni przeciw wyklętym
Dezamet rośnie w siłę
Wojsko zmodyfikowało program śmigłowcowy
PGZ na nowo
Generał, olimpijczyk, postać tragiczna
Sportowcy z „armii mistrzów” na podium wioślarskich ME
Po medale z okazji 100-lecia LAW-u
Nowe cele obronne NATO
Droga do zespołu bojowego GROM
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Kajakarze i ratownicy wodni z workiem medali
Nasi czołgiści najlepsi
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Badania z WAT-u na misji AX-4
Podróż w ciemność
Szukasz pomysłu na wakacje? Może szkolenie wojskowe?
Dodatkowe kamizelki dla żołnierzy
Wieczór pełen koszykarskich emocji
Najlepsi snajperzy wśród specjalsów
Judocy Czarnej Dywizji najlepsi w Wojsku Polskim
Żołnierze z dodatkiem od czerwca
Tak uczyły się latać orlęta
Na Wiejskiej o wydatkach na obronność i weteranach
Współpraca MON-u z weteranami i rezerwistami
100-lecie Lotniczej Akademii Wojskowej w Dęblinie
100 samolotów na 100-lecie Szkoły Orląt
Unijni ministrowie podpisali SAFE
Wojskowi dyplomaci wsparli weteranów II wojny
W Dęblinie tylko do przodu
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Rosjanom wyciekły dwa miliony tajnych dokumentów
Dekapitacyjne uderzenie w Iran

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO