moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Buzdygan Internautów – głosowanie

Kpt. mar. Damian Przybysz, chor. Piotr Krauz, st. szer. spec. Klaudia Zwolińska oraz reprezentacja na Invictus Games – to nominowani do nagrody Buzdygan Internautów 2025. Dziś rozpoczynamy głosowanie. To Wy, nasi czytelnicy, zdecydujecie, do kogo trafi to zaszczytne wyróżnienie. Pamiętajcie, liczy się każdy głos!

Redakcja „Polski Zbrojnej” już po raz 32. przyzna w tym roku swoje nagrody – Buzdygany. To wyróżnienia, którymi honorowane są wyjątkowe osoby, promujące śmiałe myślenie, odwagę w prezentowaniu poglądów i kształtujące nowoczesny wizerunek wojska. Wśród dotychczasowych laureatów są najwyżsi dowódcy Wojska Polskiego, zasłużeni żołnierze, znani politycy i osobistości życia publicznego.

Jednego Buzdygana przyznacie Wy – nasi czytelnicy. Przedstawiamy dzisiaj czterech nominowanych i od Waszej decyzji zależeć będzie, który z nich zostanie uhonorowany. Poniżej znajdziecie formularz, za pomocą którego możecie wskazać swojego faworyta. Na Wasze głosy czekamy do 15 lutego. Buzdygana Internautów otrzyma osoba, która zdobędzie najwięcej wskazań. Naszą nagrodę – w postaci repliki szesnastowiecznej oznaki godności rotmistrzowskiej – wręczymy na tradycyjnej Gali Buzdyganów.

Przed Wami nie lada wyzwanie! Poznajcie zatem czwórkę nominowanych.

Pewnie niewielu z was zna kpt. mar. Damiana Przybysza, ale na pewno kojarzycie viralowy klip, który zrealizował. Widzieliście „tańczącego” marynarza na ORP „Orzeł”? No właśnie… Widzieliście go wy i jeszcze jakieś 100 mln ludzi na całym świecie. Niezły wynik, bez dwóch zdań. W mediach społecznościowych, przeładowanych treściami, taki zasię osiągają wyłącznie najlepsze materiały. I taki był właśnie film zrealizowany przez oficera Wojska Polskiego.

Jednym z symboli 2025 roku był z pewnością BWP Borsuk. Pierwsze tego typu wozy trafiły już do Wojska Polskiego, dlatego chcieliśmy, by i wśród nominowanych do naszej nagrody znalazł się jakiś borsuczy akcent. Nikt lepiej nie nadawałby się do tej roli niż chor. Piotr Krauz. Podoficer poznał nowego BWP-a jak mało kto. Z jego wiedzy i doświadczenia korzystają nie tylko koledzy z 15 Brygady, lecz nawet producent pojazdu. Gdyby w wojskach lądowych panowały marynarskie zwyczaje, to chor. Krauz byłby z pewnością ojcem chrzestnym tej konstrukcji.

St. szer. spec. Klaudia Zwolińska to królowa polskiego sportu AD 2025. Zawodniczka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego została laureatką plebiscytu „Przeglądu Sportowego”, największej polskiej gazety sportowej. Zdobywczyni trzech medali na jednych mistrzostwach świata w kajakarstwie górskim jest wspaniałą wizytówką Wojska Polskiego, która rywalizację na arenach międzynarodowych łączy z działalnością proobronną i charytatywną.

„To są zwykli ludzie, którzy robią rzeczy niezwykłe” – tak o zawodnikach startujących w zawodach Invictus Games mówi książę Harry, członek brytyjskiej rodziny królewskiej i promotor tej imprezy. Od kilku edycji w IG biorą udział także weterani polskich kontyngentów wojskowych. Start biało-czerwonych w ubiegłorocznej edycji był przykładem zaangażowania, ambicji i woli walki, połączonej z braterstwem i poczuciem wspólnoty z tymi, z którymi ramię w ramię „robili misyjną robotę”.

Uwaga! Głosowanie zostało zakończone. Dziękujemy za udział.

PZ

autor zdjęć: grafika: Łukasz Kermel

dodaj komentarz

komentarze


Morska bryza w dwóch odsłonach
Wielki sukces podchorążych z AMW
Rosja testuje, Polska przechwytuje
MON i MSZ o szczycie NATO
Śmierć w sercu Azji
Gen wojownika
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Spadochronowy triumf
Polski Gnom
Pieta Michniowska
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Borsuki i roje dronów
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pancerne starcie
Poskromić kolosa
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Żołnierz uratował życie na wakacjach
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Marzenia częściowo spełnione
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
PKW Irak zostaje w Jordanii
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Azjatycka szansa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Test w stratosferze
Ostatnia niedziela…
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Atak i przejęcie dokumentów
W drodze po oficerskie gwiazdki
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Kajakiem na światowe podium
Innowacje z PERUNA
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Paliwowy krwiobieg NATO
Dawka wiedzy na trudne czasy
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Inwestycje w bezpieczeństwo
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Pierwszy krok do Invictusa
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Prezydent RP o szczycie NATO
Wyścig snajperów
Tour przez garnizony
Pierwszy krok do specjalsów
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wsparcie ma znaczenie
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Baobaby docierają do wojska
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Wojsko stawia na „armię talentów”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO