moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Sportowe pożegnanie i powitanie roku

Szer. rez. Karolina Pilarska i Krzysztof Skiba zostali zwycięzcami XIII Biegu Noworocznego w Lublińcu. Tysiące biegaczy na sportowo pożegnało także stary rok. Z czterech dużych biegów sylwestrowych – w Krakowie, Trzebnicy, Łodzi i Brzozie – dwa wygrali żołnierze. St. szer. Mateusz Demczyszak triumfował w Trzebnicy, a szer. Łukasz Parszczyński w Łodzi.

XI Krakowski Bieg Sylwestrowy.

Jedną z pierwszych imprez sportowych w 2015 roku zorganizowali Wojskowy Klub Biegacza Meta Lubliniec i Jednostka Wojskowa Komandosów. Na leśnej trasie wytyczonej przy leśniczówce rywalizowało 64 seniorów i 23 juniorów. Starsi zawodnicy pokonali dystans 4 km 150 m, a młodsi 1 km. Wśród seniorów triumfowali reprezentanci lublinieckiej Mety – szer. rez. Karolina Pilarska i Krzysztof Skiba. Natomiast w rywalizacji juniorów najwyższe miejsca na podium zajęli Dominika Drumowicz i Karol Kubisz. Oboje są dziećmi żołnierzy zawodowych.

– Karolina Pilarska w naszym biegu noworocznym startowała po raz jedenasty i po raz jedenasty wygrała – mówi st. chor. sztab. Zbigniew Rosiński, były wiceprezes WKB Meta. – Bardzo dobrze na rozmokłej trasie spisał się wychowanek naszego klubu Karol Skiba. Przed rokiem był drugi. Tym razem udało mu się zrewanżować Zenonowi Nowakowi z Woźnik, który tym razem finiszował na trzeciej pozycji – dodaje chorąży.

Najlepsze zawodniczki XIII Biegu Noworocznego w Lublińcu na podium.

XI Krakowski Bieg Sylwestrowy na dystansie 5 km („Smocza Piątka”) wygrali: Adam Czerwiński z Wojskowego Klubu Sportowego Wawel Kraków i Agnieszka Cader z Zabierzowa. Natomiast w biegu na 10 km („Radosna Dziesiątka”) triumfowali reprezentanci Ukrainy: Rusłan Pechnikow i Christina Bogomiagkowa. Reprezentant krakowskiego WKS po raz drugi z rzędu okazał się najlepszy na trasie „Smoczej Piątki”. Tradycyjnie organizatorzy biegu wyróżniali na mecie nie tylko najlepszych zawodników, ale również tych, którzy biegli w najbardziej oryginalnym przebraniu. Jury najwyżej oceniło biegacza przebranego za piec węglowy, na którym umieścił napis „Uwaga zły piec”.

Zwycięzcą XXX Ulicznego Biegu Sylwestrowego w Trzebnicy został st. szer. Mateusz Demczyszak z Wojskowego Klubu Sportowego Śląsk Wrocław. Z czasem 30 min 40 s o 9 s wyprzedził Emila Dobrowolskiego z Chotomowa i o 28 s kolegę klubowego st. szer. Arkadiusza Gardzielewskiego. Bieg pań wygrała Ukrainka Swietłana Kudzielicz, a piąte miejsce wywalczyła st. szer. Monika Drybulska-Stefanowicz z Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald Poznań.

Również po raz trzydziesty odbyła się sylwestrowa impreza w Łodzi. Jej triumfatorami zostali szer. Łukasz Parszczyński z 38 Dywizjonu Zabezpieczenia Obrony Powietrznej w Sochaczewie i jego żona Izabela. Z kolei VIII Bieg Sylwestrowy w Brzozie wygrali Krystian Zalewski (UKS Barnim Goleniów) i Aleksandra Brzezińska (MKL Toruń).

Najwięcej biegaczy rywalizowało pod Wawelem, gdzie bieg na 5 km ukończyło 758 zawodników, a na 10 km – 980. Pozostałe trzy biegi rozegrano na dystansie 10 km. Trasę w Trzebnicy pokonało 1511 biegaczy, w Łodzi 867, a w Brzozie 558.

szus

autor zdjęć: Jacek Szustakowski, por. Łukasz Rosiński, Barbara Rosińska

dodaj komentarz

komentarze


Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Oko na Bałtyk
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Łask z amerykańską akredytacją
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Zacięta walka o medale pod siatką
Nowe zdolności podniebnego strażnika
Tankowanie w przestworzach
Nasz jedyny
System San z koreańskimi elementami
Piekło „Pługa”
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Krok przed wrogiem
Saperzy z dronami
Polska będzie zbrojna!
Miliard złotych na bezpieczeństwo Małopolski
Nowa ścieżka finansowania
Polscy żołnierze dobrze zorientowani
„Delty” w komplecie
Bezpieczeństwo to priorytet
Pentagon nad Wisłą? MON ma inny pomysł.
Dron odkryty w kopalni. Na miejscu działają służby
Together on the Front Line and Beyond
Premier: będziemy realizować SAFE mimo weta
Nie pozwala spocząć na laurach
Koniec olimpijskich zmagań
Szlify pod lodem
Lekowa tarcza państwa
Siła współpracy
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
Nowe brygady i inwestycje WP
New Line of Financing
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Strzelnice wojskowe: reaktywacja
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
Nie ma nudy
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Zagrzmiały K9 Thunder
Wielonarodowy Korpus Północno-Wschodni przeszedł certyfikację
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
SAFE kością niezgody
Polska i Szwecja dla bezpiecznego na Bałtyku
Przecieranie szlaków
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
PFM bez tajemnic
Polska i Szwecja razem dla bezpieczeństwa
Cyberatak na szpital. Do akcji ruszyli terytorialsi
ORP „Wodnik” zimową porą
Gala MMA coraz bliżej
Prezydenckie weto dla SAFE
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Nowe Abramsy do szkolenia
Opowieść o partnerstwie wojskowym Polski i USA
Polska w NATO: od aspiranta do filaru wschodniej flanki
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO