moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Anakonda w nocnej akcji na Bałtyku

Załoga śmigłowca ratowniczego W-3WARM z 43. Bazy Lotnictwa Morskiego w Gdyni-Babich Dołach przeprowadziła akcję ratowniczą na Bałtyku. Pomocy potrzebował członek załogi zbiornikowca Apathyt, znajdującego się 60 km na północny wschód od Władysławowa.

Dzisiaj, 9 lutego 2018 roku, o godzinie 1.11 w nocy, załoga śmigłowca ratowniczego Anakonda, dyżurującego w Gdyni Babich Dołach, otrzymała informację, że na znajdującym się ok. 60 km na północny-wschód od Władysławowa zbiornikowcu Apatyth pomocy medycznej potrzebuje jeden z członków załogi. Maszyna dowodzona przez kmdr ppor. pil. Adama Sołopę osiągnęła gotowość do działań o 1.28, i wystartowała dziewięć minut później. Po nawiązaniu łączności ze służbami koordynującymi akcję ratowniczą oraz jednostką Apatyth, na jej pokład opuszczono ratownika o godz. 2.15. Po konsultacji z lekarzem z załogi statku, o godzinie 2.37 ratownik podjął, uskarżającego się na bóle brzucha i problemy z oddychaniem, załoganta statku, na pokład śmigłowca. O 3.10 Anakonda lądowała na lotnisku macierzystym, a chorego, pozostającego w stanie przytomnym, niezwłocznie przekazano oczekującej obsadzie karetki pogotowia.

Była to druga akcja ratownicza przeprowadzona przez załogę śmigłowca BLMW w 2018 roku. Od momentu powstania Brygady Lotnictwa Marynarki Wojennej, lotnicy morscy przeprowadzili 619 akcji ratowniczych z udziałem załogi samolotu lub śmigłowca. W tym czasie udzielono pomocy 330 osobom.

Źródło: BLMW

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: BLMW

dodaj komentarz

komentarze


Smocze zęby na rosyjskie czołgi
Polska buduje przewagę w kosmosie
NATO coraz silniejsze
A może studia na WAT?
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Centrum wsparcia dla AH-64E
Podium po czterech wyścigach na lodzie
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Nie tylko błękitne berety
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Wojna z Iranem: eskalacja bez przełomu
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Prezydenckie awanse dla żołnierzy i funkcjonariuszy SKW
Zachodnia granica wciąż pod kontrolą
PKW Irak ewakuowany
ASzWoj zaprasza na dzień otwarty
Wypadek w PKW UNIFIL
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Artylerzyści z Węgorzewa w natarciu
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Ratunek pod ostrzałem
GROM pod nowym dowództwem
Historyczny triumf terytorialsa
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Fabryka pocisków ziemia–powietrze
Baza dla sił powietrznych USA powstaje we Wrocławiu
Latający Wartownik dla polskiego wojska
AWL stawia na rozbudowę
Polsko-estoński sojusz
Apache’e kontra drony
Polsko-szwajcarska współpraca obronna
Taktyka „stopniowego oślepiania”
Piekło „Pługa”
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Patrol z Syriusza
Pierwsze oderwanie od ziemi
Rozproszenie, drony i autonomia – logistyka w nowej wojnie
Wojskowi judocy, zapaśnicy i taekwondzistka pokazali klasę
Polski sukces w Duńskim Marszu
Nie będzie polskiej misji wojskowej w Zatoce Perskiej
„Ślązak” w warsztacie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Francuski most na Odrze
PSL: niech NBP przekaże zysk na obronność
Rekordowa ulga dla Nitro-Chemu
MON pomoże uczcić ofiary UPA
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Wyróżnienia za sportowe sukcesy
Czas nadziei, czas pokoju
Testy autonomicznego Black Hawka
Kompetencje warte ponad milion dolarów
Szef MON-u: polskie Patrioty nie trafią na Bliski Wschód
Odnaleźć zaginionych
Od złota do brązu, czyli lekkoatleci na medal
Od wirówki do lotu Gripenem
Szkoła pilotów FPV
Francuska tarcza dla NATO
Buty żołnierzy po nowemu
Ratunek na szczycie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO