moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Weterani szlifują formę

Już 29 stycznia w Mrągowie rozpocznie się pierwsze w tym roku zgrupowanie przygotowujące polskich weteranów misji zagranicznych do zawodów InvictusGames 2020. Igrzyska odbędą się w maju w Hadze.

Polska drużyna weteranów poszkodowanych zdobyła czwarte miejsce w siatkówce na siedząco podczas igrzysk Invictus Games w Sydney w 2018 r.

Będzie to już czwarte zgrupowanie, na którym polska reprezentacja, startująca pod nazwą Team InvictusPoland, będzie szlifować swoją formę. Zgrupowanie odbędzie się na terenie Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Mrągowie i będzie trwało do 3 lutego. Uczestniczy w nim 22 weteranów, którzy w czasie wykonywania zadań na misji i pełnienia służby w kraju ponieśli trwały uszczerbek na zdrowiu.

Start w zawodach Invictus Games, będzie drugim z udziałem Polaków. Nasi weterani dołączyli do grona uczestników zawodów w czasie zmagań w Sydney w 2018 r. Wówczas kilkukrotnie zajmowali czwarte miejsca, nieznacznie tylko przegrywając walkę o medale.

Zgrupowania, których będzie w sumie sześć, odbywają się pod okiem doświadczonej kadry trenerskiej. Dzięki fachowej opiece sportowej i medycznej weterani, którzy nierzadko ponieśli poważny uszczerbek na zdrowiu, nie tylko poprawiają swoją formę fizyczną, ale też rehabilitują się. Ideą zawodów Invictus Games jest bowiem nie tylko sama rywalizacja sportowa, ale przede wszystkim integracja środowiska weteranów i budowanie powszechnej świadomości o tej grupie społecznej.

Polscy zawodnicy przygotowują się do startu w takich konkurencjach jak: siatkówka na siedząco, pływanie, lekka atletyka, kolarstwo, łucznictwo czy wioślarstwo halowe. Udział w zawodach możliwy jest dzięki wsparciu Ministerstwa Obrony Narodowej oraz Polskiej Grupy Zbrojeniowej S.A. Nad przygotowaniami czuwa Centrum Weterana Działań Poza Granicami Państwa.

Przedstawicieli mediów zainteresowanych obserwacją treningów zapraszamy do Wojskowego Ośrodka Szkoleniowo-Kondycyjnego w Mrągowie (Półwysep Czterech Wiatrów 1, 11-701 Mrągowo) codziennie od 29 stycznia do 3 lutego, po wcześniejszym umówieniu wizyty z rzecznikiem prasowym Polskiej Reprezentacji Sportowej Jackiem Matuszakiem (tel. 609 194 848; mail: jacek.matuszak@mon.gov.pl).

***

Zawody Invictus Games organizowane są z inicjatywy księcia Harry`ego od 2014 r.. Dotychczas odbyły się w Londynie (2014), Orlando (2016), Toronto (2017) i Sydney (2018). W tegorocznej edycji, rozgrywanej w Hadze, uczestniczyć będzie ponad 500 weteranów z 20 krajów.

Źródło: Centrum Operacyjne Ministra Obrony Narodowej

red. PZ

autor zdjęć: st. chor. sztab. Waldemar Młynarczyk/ Combat Camera DORSZ

dodaj komentarz

komentarze


Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Polski Gnom
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Inwestycje w bezpieczeństwo
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Borsuki i roje dronów
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Ostatnia niedziela…
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Marzenia częściowo spełnione
Pierwszy krok do specjalsów
MON i MSZ o szczycie NATO
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Spadochronowy triumf
Paliwowy krwiobieg NATO
Pierwszy krok do Invictusa
Kajakiem na światowe podium
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Wyścig snajperów
Pancerne starcie
Test w stratosferze
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Baobaby docierają do wojska
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Śmierć w sercu Azji
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
PKW Irak zostaje w Jordanii
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Innowacje z PERUNA
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Pieta Michniowska
Wielki sukces podchorążych z AMW
Dawka wiedzy na trudne czasy
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Prezydent RP o szczycie NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Tour przez garnizony
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Wsparcie ma znaczenie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
W drodze po oficerskie gwiazdki
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Morska bryza w dwóch odsłonach
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Azjatycka szansa
Poskromić kolosa
Atak i przejęcie dokumentów
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wojsko stawia na „armię talentów”
Gen wojownika
Powstał Komponent Obrony Pogranicza

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO