moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Projekt Wojownik” w CPdMZ

W dniach 17-18 września ponad 40 weteranów oraz członków rodzin poległych na misjach żołnierzy wzięło udział w zajęciach edukacyjno-sportowych w ramach 18. edycji „Projektu Wojownik”.

Przez dwa dni mocne, kondycyjne treningi prowadził mistrz świata w muay thai Maciej Skupiński oraz instruktorzy sportów walki z jednostek wojskowych. Podczas zajęć uczestnicy poznali elementy boksu tajskiego, czyli sztukę zadawania silnych i precyzyjnych ciosów. - Tutaj generalnie chodzi o pokazanie, że sport może być tą dobrą metodą, żeby radzić sobie ze stresem. To nie musi być tylko stres przywieziony z Afganistanu, Iraku, czy innej misji. Przede wszystkim chodzi o to, żeby radzić sobie z tym, co na co dzień nas spotyka – wyjaśnił pomysłodawca projektu, pułkownik Szczepan Głuszczak.

Uczestnik projektu, plutonowy Sebastian Kargul z 5 Lubuskiego Pułku Artylerii zaznaczył, że „sporty walki są odskocznią od szarej rzeczywistości. Dzięki temu żołnierze mogą zapomnieć o tym, co spotkało ich podczas misji wojskowej. Poprawiają również naszą tężyznę fizyczną. Żołnierz zawsze powinien być sprawny i gotowy do akcji”.

18. edycję „Projektu Wojownik” zakończyło wręczenie uczestnikom certyfikatów oraz podziękowań dla instruktorów.

„Projekt Wojownik” to zajęcia edukacyjno-sportowe przeznaczone dla żołnierzy, którzy powrócili z misji poza granicami kraju. Celem projektu jest integracja środowiska żołnierzy weteranów – uczestników misji poza granicami kraju, stymulowanie motywacji do samodoskonalenia, zwiększenie własnego potencjału w radzeniu sobie ze stresem, rozwijanie cech motorycznych, odporności fizycznej i psychicznej, a także zainteresowanie sportami walki jako dyscypliną utylitarną szczególnie dla wojskowych. Zajęcia polegają na treningach mieszanych sztuk walki, które prowadzą głównie czołowi polscy zawodnicy walczący w najlepszej na świecie federacji UFC oraz czołowej europejskiej federacji KSW.
Patronat honorowy nad „Projektem Wojownik” objął minister obrony narodowej, Mariusz Błaszczak, a organizatorem jest Wojskowe Centrum Edukacji Obywatelskiej. Pomysłodawcą projektu jest płk Szczepan Głuszczak.

Tekst: ppor. Ewa Kózka

red. PZ

autor zdjęć: ppor. Ewa Kózka

dodaj komentarz

komentarze


Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
 
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Śmierć gorsza niż wszystkie
Wyższe stawki dla niezawodowych
Rakiety dla polskich FA-50
Policjanci w koszarach WOT
Podróż w ciemność
Ratownik w akcji
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Pancerny kot w polskim wojsku
Inwestycja w żołnierzy
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
The Power of Infrastructure
Pionierski dron
Podejrzane manewry na Bałtyku
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Specjalsi pod nowym dowództwem
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Świat F-35
Planowano zamach na Zełenskiego
NATO przechodzi do działania
Drukowanie dronów
Ewakuacja Polaków z Izraela
Bezpieczniejsza Europa
Wypadek Rosomaka
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Święto sportów walki w Warendorfie
GROM’s DNA
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Flyer, zdobywca przestworzy
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Nowa dostawa Homarów-K
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Kajakami po medale
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
„Różycki” zwodowany
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Strażnicy polskiego nieba
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO