moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Piękny przykład patriotyzmu

Żołnierze – reprezentanci Polski na sportowych arenach docenieni. Dziś podczas uroczystego spotkania z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja w Centralnym Wojskowym Zespole Sportowym w Poznaniu wręczono nominacje na wyższe stopnie wojskowe zasłużonym zawodnikom i trenerom. Przyznano też wyróżnienia tytułem honorowym „Zasłużony Żołnierz RP” i odznaki pamiątkowe CWZS-u.

Z okazji Święta Narodowego Trzeciego Maja na wyższe stopnie wojskowe nominowano 24 trenerów i sportowców Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Na stopień starszego chorążego sztabowego awansowano st. chor. Roberta Kraskowskiego, a na starszego chorążego chor. Remigiusza Nowaka. Nominacje na stopień sierżanta otrzymali: plut. Magdalena Piekarska-Twardochel, plut. Adrian Świderski i plut. Oktawia Nowacka. Z kolei na stopień plutonowego awansowano starszych kaprali: Radosława Barana, Mateusza Nycza, Bartosza Pawlaka i Martynę Synoradzką. Nominacje na wyższe stopnie uzyskali również m.in. mat Wojciech Nowicki, st. szer. Oskar Kwiatkowski i szer. Kamil Bury.

REKLAMA

Ale awanse to nie wszystko. Podczas uroczystości tytułem honorowym „Zasłużony Żołnierz RP” wyróżniono: ppłk. Jana Litwiniuka, st. chor. sztab. Krzysztofa Terleckiego, sierż. Kamila Masztaka, plut. Mariusza Giżyńskiego i plut. Marikę Popowicz-Drapałę. Natomiast w uznaniu szczególnego zaangażowania m.in. w promowaniu Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego odznaką pamiątkową CWZS-u uhonorowano: mł. chor. Tomasza Rożniatowskiego, sierż. Marcina Lewandowskiego i Jacka Szustakowskiego.

– Dzisiaj, kiedy oddajemy hołd odwadze i mądrości twórcom Konstytucji 3 Maja, pragniemy również wyrazić głęboki szacunek wam, reprezentantom Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Wasza codzienna praca, wysiłek i poświęcenie są pięknym przykładem patriotyzmu. Poprzez sportowe zmagania na arenach międzynarodowych niesiecie w świat dobre imię Polski, budząc dumę i podziw – podkreślił podczas uroczystości ppłk Mariusz Denkewicz, cz.p.o. szef CWZS-u. Oficer podziękował też sportowcom za trud, zaangażowanie i nieustanne dążenie do doskonałości. – Wasze sukcesy są nie tylko osobistym triumfem, lecz także symbolem siły, odwagi i ducha naszego narodu. Życzę wam kolejnych zwycięstw, niegasnącej pasji i satysfakcji w reprezentowaniu naszej ojczyzny. Niech ideały wolności wspólnoty, które przyświecały twórcom Konstytucji 3 Maja, zawsze towarzyszą wam w drodze do kolejnych sukcesów – dodał cz.p.o. szef CWZS-u.

Wśród uczestników spotkania w siedzibie CWZS-u w Poznaniu był st. mar. spec. Patryk Dobek, brązowy medalista olimpijski z Tokio w biegu na 800 m, który 30 kwietnia po ponad pięciu latach służby wojskowej odszedł do cywila. Utytułowany zawodnik przeszedł do pasywnej rezerwy i pożegnał się z Centralnym Wojskowym Zespołem Sportowym. – Bardzo miło będę wspominał służbę w Wojskowym Zespole Sportowym w Gdyni, a potem w CWZS-ie – powiedział sportowiec. Podkreślił, że największe sukcesy sportowe osiągnął będąc w wojsku. – Najpierw na wojskowych igrzyskach w Wuhan, które poziomem i organizacją nie odbiegały od cywilnych imprez tej rangi, wywalczyłem dwa medale: złoty w sztafecie 4x400 m i brązowy w biegu na 400 m przez płotki. Dwa lata później na igrzyskach w Tokio zdobyłem brąz – przypomniał olimpijczyk i dodał, że pierwszą propozycję wstąpienia w szeregi WZS-u w Gdyni otrzymał, gdy miał 18 lat. – Byłem wtedy juniorem, ale uważałem, że to jeszcze nie czas na karierę wojskową. Z Marynarką Wojenną RP związałem się w 2019 roku przed igrzyskami w Wuhan – dodał.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze


Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
 
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Drukowanie dronów
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
Podejrzane manewry na Bałtyku
Specjalsi pod nowym dowództwem
Strażnicy polskiego nieba
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
„Różycki” zwodowany
Flyer, zdobywca przestworzy
Na Dolnym Śląsku „Wakacje z WOT” coraz popularniejsze
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Ewakuacja Polaków z Izraela
Inwestycja w żołnierzy
Świat F-35
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Ratownik w akcji
Wypadek Rosomaka
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Planowano zamach na Zełenskiego
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Pionierski dron
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Pancerny kot w polskim wojsku
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Polska z dodatkowym wsparciem sojuszników
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Podróż w ciemność
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Policjanci w koszarach WOT
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Rakiety dla polskich FA-50
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
GROM’s DNA
Więcej na obronność, silniejsze NATO
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
The Power of Infrastructure
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Wyższe stawki dla niezawodowych
NATO przechodzi do działania
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Święto sportów walki w Warendorfie
Bezpieczniejsza Europa
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Kajakami po medale
Śmierć gorsza niż wszystkie
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO