moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Uroczyste pożegnanie XII zmiany PKW Irak NMI

Od uroczystej mszy w kościele garnizonowym w Sulechowie w dniu 22 kwietnia br. rozpoczęła się uroczystość pożegnania XII zmiany Polskiego Kontyngentu Wojskowego IRAK NMI (NATO Mission Iraq).

Na sulechowskim rynku, gdzie miała miejsce oficjalna część uroczystości, żołnierzy wyjeżdżających na misję do Republiki Iraku pożegnał Dowódca 12 Szczecińskiej Dywizji Zmechanizowanej gen. dyw. dr Dariusz Parylak w towarzystwie Dowódcy 5 Lubuskiego Pułku Artylerii płk Grzegorza Parola odpowiedzialnego za formowanie kontyngentu.

W uroczystym pożegnaniu wzięli również udział przełożeni żołnierzy z macierzystych jednostek, przedstawiciele terenowych organów administracji wojskowej, władz wojewódzkich, powiatowych, miejskich oraz lokalnych służb mundurowych, Policji i Państwowej Straży Pożarnej. Nie zabrakło również klas mundurowych współpracujących z pułkiem, harcerzy, mieszkańców miasta, sympatyków pułku i rzecz jasna – rodzin żołnierzy wyjeżdżających w rejon misji.

Na zakończenie uroczystość wiceburmistrz Marcin Górzny wręczył dowódcy kontyngentu płk Romanowi Brudło flagę miasta Sulechowa, która przez pół roku trwania misji, będzie powiewać na Irackim niebie.

Cytując Dowódcę pułku – „życzymy Wam żołnierskiego szczęścia i spotkania po powrocie w pełnym składzie, w sulechowskim garnizonie”.

Tekst: mjr Zbigniew Płaczkiewicz

red. PZ

autor zdjęć: sierż. Zdzisław Szcześniak

dodaj komentarz

komentarze


Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
PKW Irak zostaje w Jordanii
Ostatnia niedziela…
MON szuka dronów do zwalczania dronów
MON i MSZ o szczycie NATO
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Rakietowcy na Hawajach
Gen wojownika
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Wyścig snajperów
Azjatycka szansa
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polski Gnom
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Święto wojska pod hasłem SAFE
Spadochronowy triumf
Pancerne starcie
Inwestycje w bezpieczeństwo
Wojsko stawia na „armię talentów”
Żołnierz uratował życie na wakacjach
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Paliwowy krwiobieg NATO
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Pieta Michniowska
Poskromić kolosa
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Jelcze z Raciborza
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Marzenia częściowo spełnione
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Kajakiem na światowe podium
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Odniesione w walce rany łączą
Test w stratosferze
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Innowacje z PERUNA
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Pierwszy krok do Invictusa
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Atak i przejęcie dokumentów
Baobaby docierają do wojska
Triumf wojskowych lekkoatletów
Wsparcie ma znaczenie
Śmierć w sercu Azji
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO