moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Wakacje dla Bohatera” w 8 FOW

26 września blisko 100 weteranów i kombatantów Stowarzyszenia „Paczka dla Bohatera” wizytowało 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża w ramach projektu „Wakacje dla Bohatera”.

Wizyta podopiecznych stowarzyszenia rozpoczęła się od spotkania z zastępcą dowódcy 8 FOW komandorem Zygmuntem Białogłowskim, który przywitał wszystkich bohaterów i kombatantów na terenie Portu Wojennego w Świnoujściu. Wizytującym 8 Flotyllę Obrony Wybrzeża zaprezentowano sprzęt specjalistyczny, jakim dysponuje Komenda Portu Wojennego oraz grupa nurków minerów. Do zwiedzania udostępnione zostały dwa trałowce ze składu 12 Dywizjonu Trałowców. Największą atrakcją było wyjście na morze na pokładzie okrętu transportowo-minowego ORP „Kraków”.

Uczestnicy zostali zapoznani z historią flotylli oraz zwiedzili Salę Tradycji Klubu 8 FOW. Dla wszystkich przygotowano również poczęstunek w postaci żołnierskiej grochówki. W trakcie wizyty bohaterowie i kombatanci mieli możliwość zapoznania się ze sprzętem jakim dysponuje flotylla, spotkania się z marynarzami, wymiany kilku zdań oraz przedstawienia im swojej historii i przeżyć z czasów aktywnej służby w mundurze.

Stowarzyszenie „Paczka dla Bohatera” już od 8 lat pomaga coraz większej grupie Największych Polskich Bohaterów, przygotowując dla nich świąteczne paczki, ale także wspierając ich w codziennym życiu, niosąc pomoc i opiekę. Co roku przygotowuje ponad 1600 paczek dla kombatantów i weteranów II wojny światowej, żołnierzy AK, WIN, NSZ, powstańców warszawskich i wileńskich oraz żołnierzy walczących na wszystkich frontach. Pomaga także osobom represjonowanym i walczącym w podziemiu niepodległościowym w PRL, między innymi stoczniowcom w Szczecinie i robotnikom w Poznaniu. Już po raz drugi zorganizowano akcję „Wakacje dla Bohatera” organizując weteranom walk o wolną Polskę wypoczynek nad morzem. Patronat nad akcją objął Minister Obrony Narodowej.

Tekst: sekcja prasowa 8 FOW

red. PZ

autor zdjęć: sekcja prasowa 8 FOW

dodaj komentarz

komentarze


Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
 
Ostatnia niedziela…
Ratownik w akcji
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Flyer, zdobywca przestworzy
Polacy i Holendrzy razem dla obronności
Rekompensaty na ostatniej prostej
Lotnicy uratowali Wielką Brytanię
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Nowe Abramsy już w Wesołej
PT-91, czyli trzy dekady twardej służby
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Ewakuacja Polaków z Izraela
Niemal 500 absolwentów AWL-u już oficjalnie oficerami WP
Umacnianie ściany wschodniej
Kajakami po medale
Międzynarodowy festiwal lotnictwa. Zbliża się Air Show Radom 2025
Warsztaty dają siłę
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
W drodze do amunicyjnego bezpieczeństwa
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Radar na bezpieczeństwo
Pierwszy polski lot Apache’a
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
Dzieci wojny
Czarne Pantery, ognia!
PGZ buduje suwerenność amunicyjną
Odznaczenia za misję
Zatrzymania na granicach
Blue Force vs Red Force w Orzyszu
Tłumy na zawodach w Krakowie
W tydzień poznali smak żołnierskiego fachu
Pancerny drapieżnik, czyli Leopard 2A5
12 tys. żołnierzy gotowych do działania
Bezpieczniejsza Europa
Demony wojny nie patrzą na płeć
Korzystne zmiany w dodatkach dla sił powietrznych
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Odbudowa obrony cywilnej kraju
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Pół tysiąca terytorialsów strzeże zachodniej granicy
Śmierć gorsza niż wszystkie
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
Najtrudniejsze w służbie na polsko-białoruskiej granicy jest…
Broń przeciwko wrogim satelitom
Jak Orlęta stają się Orłami?
Niebezpieczne incydenty na polsko-białoruskiej granicy
K9 i FlyEye na poligonie w Ustce
Pełna mobilizacja. Żołnierze ruszają na tereny zagrożone powodzią
BWP-1 – historia na dekady
Święto sportów walki w Warendorfie
Nabór do „Wakacji z wojskiem” 2025 trwa
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Potrzebujemy najlepszych
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Wołyń – pamiętamy
Alert pogodowy. Żołnierze są najbliżej zagrożonych miejsc
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Planowano zamach na Zełenskiego
Pracowity pobyt w kosmosie
Wyższe stawki dla niezawodowych
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Czarna Pantera celuje
Pieta Michniowska
Podejrzane manewry na Bałtyku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO