moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Wizyta narodowych przedstawicieli wojskowych przy SHAPE

Spotkaniem z szefem Sztabu Generalnego WP, gen. broni Mieczysławem Gocułem, rozpoczęli 22 maja br. wizytę w Polsce narodowi przedstawiciele wojskowi przy Naczelnym Dowództwie Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie ‒ SHAPE.


W trakcie pobytu w Sztabie Generalnym gości zapoznano z problematyką polskiej polityki bezpieczeństwa oraz transformacji Sił Zbrojnych RP.

Goście z SHAPE spotkali się także z podsekretarzem stanu w MON ds. polityki obronnej, Robertem Kupieckim.

Przebywający w Polsce oficerowie z SHAPE złożyli także oficjalną wizytę w Dowództwie Wojsk Lądowych. Gości przyjął zastępca dowódcy Wojsk Lądowych – szef sztabu, generał dywizji Andrzej Malinowski. Kilkudziesięcioosobowej delegacji przewodniczył przewodniczący Konwentu Narodowych Przedstawicieli Wojskowych przy SHAPE, admirał Henrik Andersen.

W trakcie spotkania w warszawskiej Cytadeli goście zostali zapoznani z historią Wojsk Lądowych, a także ich obecną strukturą organizacyjną i paletą zadań. Prezentujący tę tematykę szef Zarządu Operacji Lądowych G-3, pułkownik Robert Orłowski zwrócił szczególną uwagę na kwestie związane z naszym zaangażowaniem w misje zagraniczne oraz wkład Wojsk Lądowych w ćwiczenie sojusznicze „Steadfast Jazz -13”. Z kolei referujący plany rozwoju Wojsk Lądowych szef Zarządu Planowania Rozwoju Wojsk Lądowych G-5, pułkownik Piotr Żurawski, zaprezentował między innymi główne założenia planu modernizacji technicznej na lata 2013‒2022 odnoszące się do Wojsk Lądowych.

Podczas wizyty w stolicy narodowi przedstawiciele wojskowi złożą też wieniec na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza.

W Krakowie spotkają się z dowództwem i żołnierzami 6 Brygady Powietrznodesantowej, zaś w Poznaniu gościć będą w 31 Bazie Lotnictwa Taktycznego.

***
SHAPE (Supreme Headquarters Allied Powers Europe) ‒ Naczelne Dowództwo Sojuszniczych Sił Zbrojnych NATO w Europie jest siedzibą Dowództwa Sił Sojuszniczych NATO ds. Operacyjnych (Allied Command Operations – ACO) – jednego z dwóch strategicznych dowództw Sojuszu.

Źródło: Zespół prasowy SGWP, Jacek Matuszak/DWL

PZ

autor zdjęć: ppłk Sławomir Ratyński

dodaj komentarz

komentarze


Koniec olimpijskich zmagań
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Gala MMA coraz bliżej
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
Przemyślany każdy ruch
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Kosmiczny nadzór
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Chwała bohaterskim obrońcom Birczy
Borsuki, ognia!
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Czas na oświadczenia majątkowe
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
„Jaskółka” na Bałtyku
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Kierunek Rumunia
Przeprawy na Odrze
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
Cichy zwiadowca dla polskiej armii
Walka o pierwszą dziesiątkę
METS po nowemu
Wojsko nadal na Horyzoncie
Outside the Box
Jest projekt pomnika gen. broni Jordana-Rozwadowskiego
Zagrzmiały K9 Thunder
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Debiut ogniowy Borsuków
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
Medycyna i wojsko łączą siły
Together on the Front Line and Beyond
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
Morskie koło zamachowe
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Oficer od drona
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Focus of Every Move
Cios w serce reżimu
„wGotowości” rusza pełną parą!
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Desant w Putlos
Oko na Bałtyk
Kaszubia dla lokalnej społeczności
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Piekło „Pługa”
Sprintem do bobsleja
Marynarze generała Franciszka Kleeberga

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO