moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Silna Biało-Czerwona na sportowo

W ramach centralnych obchodów Święta Wojska Polskiego i 103. rocznicy Bitwy Warszawskiej, którym przyświecać będzie hasło „Silna Biało-Czerwona”, nie zabraknie też akcentów sportowych. Podobnie jak w zeszłym roku odbędą się imprezy: „Falcon – Żelazny Bieg” i „Piątka z żołnierzem”. Współorganizatorem obu biegów jest Centralny Wojskowy Zespół Sportowy.

O zwycięstwo w drugiej edycji „Falcon – Żelaznego Biegu” zawodnicy będą rywalizować 13 sierpnia. O godz. 11.00 wyruszą z miejscowości Okuniew i po pokonaniu 13 km finiszować będą w Ossowie. Bieg odbędzie się na tej samej trasie co przed rokiem. Nie zapowiada się jednak, aby tym razem był łatwiejszy. Zaplanowano bowiem pokonywanie po drodze większej liczby przeszkód. Z trudami trasy będzie mogło się zmierzyć maksymalnie 500 osób, czyli o 200 więcej niż rok temu. Zawodnikom na dotarcie do mety wyznaczono limit dwóch godzin.

Centralny Wojskowy Zespół Sportowy powierzył rolę ambasadorów zawodów „Falcon – Żelazny Bieg” utytułowanym lekkoatletom: st. kpr. Marcinowi Lewandowskiemu, st. kpr. Błażejowi Brzezińskiemu oraz jego żonie szer. Aleksandrze Brzezińskiej. Lewandowski to m.in. brązowy medalista mistrzostw świata w biegu na 1500 m. Z kolei Brzeziński wywalczył m.in. złote medale w drużynie na wojskowych mistrzostwach świata w maratonie i biegach przełajowych, a przed 11 laty dał się poznać jako zwycięzca III Półmaratonu Komandosa. Jego żona jest zaś mistrzynią Polski w maratonie, półmaratonie i biegu przełajowym na 6 km oraz drużynową wojskową mistrzynią świata w maratonie.

Druga edycja biegu „Piątka z żołnierzem” odbędzie się 15 sierpnia w Warszawie. Na atestowanej trasie o długości 5 km, wytyczonej na błoniach Stadionu Narodowego i okolicznych ulicach, o godz. 9.00 będzie mogło wystartować 1000 zawodników. Organizatorzy w porównaniu z zeszłym rokiem zwiększyli limit startujących o 200 osób. Tym razem natomiast nie przewidziano w ramach imprezy rywalizacji na 100, 200 i 800 m dla dzieci w wieku od 5 do 13 lat. Ambasadorami biegu są gwiazdy światowej lekkiej atletyki: st. szer. Justyna Święty-Ersetic i szer. Natalia Kaczmarek. Mistrzynie olimpijskie w sztafecie mieszanej 4x400 m i wicemistrzynie w sztafecie kobiet 4 x 400 m będą dopingować uczestników biegu, którym na pokonanie trasy wyznaczono limit 60 minut.

W obu biegach mogą wystartować osoby, które ukończyły 16 lat i dopełniły wszystkich formalności związanych z rejestracją. Zapisy będą prowadzone od 26 lipca na stronie www.wojsko-polskie.pl/cwzs. Organizator zastrzega sobie prawo zamknięcia listy w przypadku, gdy będzie więcej chętnych niż zakłada wyznaczony limit uczestników. Udział jest bezpłatny. Wszyscy zawodnicy, którzy ukończą biegi, otrzymają okolicznościowe medale. Ponadto zarejestrowane osoby przed zawodami będą mogły odebrać pakiety startowe, w których będzie m.in. okolicznościowa koszulka: pomarańczowa z czarnymi rękawami – na „Falcon – Żelazny Bieg” i biało-czerwona – na „Piątkę z żołnierzem”.

SZUS

autor zdjęć: 18 DZ, CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Hiszpanie pomogą chronić polskie niebo
„Road Runner” w Libanie
Standardy NATO w Siedlcach
Medale dla sojuszników z Niderlandów
Abolicja dla ochotników
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Wellington „Zosia” znad Bremy
Rosyjski Ił-20 przechwycony przez polskie MiG-29
Zamiast szukać skarbów, uczyli się strzelać
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Polskie innowacje dla bezpieczeństwa – od Kosmosu po Bałtyk
Koniec dzieciństwa
Kawaleria pancerna spod znaku 11
Nie tylko dobrze walczyć, lecz także ratować
MID w nowej odsłonie
Broń i szkolenia. NATO wspiera Ukrainę systemowo
Ustawa schronowa – nowe obowiązki dla deweloperów
W Warszawie stanie pomnik pierwszego szefa SGWP
Żywy pomnik pamięci o poległych na misjach
Bóbr na drodze Hannibala
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Pokój na Bliskim Wschodzie? Podpisano kluczowe porozumienie
Żołnierze na trzecim stopniu podium
Palantir pomoże analizować wojskowe dane
Kolejna fabryka amunicji z Niewiadowa
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Nowe zasady dla kobiet w armii
Kolejne „Husarze” w powietrzu
Szwedzkie myśliwce dla Ukrainy
Konie dodawały pięciobojowi szlachetności
Wsparcie dla rodziny z Wyryk
MON i MSWiA: Polacy ufają swoim obrońcom
Kircholm 1605
Więcej Apache’ów w Inowrocławiu
Husarze bliżej Polski
UBM, czyli przepis na ekspresową budowę
Sztuka i służba w jednym kadrze
Polskie drony nadlecą z Sochaczewa
Były szef MON-u bez poświadczenia bezpieczeństwa
Rezerwa i weterani – siła, której nie wolno zmarnować
„JUR” dla terytorialsów
WOT dostanie 13 zestawów FlyEye
„Trenuj z wojskiem” 7 za nami
Polski K2 przyjedzie z Gliwic
Wyrównać szanse
MON chce nowych uprawnień dla marynarki
Polski „Wiking” dla Danii
Loty szkoleniowe na AW149. Piloci: to jest game changer
W wojsku orientują się najlepiej
Zełenski po raz trzeci w Białym Domu
Rekordowe wyniki na torze łyżwiarskim
DragonFly czeka na wojsko
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Mesko wybuduje fabrykę amunicji
Mity i manipulacje
Izrael odzyskał ostatnich żywych zakładników
Ukraina to największy zagraniczny klient polskiej zbrojeniówki
Operacja NATO u brzegów Estonii
Terytorialsi najlepsi na trasach crossu
W Brukseli o bezpieczeństwie wschodniej flanki i Bałtyku
Rząd powołał pełnomocnika ds. SAFE
Żołnierz na urlopie i umowie zlecenie?
Żołnierze dostaną poradnik o sprawności i zdrowym stylu życia
Niezłomni w obronie
Bataliony Chłopskie – bojowe szeregi polskiej wsi
Brytyjczycy na wschodniej straży

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO