moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
MSPO 2021: Potentaci branży obronnej nie rozczarują

Tegoroczny, XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego w Targach Kielce zapowiada się na jedną z najważniejszych imprez wystawienniczych w Polsce. Na ten moment swój udział w wydarzeniu zapowiedziało blisko 250 firm z kraju i ze świata, łącznie zajmując prawie 20 000 m kw. powierzchni targowej.

Jak co roku, targi sektora obronnego w Kielcach są miejscem, w którym najważniejsi gracze branży militarnej mogą zaprezentować swoje najnowsze dokonania w tej dziedzinie. Od lat stanowi także wspólny grunt do nawiązywania ważnych relacji dla światowej obronność, kończących się podpisaniem wielomilionowych kontraktów.

Honorowy Patronat nad targami objął Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej Andrzej Duda.

Poza Polską Grupą Zbrojeniową będącą od lat Partnerem Strategicznym MSPO, wśród wystawców pojawią się firmy z Wielkiej Brytanii, Niemiec, Norwegii, Włoch czy Ukrainy.

Na tegorocznym Salonie swoją ofertę przedstawią także amerykańskie firmy zbrojeniowe. Firma Lockheed Martin zaprezentuje m. in. model myśliwca bojowego F-35 Lightning II w skali 1:1. Ta imponująca maszyna gościła już na kieleckich Targach podczas XXVII edycji MSPO, w 2019 roku. Także wtedy wywołało to niemałe poruszenie wśród odwiedzających, w tym Prezydenta RP, Andrzeja Dudy. Warto przypomnieć, że są to samoloty zakupione przez Polskę w ramach programu Harpia.

Atrakcją tegorocznych Targów Obronnych będzie również czołg M1A2 Abrams. Ten niezwodny pojazd bojowy zdążył już sprawdzić się na frontach konfliktów zbrojnych od Bliskiego Wschodu, po odległe zakątki Azji. Trzecia generacja, która pojawi się na MSPO, do dziś uważana jest za jeden z najlepszych, o ile nie najlepszy czołg na świecie. Dlatego też polska armia rozważa zakup 250 czołgów Abrams w najwyższej konfiguracji SEPv3. MON planuje wydać na ten cel około 23 miliardów zł.

Uzupełnieniem oferty globalnego przemysłu obronnego tradycyjnie będzie Wystawa Sił Zbrojnych RP, który w tym roku nosi tytuł „Wytrwać-opanować-pokonać”.

XXIX Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego odbędzie się od 7 do 10 września 2021 roku.

Tekst: Monika Kowalczyk

red. PZ

autor zdjęć: MSPO

dodaj komentarz

komentarze


MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Spadochronowy triumf
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Święto wojska pod hasłem SAFE
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
Pancerne starcie
Innowacje z PERUNA
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Polski Gnom
Jelcze z Raciborza
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Pierwszy krok do Invictusa
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Gen wojownika
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Wyścig snajperów
Baobaby docierają do wojska
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Azjatycka szansa
Inwestycje w bezpieczeństwo
Wojsko stawia na „armię talentów”
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Triumf wojskowych lekkoatletów
PKW Irak zostaje w Jordanii
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Atak i przejęcie dokumentów
Marzenia częściowo spełnione
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Rakietowcy na Hawajach
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Żołnierz uratował życie na wakacjach
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Kajakiem na światowe podium
Poskromić kolosa
MON i MSZ o szczycie NATO
Pieta Michniowska
Odniesione w walce rany łączą
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Test w stratosferze
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Ostatnia niedziela…
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Wsparcie ma znaczenie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Śmierć w sercu Azji
Paliwowy krwiobieg NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO