moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Uroczysta przysięga wojskowa w Gdyni

W piątek, 9 lutego, 79 ochotników złożyło uroczyste ślubowanie na sztandary Komendy Portu Wojennego Gdynia i 43. Batalionu Saperów z Rozewia. O godz. 12:00, przed okrętem muzeum ORP Błyskawica w Gdyni, rozpoczęła się uroczysta przysięga wojskowa elewów I turnusu służby przygotowawczej.

Ochotnicy pochodzący z całej Polski, 8 stycznia br. rozpoczęli wojskowe szkolenie przygotowawcze. Ćwiczenia odbywają się w Komendzie Portu Wojennego Gdynia oraz 43. Batalionie Saperów w Rozewiu. Służba przygotowawcza została podzielona na dwa okresy: 3 miesięczne szkolenie podstawowe oraz szkolenie specjalistyczne, które potrwa miesiąc. Szkolenie podstawowe to przede wszystkim regulaminy i musztra, profilaktyka i dyscyplina wojskowa, szkolenie ogniowe, taktyka, a także budowa i eksploatacja podstawowego sprzętu wojskowego. Podczas drugiej części ćwiczeń żołnierze będą szkolili się w różnych specjalnościach, w zależności od zgłaszanych potrzeb z jednostek wojskowych. Szkolenie zakończy się 27 kwietnia br.

Służba przygotowawcza to pierwszy etap selekcji ochotników do zawodowej służby wojskowej. W ćwiczeniach biorą udział ochotnicy, którzy dotychczas nie pełnili czynnej służby wojskowej. Głównym celem szkolenia przygotowawczego jest sprawdzenie, którzy żołnierze nadają się do pełnienia zawodowej służby wojskowej. Z najlepszymi dowódcy jednostek wojskowych podpiszą kontrakty do Narodowych Sił Rezerwowych (NSR). Nadane zostaną im również przydziały kryzysowe. Ochotnicy, z którymi nie zostaną podpisane kontrakty do NSR, stają się żołnierzami rezerwy i stanowią zasoby rezerw osobowych na potrzeby obronne naszego kraju.

Obecny turnus służby przygotowawczej na potrzeby korpusu szeregowych NSR, to pierwszy z trzech zaplanowanych na ten rok. Jednostki 3. Flotylli Okrętów będą szkolić ochotników do służby wojskowej jeszcze w dwóch turnusach tj. 07.05-31.08.2018 r. oraz 04.09-21.12.2018 r.

red. PZ

dodaj komentarz

komentarze


Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Innowacje z PERUNA
Wyścig snajperów
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Pieta Michniowska
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Święto wojska pod hasłem SAFE
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Salto mortale komandosa
Pancerne starcie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Jelcze z Raciborza
Ostatnia niedziela…
Baobaby docierają do wojska
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Rakietowcy na Hawajach
Pierwszy krok do Invictusa
Wsparcie ma znaczenie
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Triumf wojskowych lekkoatletów
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Poskromić kolosa
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Odniesione w walce rany łączą
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Polski Gnom
Inwestycje w bezpieczeństwo
Wojsko stawia na „armię talentów”
Marzenia częściowo spełnione
Śmierć w sercu Azji
Spadochronowy triumf
Azjatycka szansa
Model 44. Batalion przyszłości już na poligonie
Baobaby dla 18 Pułku Saperów
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Paliwowy krwiobieg NATO
USA sprawdzają swoje wojska w Europie
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
MON i MSZ o szczycie NATO
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Test w stratosferze
Polskie wojsko wesprze misję strażaków w Hiszpanii
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Kajakiem na światowe podium
Atak i przejęcie dokumentów
PKW Irak zostaje w Jordanii
Gen wojownika
Milowy krok PGZ-etu i „Nitro-Chemu”
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO