moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Przeciwlotnicy wracają do Słońska

Przeciwlotnicy z 17 Wielkopolskiej Brygady Zmechanizowanej już po raz drugi odwiedzą uczniów i mieszkańców Słońska. Tym razem będą szkolić najmłodszych z zasad udzielania pierwszej pomocy medycznej.

Dwudniowe szkolenie dla uczniów szkoły podstawowej i gimnazjum zorganizowane zostanie pod hasłem „Bezpieczne wakacje z 17 Wielkopolską Brygadą Zmechanizowaną”. − Dwa miesiące temu mieliśmy niepowtarzalną okazję, żeby na terenie Słońska zrealizować ćwiczenie w terenie zurbanizowanym. Teraz chcemy się odwdzięczyć mieszkańcom, władzom i dyrekcji szkoły za bardzo ciepłe przyjęcie i stworzenie fantastycznych warunków dla naszego ćwiczenia. Chcemy podzielić się naszą wiedzą i umiejętnościami – podkreślił podpułkownik Dariusz Gajek, koordynator projektu, który zaznaczył jednocześnie, że szkolenie zostało uzgodnione i zaplanowane razem z dyrektor Publicznego Gimnazjum – panią Urszulą Jarmuszką.

Oprócz zajęć teoretycznych obejmujących zasady udzielania pierwszej pomocy, uczniowie będą mieli okazję poćwiczyć na fantomach – manekinach do nauki udzielania pierwszej pomocy, a także obejrzeć wojskowe sanitarki oraz wóz ewakuacji medycznej na Rosomaku razem z jego wyposażeniem. Uczestnicy dwudniowego szkolenia zapoznani zostaną także z zasadami zachowania się w przypadku znalezienia przedmiotów niebezpiecznych, takich jak niewybuchy czy niewypały. – Przygotowaliśmy dwie skrzynie eksponatów – atrap min, które będą służyły jako materiał poglądowy, mający uświadomić uczniom, czego nie powinni zbierać, podnosić, dotykać. Chcemy także nauczyć jak zachować się w sytuacji znalezienia podejrzanego przedmiotu – zaznaczył podpułkownik Gajek.

Zajęcia w ramach „Bezpiecznych wakacji z 17 WBZ” odbędą się w dniach 28–29 maja na terenie słońskiego gimnazjum. Organizatorzy planują przeszkolić około 700 uczniów. Żołnierzy dywizjonu przeciwlotniczego będą wspierać strzelcy konni z 7 Batalionu Strzelców Konnych Wielkopolskich oraz medycy z 17 Grupy Zabezpieczenia Medycznego.

Źródło: por. Martyna Fedro-Samojedny


PZ

autor zdjęć: Fot: archiwum 17 WBZ

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Cichy zwiadowca dla polskiej armii
Chwała bohaterskim obrońcom Birczy
Outside the Box
Czas na oświadczenia majątkowe
W hołdzie żołnierzom wyklętym
Wojsko nadal na Horyzoncie
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Wojskowe Schengen coraz bliżej
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
Przemyślany każdy ruch
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Jest projekt pomnika gen. broni Jordana-Rozwadowskiego
Oko na Bałtyk
Kaszubia dla lokalnej społeczności
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
„wGotowości” rusza pełną parą!
Koniec olimpijskich zmagań
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Przeprawy na Odrze
Together on the Front Line and Beyond
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Zagrzmiały K9 Thunder
Czy polskie Pioruny „zestrzelą” amerykańskie Stingery?
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
USA wyprowadziły wyprzedzający atak na Iran
Sprintem do bobsleja
Zmiany w wojskowym szpitalu w Żarach
Gala MMA coraz bliżej
Borsuki, ognia!
Inżynier Kościuszko ratuje Amerykę
Kierunek Rumunia
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
Kosmiczny nadzór
Focus of Every Move
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Debiut ogniowy Borsuków
Dolnośląscy terytorialsi niosą pomoc wrocławskiej lecznicy
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
Tomczyk o SAFE: nie możemy stracić tej szansy
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Bezszelestny napęd dla „Ratownika”
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Walka o pierwszą dziesiątkę
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Przedsiębiorcy murem za SAFE
Dni Huty Pieniackiej były policzone
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Oficer od drona
Śmigłowce przyszłości dla NATO
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Medycyna i wojsko łączą siły
Cios w serce reżimu
Desant w Putlos
METS po nowemu
Morskie koło zamachowe
Piekło „Pługa”
„Jaskółka” na Bałtyku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO