moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

I Memoriał im. gen. broni Włodzimierza Potasińskiego

Uczczenie pamięci dowódcy Wojsk Specjalnych – gen. broni Włodzimierza Potasińskiego, który zginął w katastrofie lotniczej w Smoleńsku, przyświeca organizatorom I edycji memoriału jego imienia.

3-osobowe zespoły, reprezentujące naczelne instytucje wojskowe, dowództwa rodzajów Sił Zbrojnych RP oraz jednostki Wojsk Specjalnych, rywalizować będą w Krakowie w trzech konkurencjach: pływaniu, strzelaniu z pistoletu wojskowego oraz biegu przełajowym.

Memoriał rozpocznie 19 kwietnia o godz. 16.00 mszą w kościele garnizonowym w intencji śp. gen. Potasińskiego, po której nastąpi złożenie kwiatów przed tablicą upamiętniającą organizatora i dowódcę Wojsk Specjalnych.

W sobotę, 20 kwietnia, na strzelnicy Kobra-Sokół (ul. Fabryczna 17) od godz. 10.00 rozgrywana będzie konkurencja strzelania z pistoletu wojskowego Glock 17. Po południu zaś na basenie przy ul. Rakowickiej odbędą się zawody pływackie.

Bieg przełajowy na dystansie 3 km rozpocznie się w niedzielę, 21 kwietnia, o godz. 9.15. Jego trasę wyznaczono na terenie Skałek Twardowskiego.

Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród zaplanowano na godz. 12.30 w Klubie Wojsk Specjalnych w Krakowie.  Najlepsze trzy zespoły otrzymają puchary, a wszyscy uczestnicy – pamiątkowe dyplomy.

Organizatorem memoriału jest Wojskowe Stowarzyszenie „Kultura – Turystyka –  Obronność”, współorganizatorami zaś: Dowództwo Wojsk Specjalnych, Jednostka Wojskowa NIL, Klub Wojsk Specjalnych oraz 5 Batalion Dowodzenia. 

Redakcja „Polski Zbrojnej” objęła imprezę patronatem medialnym, a także ufundowała nagrodę dla najlepszego zespołu – roczną prenumeratę miesięcznika.

Więcej informacji: www.klubws.wp.mil.pl

PZ

autor zdjęć: Jacek Szustakowski

dodaj komentarz

komentarze

~Vilk
1365764460
Szkoda, że w prasie wojskowej zdarzają się wpadki dotyczące nazwy broni. I mamy Block 17 zamiast Glock 17. Rozumiem, chochlik "drukarski". Ale tekst przed opublikowaniem warto byłoby przeczytać. A tak pośmiewisko z siebie robicie. W pamięci czytelnika nie zostają wiadomości o Memoriale, tylko fakt, że wojskowa gazeta pisze bzdury o broni.
BB-59-6E-7A

Tarcza i miecz
Armia testuje naziemne drony
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Sojusznicza tarcza antydronowa
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Legion Medyczny na poligonie
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Młodzi medycy na poligonie
Z prądem i pod prąd
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Patrioty pod Płockiem
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Gorący lipiec PKW Łotwa
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
„Mewa” na północnym szlaku
Abordaż z polskim wsparciem
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Rok 2027 bez Air Show Radom
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Dwa marzenia spełnione naraz
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
Cztery brygady, jeden cel
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Siatka niewidka dla wojska
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Zmarł gen. Mirosław Różański
„Kryzysowy” Jaśmin
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Aukcja dla weterana
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Flanka pod strażą
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Coraz więcej Alpha Scramble
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO