moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Spotkanie opłatkowe w Cytadeli

– Święta Bożego Narodzenia jako symbol rodzinnego ciepła oraz nadziei na lepsze, wypełnione pokojem i radością jutro, mają dla nas żołnierzy, jak również naszych rodzin znaczenie szczególne – podkreślał w czasie spotkania opłatkowego dowódca Wojsk Lądowych generał broni Zbigniew Głowienka.


– Pomimo radosnej atmosfery, my żołnierze przywołujemy pamięcią wszystkich naszych kolegów, którzy oddali swoje życie, przywracając pokój i nadzieję w odległych rejonach świata. Puste miejsce przy stole zostawmy dla nich. Niech będzie ono symbolem naszej pamięci i bliskości z ich rodzinami. W tym wyjątkowym czasie pamiętajmy także o naszych koleżankach i kolegach, którzy wykonują trudne, odpowiedzialne zadania poza granicami Rzeczypospolitej – w Afganistanie, Kosowie, Bośni i Hercegowinie. To również z nimi pragnę podzielić się radością Wigilii i świąt Bożego Narodzenia oraz złożyć im życzenia szczęśliwego powrotu do rodzinnych domów – kontynuował generał Głowienka. Podziękował wszystkim żołnierzom i pracownikom za rok trudnej, wytężonej pracy, która przełożyła się na skuteczną realizację zadań postawionych największemu rodzajowi Sił Zbrojnych przez wyższych przełożonych.

W tym uroczystym dniu zaproszenie do podzielenia się opłatkiem w wielkiej, lądowej rodzinie, przyjęli między innymi: podsekretarz stanu w MON Beata Oczkowicz, szef Sztabu Generalnego Wojska Polskiego generał Mieczysław Cieniuch, wiceprzewodniczący Senackiej Komisji Obrony senator Bogdan Klich, ordynariusze polowi Wojska Polskiego, dowódcy rodzajów Sił Zbrojnych, przedstawiciele przemysłu zbrojeniowego, byli dowódcy i żołnierze Dowództwa Wojsk Lądowych z pierwszym Dowódcą Wojsk Lądowych generałem broni Zbigniewem Zalewskim, a także obecni żołnierze i pracownicy Dowództwa.


Zwracając się do uczestników spotkania opłatkowego minister Beata Oczkowicz, w imieniu własnym oraz szefa resortu Tomasza Siemoniaka podziękowała wszystkim żołnierzom Wojsk Lądowych za ich zaangażowanie i profesjonalizm, którego wyrazem był udział kilku tysięcy żołnierzy w ćwiczeniu „Anakonda-12” oraz szeregu innych przedsięwzięć. Pierwszy Żołnierz Rzeczypospolitej – generał Mieczysław Cieniuch, składając wszystkim życzenia, podkreślił jednocześnie, że rok 2013 będzie okresem jeszcze bardziej wzmożonego wysiłku i realizacji jeszcze trudniejszych wyzwań. – Wierzę, że żołnierze Wojsk Lądowych poradzą sobie równie dobrze, jak czynili to w bieżącym roku – stwierdził generał.

Spotkanie opłatkowe było doskonałą okazją do złożenia życzeń, ale przede wszystkim do wspomnień kilku pokoleń ludzi budujących potencjał i prestiż największego rodzaju Sił Zbrojnych – Wojsk Lądowych.

Źródło: Jacek Matuszak

PZ

autor zdjęć: mjr Piotr Walatek

dodaj komentarz

komentarze


Polski Gnom
Tour przez garnizony
Wielki sukces podchorążych z AMW
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Śmierć w sercu Azji
Gen wojownika
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Wyścig snajperów
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Dawka wiedzy na trudne czasy
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
W drodze po oficerskie gwiazdki
Atak i przejęcie dokumentów
MON i MSZ o szczycie NATO
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Inwestycje w bezpieczeństwo
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Pieta Michniowska
Pancerne starcie
Wsparcie ma znaczenie
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Kajakiem na światowe podium
Ostatnia niedziela…
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Spadochronowy triumf
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Azjatycka szansa
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Innowacje z PERUNA
Morska bryza w dwóch odsłonach
Paliwowy krwiobieg NATO
PKW Irak zostaje w Jordanii
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Test w stratosferze
Pierwszy krok do Invictusa
Borsuki i roje dronów
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Pierwszy krok do specjalsów
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Marzenia częściowo spełnione
Baobaby docierają do wojska
Prezydent RP o szczycie NATO
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Wojsko stawia na „armię talentów”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Poskromić kolosa
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Rosja testuje, Polska przechwytuje

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO