moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wykłady prezydentów na wojskowej uczelni

Lech Wałęsa i Aleksander Kwaśniewski, a w nowym roku prawdopodobnie Bronisław Komorowski i wielu byłych premierów. Prezydenci RP na zaproszenie rektora Akademii Obrony Narodowej wystąpią z wykładami poświęconymi bezpieczeństwu państwa. Spotkania będą się odbywać we Wszechnicy Bezpieczeństwa – think tanku, który właśnie powstał przy Akademii.


Pomysł utworzenia Wszechnicy to inicjatywa rektora Akademii Obrony Narodowej gen. Bogusława Packa. – W Polsce jest zapotrzebowanie na forum wymiany myśli i poglądów na temat bezpieczeństwa naszego kraju, ale także Europy i świata – wyjaśnia generał. – Zależy nam na zaangażowaniu osób, które miały realny wpływ w przeszłości, ale także i teraz na zapewnienie bezpieczeństwa Polakom i obywatelom innych państwa.

Dlatego do współpracy Akademia zaprosiła prezydentów, premierów i ministrów. – Polityków zarówno krajowych jak i zagranicznych – dodaje generał Pacek.

Inicjatywa jest dobrze oceniana. – To bardzo słuszna idea, bo debaty na temat zagadnień związanych z bezpieczeństwem i polityką obronności są potrzebne – chwali Janusz Zemke, były minister obrony, a obecnie europoseł SLD. – Skupienie wokół Akademii znaczących postaci na pewno przysłuży się też odbudowaniu pozycji AON.

Prace Wszechnicy zainauguruje były prezydent Lech Wałęsa, a jej uroczystego otwarcia dokona minister Tomasz Siemoniak. Laureat pokojowej nagrody Nobla wygłosi w środę wykład pt. „Budowanie podstaw bezpieczeństwa III RP”. W przyszłym miesiącu, 14 grudnia, przed słuchaczami wystąpi były prezydent Aleksander Kwaśniewski. Natomiast od stycznia 2013 roku na Akademii przemawiać będą kolejni wybitni politycy polscy i zagraniczni. Rektor AON ma również nadzieję, że w prace Wszechnicy zaangażują się wszyscy byli szefowie polskiego rządu.

Do udziału w spotkaniach Akademia zaprasza wszystkich zainteresowanych tematyką. – Wszechnica została powołana głównie z myślą o studentach Akademii, bo jako rektor chciałem zadbać o ich wszechstronną edukację. Ale wykłady będą też otwarte dla wszystkich zainteresowanych problematyką bezpieczeństwa. Szczególnie liczę na obecność szefów zarządów, dyrektorów departamentów, ale też dziennikarzy zajmujących się tą problematyką – zapowiada rektor AON. Po wykładach słuchacze będą mogli zadawać pytania prelegentom.

Uroczysta inauguracja Wszechnicy odbędzie się w środę o godzinie 13 w Klubie Akademii Obrony Narodowej przy al. gen. A. Chruściela 13.

JT

dodaj komentarz

komentarze


Test w stratosferze
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Tour przez garnizony
Azjatycka szansa
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Pierwszy krok do Invictusa
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wojsko stawia na „armię talentów”
Wsparcie ma znaczenie
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wielki sukces podchorążych z AMW
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Borsuki i roje dronów
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Dawka wiedzy na trudne czasy
Gen wojownika
Wyścig snajperów
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Polski Gnom
Innowacje z PERUNA
Pancerne starcie
Paliwowy krwiobieg NATO
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Morska bryza w dwóch odsłonach
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Pierwszy krok do specjalsów
Inwestycje w bezpieczeństwo
Pieta Michniowska
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Poskromić kolosa
Śmierć w sercu Azji
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Prezydent RP o szczycie NATO
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Atak i przejęcie dokumentów
Kajakiem na światowe podium
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Ostatnia niedziela…
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
W drodze po oficerskie gwiazdki
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Marzenia częściowo spełnione
Baobaby docierają do wojska
MON i MSZ o szczycie NATO
Spadochronowy triumf
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO