moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Tu kształtuje się cyberodporność

Cyberataki, sztuczna inteligencja, technologie dual-use i bezpieczeństwo infrastruktury krytycznej – to tylko część tematów, które znajdą się w centrum dyskusji podczas Międzynarodowego Kongresu Cyberbezpieczeństwa i Technologii Przełomowych IN.SE.CON 2026 współorganizowanego przez Ministerstwo Obrony Narodowej oraz Grupę MTP. W dniach 15–16 kwietnia w Poznań Congress Center spotkają się przedstawiciele rządu, wojska, biznesu oraz eksperci cyberbezpieczeństwa, aby rozmawiać o najważniejszych wyzwaniach cyfrowego bezpieczeństwa państw i organizacji. Patronat medialny nad tym wydarzeniem objęła Polska Zbrojna.

Program tegorocznej edycji realizowany będzie na trzech równoległych scenach odpowiadających na potrzeby decydentów, przedstawicieli biznesu oraz specjalistów operacyjnych.

Scena Główna to przestrzeń debaty strategicznej, w której spotkają się reprezentanci administracji rządowej, dowództwa wojskowego, instytucji międzynarodowych oraz liderzy opinii. W programie znalazły się wystąpienia m.in. Krzysztofa Gawkowskiego – Ministra Cyfryzacji oraz Cezarego Tomczyka, Sekretarza Stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej. Gościem specjalnym kongresu będzie Sławosz Uznański-Wiśniewski – astronauta, który w ubiegłym roku w ramach misji IGNIS spędził kilkanaście dni na Międzynarodowej Stacji Kosmicznej prowadząc badania. Zaplanowano również debaty poświęcone m.in. technologiom przełomowym w nowym typie wojen XXI wieku oraz polskiemu potencjałowi w kreowaniu technologii przyszłości.

REKLAMA

Tegoroczna edycja została rozszerzona o moduły dedykowane technologiom dual-use, kosmicznym i bezzałogowym. Po raz pierwszy, planowane jest również zorganizowanie strefy polskich startupów. Ma ona być miejscem promocji polskich firm oferujących autorskie produkty, rozwiązania oraz usługi z zakresu szeroko rozumianego cyberbezpieczeństwa technologii przełomowych. Chcemy aby IN.SE.CON był miejscem spotkań i rozmów innowatorów z przedstawicielami sfery budżetowej, w tym przede wszystkim przedstawicielami podmiotów związanych z resortami obrony narodowej oraz spraw wewnętrznych i administracji - Paweł Dziuba, Dyrektor Departamentu Cyberbezpieczeństwa Ministerstwa Obrony Narodowej.

Nowością edycji 2026 jest rozbudowana Scena Profesjonalistów, dedykowana praktykom cyberbezpieczeństwa: zespołom SOC, CSIRT, CERT, Red i Blue Team, pentesterom oraz analitykom. Program obejmuje trzy bloki tematyczne: prewencję, aktywną obronę oraz zarządzanie kryzysowe. Wśród prezentowanych zagadnień znajdą się m.in. wykorzystanie frameworku MITRE ATT&CK, analiza full attack chain w środowisku IoT, live demo rozwiązań XDR, detekcja na podstawie artefaktów rejestru Windows, a także scenariusze reagowania na ransomware i ataki DDoS.

Równolegle funkcjonować będzie Scena Biznesu i Samorządu, skierowana do kadry zarządzającej, operatorów infrastruktury krytycznej oraz przedstawicieli administracji lokalnej.

Integralna część kongresu to rozbudowana strefa EXPO, w której partnerzy i wystawcy zaprezentują najnowsze technologie, rozwiązania i usługi wspierające bezpieczeństwo cyfrowe organizacji oraz infrastruktury krytycznej. Uczestnicy, którzy cenią bezpośrednie rozmowy z przedstawicielami firm oraz możliwość szczegółowego zapoznania się z ofertą przy stoiskach, będą mieli do dyspozycji przestrzeń sprzyjającą networkingowi i wymianie doświadczeń. Jako uzupełnienie klasycznej formuły targowej zaplanowano Speakers’ Corner – scenę krótkich, 20-minutowych wystąpień wystawców, którzy zamiast tradycyjnych prezentacji produktowych skoncentrują się na realnych wyzwaniach w obszarze cyberbezpieczeństwa oraz praktycznych sposobach ich rozwiązywania.

Na uczestników czekać będzie także CyberHackLab – interaktywna przestrzeń, w której teoria spotyka się z praktyką. Przez dwa dni zainteresowani zmierzą się z realistycznymi wyzwaniami z zakresu cyberbezpieczeństwa, takimi jak łamanie haseł, identyfikacja podatności czy rozwiązywanie zagadek inspirowanych rzeczywistymi incydentami cybernetycznymi.

Strategiczny Partner - Microsoft
Złoty Partner - Orlen

Patronat Honorowy nad Kongresem objęli: Minister Obrony Narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz; Minister Cyfryzacji Krzysztof Gawkowski, Prezydent Miasta Poznania Jacek Jaśkowiak a także Centrum Projektów Polska Cyfrowa i NASK.

Współpraca medialna: Business Insider Polska oraz RMF.

Szczegółowy program, aktualną listę wystawców oraz informacje o rejestracji można znaleźć na stronie insecon.pl. Przedstawiciele służb mundurowych mogą wziąć udział w kongresie bezpłatnie (wymagana wcześniejsza rejestracja).

PZ

autor zdjęć: mat. organizatora

dodaj komentarz

komentarze


Siatka niewidka dla wojska
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
„Kryzysowy” Jaśmin
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Patrioty pod Płockiem
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Tarcza i miecz
Zmarł gen. Mirosław Różański
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
„Mewa” na północnym szlaku
Flanka pod strażą
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Wojsko pomaga ofiarom wypadku na Węgrzech
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Rok 2027 bez Air Show Radom
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Armia testuje naziemne drony
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Bitwa Warszawska, dzień drugi: Walka wręcz o stolicę
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Dwa marzenia spełnione naraz
Gorący lipiec PKW Łotwa
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Z prądem i pod prąd
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Cztery brygady, jeden cel
Abordaż z polskim wsparciem
Aukcja dla weterana
Młodzi medycy na poligonie
Coraz więcej Alpha Scramble
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Legion Medyczny na poligonie
Sojusznicza tarcza antydronowa
W Sejmie o rosyjskim pocisku

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO