moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Czas na prawdę

Ile wpisów na X czy Facebooku dziś przeczytaliście? Ile zobaczyliście filmików? Ilu opinii wysłuchaliście? Ja setek... Bezprecedensowe wydarzenie, które miało miejsce w nocy z wtorku na środę budzi lęk, niepokój, strach. To zupełnie naturalne. Nie możemy jednak oddać ani skrawka naszych emocji, naszego serca, a przede wszystkim naszego rozumu tym, którzy chcą, by w naszą codzienność wkradł się bałagan i chaos. Nie możemy pozwolić, by manipulowali nami Rosjanie.

Dlatego bardzo Was proszę, aby weryfikować każde źródło informacji. Sprawdzajmy, kim jest ekspert, który wygłasza swoje tezy, kim jest wydawca mediów, na których został opublikowany tekst, a w końcu kto jest autorem filmików, które oglądacie w sieci.

W najbliższych dniach zaleje nas dezinformacja. „Fejki”, które próbują nam wtłoczyć do głów Rosjanie. Fałszywa narracja, że to Ukraina jest winna wlotom dronów nad terytorium Polski. Musimy zdawać sobie sprawę z tego, że to kłamstwo. To nie Ukraińcy rozpoczęli tę wojnę, to nie Ukraińcy wysyłają drony nad Polskę, to nie Ukraińcy próbują zmienić porządek świata. Kto chce to zrobić? Rosjanie.

Pamiętajmy, że każdy z nas może mieć swoją misję w tym świecie pełnym niepokoju. Polega ona na szerzeniu sprawdzonych informacji, ucinaniu spekulacji i kategorycznym opowiedzeniu się po stronie prawdy. Możecie to zrobić wszędzie, w sieci zgłaszając posty szerzące dezinformację, ale i w realu, wyjaśniając przyjaciołom, sąsiadowi czy rodzinie, czym jest prawda.

Pamiętajcie, że zweryfikowane informacje znajdziecie na stronie oraz profilach społecznościowych Dowództwa Operacyjnego Rodzajów Sił Zbrojnych (ukłony dla zespołu prasowego!) i Ministerstwa Obrony Narodowej. Również Polska Zbrojna oraz polska-zbrojna.pl publikują wyłącznie sprawdzone informacje.

W naszych głowach musi się znaleźć miejsce dla prawdy, bo tylko dzięki niej będziemy wiedzieć, na czym stoimy. Nie zaśmiecajmy umysłów dezinformacją, to krok do tego, by wykonywać, jak sługa, polecenia nieprzyjaciela.

Ewa Korsak , dyrektor Wojskowego Instytutu Wydawniczego

dodaj komentarz

komentarze


Z najlepszymi na planszy
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Nieustraszony Rekin” na wodach Bałtyku
Defendery skompletowane
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Brytyjczycy żegnają Malbork
Pytania o rosyjskie drony. MON wyjaśnia
Laury MSPO przyznane
Husarz z polskim instruktorem
Świetne występy polskich żołnierzy
Rekompensaty na nowych zasadach
Terytorialsi na pętli
„Road Runner” w Libanie
NATO – jesteśmy z Polską
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Żandarmeria skontroluje także cywilów
Bumar-Łabędy szykują się do produkcji K2
Triumf żołnierzy-lekkoatletów
Wielkie zbrojenia za Odrą
Święto Wojsk Lądowych
Żołnierze USA i Bradleye jadą do Polski
Pożegnanie z Columbią
Koncern Hanwha inwestuje w AWL
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Trenują przed „Zapadem ‘25”
Dwie agresje, dwie okupacje
Zwycięska batalia o stolicę
Szkolenia antydronowe tylko w Polsce
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Światowe podium dla zawodniczek Wojska Polskiego
Nagrody MSPO – za uniwersalność konstrukcji
Już mają brąz, a mogą mieć złoto!
Tukan na smyczy
Nielegalny skład amunicji został zlikwidowany
Sojusznicy wysyłają dodatkowe wojska
Black Hawki nad Warszawą
Największy transport Abramsów w tym roku
Polska zwiększy produkcję amunicji artyleryjskiej
Pogrzeb ofiar rzezi wołyńskiej
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Sikorski: potrzebujemy ściany antydronowej
Nawrocki: zdaliśmy test wojskowy i test solidarności
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Beret „na rekinka” lub koguta
„Saber Junction” – gotowi do obrony
NATO uruchamia „Wschodnią Straż”
Aby państwo polskie było gotowe na każdy scenariusz
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Ograniczenia w ruchu lotniczym na wschodzie Polski
Dobre wieści o Muzeum Wojska Polskiego
Hekatomba na Woli
Premier do pilotów: Jesteście bohaterami
W Sejmie o rosyjskich dronach nad Polską
Premier: prowokacja bez precedensu
Orlik na Alfę
Prezydent przestrzega przed rosyjską dezinformacją
Kurs dla najlepszych w SERE
Grupa E5 o bezpieczeństwie wschodniej flanki NATO

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO