moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Kilometry dobra z 3 PBOT

Biega, by pomagać – a żołnierze 3 PBOT biegną razem z nią. Pani Karolina Napiórkowska przemierza Polskę w 100 dni, by zebrać 50 tys. zł dla szkoły zniszczonej przez powódź w Żelaźnie. To nie tylko walka z kilometrami, ale prawdziwa misja serca – wspierana na trasie w powiecie krośnieńskim przez Terytorialsów z Podkarpacia.

To nie tylko wyzwanie fizyczne, ale przede wszystkim gest ogromnej empatii i solidarności. Pani Karolina Napiórkowska, biegaczka i inicjatorka akcji „Biegnę dla powodzian”, 1 czerwca 2025 roku – symbolicznie w Dzień Dziecka – wyruszyła w niezwykłą trasę. Jej celem jest przebiegnięcie 4000 km w 100 dni, by zwrócić uwagę na dramat osób poszkodowanych przez żywioł i zebrać 50 000 zł na odbudowę Niepublicznej Szkoły Podstawowej w Żelaźnie, zniszczonej w wyniku powodzi.

– Każdy krok, który stawiamy razem, to nie tylko wsparcie dla potrzebujących, ale także świadectwo, że jesteśmy tam, gdzie bije serce wspólnoty. Taka służba buduje siłę – nie tylko fizyczną, ale przede wszystkim moralną – podkreśla płk Michał Małsyka, dowódca 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej.

Średnio 40 kilometrów dziennie, w słońcu, deszczu i zmęczeniu – ten bieg to prawdziwy test siły ducha i woli. W całej Polsce dołącza do niej coraz więcej osób, a na wybranych odcinkach towarzyszą jej także żołnierze Wojsk Obrony Terytorialnej.

W województwie podkarpackim, na trasie od Tylawy do Krempnej, z Karoliną pobiegli żołnierze 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Ich obecność to nie tylko wsparcie fizyczne, ale i symboliczne – pokazujące, że Terytorialsi są blisko ludzi nie tylko w sytuacjach kryzysowych, ale również tam, gdzie potrzebna jest solidarność i dobre serce.

Karolina nadal biegnie – z sercem, z wiarą i z pomocą tych, którzy wierzą, że wspólny wysiłek naprawdę ma znaczenie. Zbiórkę można wesprzeć pod linkiem:
👉 https://zrzutka.pl/9fgjkn

red. PZ

autor zdjęć: 3 PBOT

dodaj komentarz

komentarze


Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Azjatycka szansa
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Spadochronowy triumf
Kajakiem na światowe podium
Śmierć w sercu Azji
Ostatnia niedziela…
Odniesione w walce rany łączą
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Innowacje z PERUNA
Morska bryza w dwóch odsłonach
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Borsuki i roje dronów
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Baobaby docierają do wojska
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Pierwszy krok do Invictusa
Atak i przejęcie dokumentów
MON i MSZ o szczycie NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Pieta Michniowska
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Dawka wiedzy na trudne czasy
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Gen wojownika
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Prezydent RP o szczycie NATO
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Poskromić kolosa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wsparcie ma znaczenie
Wyścig snajperów
Test w stratosferze
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Tour przez garnizony
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Wielki sukces podchorążych z AMW
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
PKW Irak zostaje w Jordanii
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Inwestycje w bezpieczeństwo
W drodze po oficerskie gwiazdki
Paliwowy krwiobieg NATO
Polski Gnom
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Pierwszy krok do specjalsów
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wojsko stawia na „armię talentów”
Marzenia częściowo spełnione
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Pancerne starcie

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO