moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Szef MON-u nagrodzony przez Forum Ekonomiczne

Wicepremier, minister obrony narodowej Władysław Kosiniak-Kamysz został laureatem nagrody Człowiek Roku 2024 Forum Ekonomicznego. - Jest pierwszym ambasadorem polityki społecznej, w centrum której znalazła się rodzina, bez której już nikt dzisiaj nie wyobraża sobie nowoczesnego państwa – mówił Zygmunt Berdychowski, uzasadniając wybór Rady Forum.

- Dziś w świecie, w którym tak wiele mówi się o globalizacji i konsolidacji, postępie i zmianie, to właśnie tacy ludzie, ich postawa, uzmysławiają nam, po co była solidarnościowa rewolucja godności. Kiedy miną bowiem wszystkie krótkotrwałe mody czy fascynacje, liczy się tylko praca, rodzina i tradycja – mówił w laudacji o laureacie Zygmunt Berdychowski, przewodniczący rady Forum Ekonomicznego.

Przypomniał, że z inicjatywy Kosiniaka-Kamysza wydłużono urlopy rodzicielskie, wprowadzono dodatkowe ubezpieczenia, wprowadzono Kartę Dużej Rodziny, powstało kilka tysięcy żłobków. - Stał się pierwszym ambasadorem takiej polityki społecznej, w centrum której znalazła się rodzina, bez której już nikt dzisiaj nie wyobraża sobie nowoczesnego państwa – mówił Berdychowski. - Jako polityk pragmatyczny był współtwórcą politycznego sojuszu, który fundamentalnie zmienił krajobraz polskiej polityki - dodał.

Wicepremier Kosiniak-Kamysz odbierając nagrodę przypomniał, że pierwszy raz na Forum Ekonomicznym był 30 lat temu ze swoim ojcem. - Marzyłem później, aby przyjechać na Forum jako uczestnik i to się udało jak byłem studentem medycyny - mówił szef MON-u. - Dziś po wielu latach mam zaszczyt odebrać nagrodę, o której nigdy nawet nie marzyłem – mówił wicepremier.

Zdaniem Kosiniaka-Kamysza, Forum Ekonomiczne daje „dobry impuls do rozwoju” i jest miejscem dla wszystkich. - Każdy ma prawo zabrać tu głos i przedstawić swoje poglądy. Polska jest wielkim krajem, w którym jest miejsce dla różnych wrażliwości i dla różnego spojrzenia na gospodarkę sprawy społeczne i bezpieczeństwo” – zaznaczył.


Film: Paweł Sobkowicz, Maciej Zygmunt, Maciej Chilczuk / ZbrojnaTV

Podkreślił, że w obecnej sytuacji najważniejsze dla niego jest bezpieczeństwo, czego dowodem jest polityka kierowanego przez niego Ministerstwa Obrony Narodowej i skala wydatków na obronność. - To 4,7 proc. PKB rocznie, najwięcej spośród państw NATO - mówił Kosiniak-Kamysz. - Przyjęliśmy to tydzień temu na radzie ministrów i zdecydowaliśmy, że obronność staje się numerem jeden – mówił Kosiniak-Kamysz.

Forum Ekonomiczne to odbywające się od 1992 roku międzynarodowe spotkanie przedstawicieli polityki, gospodarki i trzeciego sektora państw Europy Środkowo-Wschodniej. Pomysłodawcą imprezy jest Zygmunt Berdychowski, a organizatorem Fundacja Instytut Studiów Wschodnich.

W tym roku w kategorii Firma Roku 2024 nagrodę przyznano Budmieksowi, a w kategorii organizacji pozarządowej - Fundacji Rozwoju Kardiochirurgii im. prof. Religi w Zabrzu. Nagrodę gospodarczą SGH otrzymał otochirurg i otolog prof. Henryk Skarżyński, twórca i dyrektor Instytutu Fizjologii i Patologii Słuchu oraz Światowego Centrum Słuchu w Kajetanach.

MC

autor zdjęć: MON

dodaj komentarz

komentarze


Nowy sprzęt wojsk specjalnych
Groźny incydent w Libanie
Polsko-irlandzkie rozmowy o współpracy
Polacy w morskiej tarczy
Lekcja 3 Maja
Początek wielkiej historii
Mosty nad Narwią
Tusk: Francja to wiarygodny sojusznik
Mundury noszą ludzie
Flaga, flaga państwowa, barwy narodowe – biało-czerwony przewodnik
Zmiana warty w Szkole Orląt
Edukacja na potrzeby nowej fabryki rakiet
Wypadek w PKW UNIFIL
Nauki i nauczki z Afganistanu
Wicepremier apeluje o jedność
Powrót WAM-u
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Zbrodnia i kłamstwo
Cenckiewicz rezygnuje z szefostwa BBN
JWK trenuje na paralotniach
Marynarz w koreańskim tyglu
Młodzi mechanicy pojazdów specjalnych
Pancerne starcie w Świętoszowie
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Nowe łodzie wojsk specjalnych
WAM coraz bliżej Łodzi
Czołgi poszły w las
Bieg ku pamięci bohaterów
Zły Łęg nie taki straszny
Syndrom Karbali
Premier: Polska zbuduje armadę dronową z Ukrainą
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Czekając na czołgi
Gen. Lewandowski: dowódca musi być dobrym nauczycielem
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
Bałtycka tarcza na horyzoncie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Systemy antydronowe poszukiwane
Kosmiczne oko armii
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Ostatni cichociemny patronem szkoły w Gliwicach
Awanse w Dniu Flagi
Świat się zbroi na rekordową skalę
Zbrodnia bez kary
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Nominacje generalskie z okazji Dnia Flagi
Sześć medali żołnierzy w sportach walki
Adaptacja i realizm
Rzeźnik w rękach GROM-u
New Approach to Military Reserve
Wielkie serce K9
Żołnierze USA będą się uczyć w Powidzu
Medale żołnierzy w pływaniu, biegach i chodzie
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Polska będzie produkować Pantery
NATO i USA o Iranie
Zbrojeniówka wchodzi do Raciborza
Od cyberkursu po mundurówkę
‘X’ Without Unknowns
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO