moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Bycie oficerem to wielki zaszczyt – promocja żołnierzy rezerwy

W asyście honorowej Kompanii i Orkiestry Reprezentacyjnej WP gen. dyw. Krzysztof Król, zastępca szefa Sztabu Generalnego WP, oraz gen. bryg. Robert Głąb, dowódca Garnizonu Warszawa, dokonali aktu promocji na pierwszy stopień oficerski ponad 150 żołnierzy rezerwy.

Gości na placu Marszałka Józefa Piłsudskiego powitał dowódca stołecznego garnizonu, który przypomniał jak odpowiedzialną i honorową jest służba oficerów Wojska Polskiego i życzył promowanym wszelkiej pomyślności w służbie i życiu osobistym. Odczytał też list od Mariusza Błaszczaka, ministra obrony narodowej.

Bycie oficerem to wielki zaszczyt i wyróżnienie, ale i wyjątkowe zobowiązanie – do wiernej służby Ojczyźnie – napisał minister Błaszczak. Wierzę, że jako oficerowie Wojska Polskiego wzorowo wywiążecie się z tego zadania. Wasza promocja odbywa się w szczególnym roku, w którym świętujemy 20 rocznicę wstąpienia Polski do NATO. Od 20 lat jesteśmy częścią najsilniejszego sojuszu, który stoi na straży bezpieczeństwa międzynarodowego. Jako oficerowie Wojska Polskiego będziecie więc wnosić swój osobisty wkład, nie tylko w dalszy rozwój polskich sił zbrojnych, ale także całego NATO – dodał szef resortu obrony narodowej.

Za uzyskanie bardzo dobrych wyników w wykonywaniu zadań służbowych, wysokie zaangażowanie i szczególne osiągnięcia w czasie ćwiczeń wojskowych minister Błaszczak wyróżnił ppor. rez. Piotra Czarnottę nagrodą rzeczową.

Na zakończenie uroczystości reprezentanci promowanych wraz z gen. bryg. Robertem Głąbem złożyli kwiaty na płycie Grobu Nieznanego Żołnierza, a placem Piłsudskiego przemaszerowała defilada pododdziałów biorących udział w promocji.

Źródło: DGW

red. PZ

autor zdjęć: DGW

dodaj komentarz

komentarze


Czarna Pantera celuje
 
Inwestycja w żołnierzy
Pułk Reprezentacyjny rekrutuje. Kto może dołączyć?
Flyer, zdobywca przestworzy
Cybermiasteczko na Festiwalu Open’er
Pracowity pobyt w kosmosie
Broń przeciwko wrogim satelitom
Szczyt w Hadze zakończony, co dalej?
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Posłowie za wypowiedzeniem konwencji ottawskiej
Podejrzane manewry na Bałtyku
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Wyższe stawki dla niezawodowych
Święto sportów walki w Warendorfie
„Różycki” zwodowany
Rodzinne ćwiczenia z wojskiem
Drukowanie dronów
Miliardowe wsparcie dla PGZ
Świat F-35
Kajakami po medale
The Power of Infrastructure
Zbrodnia we wsi, której już nie ma
Musimy być szybsi niż zagrożenie
Prezydent na wschodniej granicy
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Ewakuacja Polaków z Izraela
Planowano zamach na Zełenskiego
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Dzieci wojny
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Szczyt NATO nie tylko o wydatkach na obronność
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Nowe zasady fotografowania obiektów wojskowych
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Dwa tygodnie „rozgryzania” Homara-K
Strażnicy polskiego nieba
Policjanci w koszarach WOT
Ratownik w akcji
Podróż w ciemność
Bezpieczniejsza Europa
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Sukcesy żołnierzy na międzynarodowych arenach
Sejm zakończył prace nad nowelizacją ustawy o obronie ojczyzny. Teraz czas na Senat
Policja ze wsparciem wojskowego Bayraktara
Żołnierze WOT-u szkolili się w Słowenii
„Niegościnni” marynarze na obiektach sportowych w Ustce
Armia pomoże służbom na zachodniej granicy
Śmierć gorsza niż wszystkie
Wypadek Rosomaka
11 lipca narodowym dniem pamięci o ofiarach rzezi wołyńskiej
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
Żołnierze PKW Irak są bezpieczni
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Generał „Grot” – pierwszy dowódca AK
BWP-1 – historia na dekady
Kolejne czołgi K2 dla naszej armii
Pancerny kot w polskim wojsku
Strategia odstraszania. Czy zadziała?
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Nawrocki przedstawia kierownictwo BBN-u
Pociski do FA-50 i nowe Rosomaki
Pierwsze oficerskie gwiazdki
Nie żyje żołnierz PKW Irak

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO