moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Zginął pracownik SUFO

Dziś rano w 15 Brygadzie Zmechanizowanej w Orzyszu doszło do tragicznego wypadku. Z niewiadomych na razie przyczyn jeden z cywilnych strażników ochraniających obiekty jednostki postrzelił drugiego wartownika. Mimo natychmiastowej pomocy, nie udało się go uratować. Sprawę wypadku badają prokuratura i Żandarmeria Wojskowa.

 

Do tragicznego zdarzenia doszło dziś rano podczas zmiany warty. – Jeden z pracowników SUFO (Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne) oddał niekontrolowany strzał w kierunku innego strażnika – potwierdza kpt. Anna Bielak-Pestka, rzeczniczka prasowa 15 Brygady Zmechanizowanej. Reanimacja postrzelonego strażnika trwała godzinę, ale nie udało się go uratować.

Nie wiadomo dlaczego doszło do tego tragicznego zdarzenia. – Za wcześnie, by o tym mówić. Na miejscu są żandarmi z Wydziału Żandarmerii Wojskowej w Bemowie Piskim, którzy prowadzą działania pod nadzorem Prokuratury Rejonowej w Piszu – wyjaśnia ppłk Artur Karpienko, rzecznik Żandarmerii Wojskowej.

Specjalistyczne Uzbrojone Formacje Ochronne (SUFO) to prywatne przedsiębiorstwa posiadające koncesję ministra spraw wewnętrznych na działalność gospodarczą z zakresu ochrony osób i mienia oraz pozwolenie na broń. Po uzawodowieniu armii jednostki wojskowe zaczęły korzystać z ich usług i zlecać ochronę niektórych obiektów. Poza wojskiem SUFO współpracują też z policją, strażą miejską i jednostkami ochrony przeciwpożarowej.

Ewa Korsak

autor zdjęć: Sylwia Guzowska

dodaj komentarz

komentarze

~He
1551344580
Z tymi cieniami to nie przesadzajmy ja osobiście po 24 jestem zmęczony jasna sprawa ale nie do przesady a tłukłem po 320 godzin. Przedewszystkim jakim sposobem na wartowni znalazł się podpięty magazynek?? przecież wiadomo jakim gównem jest RAK!!!! to jest główna przyczyna tragedii...
FC-80-2D-41
~Pracownik SUFO
1512128400
Ludzie są przemęczeni ... Warty 24h przy wariancie 2h na posterunku 1h na wartowni jako czuwająca (a faktycznie 45 minut). Na wartowni taboret obrócony do góry nogami aby dla 4 pracowników wystarczał. Panowie pseudo pełnonocnicy może sami kiedyś taki wariant byście przeżyli??? CCC hore plany Ochrony... Może już czas iść w zabezpieczenia techniczne i grupy szybkiego reagowania. Pamiętajcie po 14h takiej służby na posterunkach już nikogo nie ma Są tylko Cienie!!! Do Przemyślenia
79-77-D7-9F

Dawka wiedzy na trudne czasy
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
Ostatnia niedziela…
Wielki sukces podchorążych z AMW
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Innowacje z PERUNA
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Inwestycje w bezpieczeństwo
Wojsko stawia na „armię talentów”
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Pancerne starcie
Wsparcie ma znaczenie
Polski Gnom
Pieta Michniowska
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Borsuki i roje dronów
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Atak i przejęcie dokumentów
Prezydent RP o szczycie NATO
Gen wojownika
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Marzenia częściowo spełnione
Kajakiem na światowe podium
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Tour przez garnizony
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Spadochronowy triumf
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
MON szuka dronów do zwalczania dronów
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Paliwowy krwiobieg NATO
Pierwszy krok do Invictusa
Pierwszy krok do specjalsów
Azjatycka szansa
MON i MSZ o szczycie NATO
Poskromić kolosa
Baobaby docierają do wojska
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Wyścig snajperów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
W drodze po oficerskie gwiazdki
Test w stratosferze
Śmierć w sercu Azji
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Morska bryza w dwóch odsłonach
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO