moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Inwazja podchorążych

10 Brygadę Kawalerii Pancernej (10 BKPanc) odwiedziły dwie grupy kandydatów na żołnierzy zawodowych, podchorążych z Wyższej Szkoły Oficerskiej Wojsk Lądowych im. Generała Tadeusza Kościuszki (WSOWLąd) we Wrocławiu.

Pierwsza grupa przybyła do 10 Brygady 10 kwietnia i przebywała na terenie pancernej brygady przez cztery dni. Byli to słuchacze sześciomiesięcznego studium oficerskiego o specjalności pancernej.

W oparciu o obiekty szkoleniowe 10 BKPanc podchorążowie realizowali szkolenie z przedmiotu budowa i eksploatacja uzbrojenia czołgu. W trakcie realizacji powyższego przedsięwzięcia wspierani byli przez żołnierzy 1 Batalionu Czołgów oraz żołnierzy z Ośrodka Szkolenia „Leopard”. Doskonalili swoją wiedzę odnośnie budowy czołgu Leopard 2A4 i Leopard 2A5, a także zasady przygotowania uzbrojenia do walki. Największe zainteresowanie wśród szkolonych, oprócz czołgów, wzbudziła baza dydaktyczna Ośrodka Szkolenia „Leopard”, w postaci trenażerów i symulatorów. Podchorążowie mogli sprawdzić się jako członkowie załogi, podnosząc przy tym poziom posiadanej wiedzy i umiejętności.

Drugą grupą, która przybyła do pancernej brygady, byli uczestnicy podróży studyjnej podchorążych pierwszego rocznika WSOWLąd. Wśród nich 10 BKPanc odwiedzili także słuchacze zaprzyjaźnionych zagranicznych uczelni wojskowych. Podczas jednodniowego pobytu odwiedzili Salę Tradycji, gdzie zapoznani zostali z historią i tradycjami brygady. Program dnia obejmował także zaprezentowanie bazy szkoleniowej 10 BKPanc, w tym możliwości strzelnic garnizonowych oraz symulatorów i trenażerów dostępnych na terenie brygady. 10 Batalion Zmechanizowany Dragonów zorganizował dla przyjezdnej grupy pokaz posiadanego sprzętu oraz wyposażenia indywidualnego. W parku sprzętu technicznego słuchacze wojskowej uczelni, mieli okazję do zapoznania się z etatowym sprzętem pododdziałów pancernej jednostki.

Wizyty podchorążych z wrocławskiej uczelni na terenie 10 BKPanc stają się coraz bardziej popularne. Żołnierze świętoszowskiej, pancernej brygady chętnie przekazują słuchaczom posiadaną wiedzę i ten sposób w pewnym stopniu przyczyniają się do przygotowania ich do pracy na pierwszych stanowiskach służbowych.

Tekst: kpt. Katarzyna Sawicka

red. PZ

autor zdjęć: szer. Natalia Wawrzyniak

dodaj komentarz

komentarze


SAFE – czas kontraktów
Marsz prawdę ci powie
Równanie z „Iksem”
Symbol skupiający wiele znaczeń
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Syndrom Karbali
Miłość od pierwszego wejrzenia
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Roboty saperskie bez tajemnic
Tu nie ma miejsca na błędy
Pierwsze umowy z SAFE
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Czerwieńsze będą…
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
SAFE dla marynarki
SAFE dla Tarczy Wschód
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Polsko-kanadyjska współpraca
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Kraków zaprosił weteranów
Leopardy 2PL na podium
Tatuaże pod mundurem
Specjalsi: mała, wielka siła
Polsko-estońska współpraca
Wyposażenie osobiste i pojazdy dla logistyki z SAFE
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Blizny, których nie widzimy
Pierwsze pieniądze z SAFE już w Polsce
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Ochrona lasu dla obronności
Podziemny szpital na trudne czasy
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Od cyberkursu po mundurówkę
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
Drony z SAFE
Bez zmian w emeryturach
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Wypadek w PKW UNIFIL
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Sprawdzian na Bornholmie
Adaptacja i realizm
Bez patosu o misjach
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Groźny incydent w Libanie
Początek wielkiej historii
Ślady, których nie widać
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wsparcie ma znaczenie
Przed misją w Rumunii
Ogniowy debiut polskich AH-64D
NATO i USA o Iranie
Generał z cienia
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Biało-czerwona na Monte Cassino
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO