moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Chwała Twardzielom, czyli Runmageddon na gliwickich hałdach

W miniony weekend na hałdach kopalni KWK Sośnica w Gliwicach odbyły się ostatnie dwie edycje z cyklu Runmageddon w sezonie 2015. W sobotę ponad 1500 uczestników walczyło na trasie zawodów w formule Rekrut, a w niedzielę blisko 500 zawodników, którzy w sezonie ukończyli co najmniej 2 imprezy wzięło udział w Wielkim Finale Ligi Runmageddonu. Na wszystkich czekał bardzo ciekawy i wymagający tor przeszkód, którego ukończenie dla każdego z uczestników stanowiło nie lada wyzwanie! Kolejny sezon Runmageddonu wystartuje już 7 listopada na Hipodromie Wola w Poznaniu.



24 i 25 października kopalniane hałdy w Gliwicach opanowane zostały przez wielbicieli m.in. biegania po błocie, brodzenia w wodzie, czołgania się pod zasiekami i wspinania na ściany. Jako pierwsi z ekstremalnym torem przeszkód zmierzyli się uczestnicy Runmageddonu Rekrut, który odbywał się na 6 kilometrowej trasie z 30 różnymi przeszkodami. Aby dotrzeć do mety trzeba było pokonać m.in. wraki samochodów, kolejowe wagony, strome hałdy, a także przeszkodę o wszystko mówiącej nazwie „Tesla”, która zawodników raziła prądem! Warunki na trasie były wyjątkowo trudne również ze względu na padający w przeddzień zawodów deszcz, który sprawił, że na trasie było pełno błota. O tym, jak trudno biega się po takiej nawierzchni najlepiej świadczy fakt, że kilkunastu uczestników już na pierwszych 100 metrach musiało szukać swoich butów, a niektórzy stracili swoje obuwie na trasie i do mety dotarli…. boso!

W takich warunkach najszybszym zawodnikiem na trasie Rekruta okazał się Volodymyr Khomenko z Warszawy, który po 6 kilometrach do mety dotarł w czasie 00:52:11. Najszybszą kobietą była Izabela Wysłuch ze Skoczowa, której uporanie się z wymagającym wyzwaniem zajęło 00:59:29. W klasyfikacji drużynowej, ze śląskimi hałdami najsprawniej poradziła sobie ekipa CFO eXtreme team z Dąbrowy Górniczej. Natomiast najliczniejszą drużynę wystawili przedstawiciele gospodarzy – Night Runners Śląsk, w barwach których na trasę wyruszyły 152 osoby.

Niedzielne zmagania zarezerwowane były dla najlepszych z najlepszych i najtwardszych z twardych, którzy pobiegli w Wielkim Finale Ligi Runmageddonu. Prawo startu w tym biegu posiadali zawodnicy, którzy w ciągu całego sezonu zdobyli przynajmniej 5 punktów, a więc wzięli udział w co najmniej dwóch edycjach Runmageddonu. Na starcie stanęło blisko 500 osób, które na 10 kilometrowej trasie rywalizowały o miano najlepszego zawodnika Runmageddonu w sezonie 2015. Czekało na nich ponad 50 przeszkód, a wśród nich m.in. 60 metrowa ślizgawka oraz przeszkoda Indiana Jones XXL, której pokonanie polegało na przeprawieniu się na drugi brzeg jedynie przy użyciu liny. Wielką atrakcją i niezapomnianym przeżyciem dla uczestników była konieczność pokonania części trasy 150 metrową kolejką, tzw. Tyrolką. Ostatnią przeszkodę na trasie Wielkiego Finału Runmageddonu stanowili zawodnicy z drużyny futbolu amerykańskiego - AZS Silesia Rebels Katowice.

Zwycięzcami Wielkiego Finału, tym samym najlepszymi zawodnikami Runmageddonu w sezonie 2015 zostali Grzegorz Szczechla oraz Magdalena Szulc, którym dotarcie do mety zajęło odpowiednio w 1:26:28 oraz 1:44:49. Warto podkreślić, że w sobotnim Rekrucie Magdalena Szulc była druga, a na dodatek podczas tego startu odniosła poważną kontuzję dłoni. Nie przeszkodziło jej to jednak w odniesieniu zwycięstwa w Finale.

Równolegle z imprezami Runmageddon odbywała się rywalizacja w zawodach Runmageddon Games rozgrywanych na 200 metrowym torze przeszkód. Wśród 10 przeszkód, które znalazły się na torze były m.in. wysokie ściany, opony do przerzucania, wiadra wypełnione piachem oraz liny. Zawodnicy startowali równolegle, po przygotowanych torach rywalizując z czasem i przeciwnikiem biegnącym tuż obok. Stawka była wysoka, gdyż pula nagród dla zwycięzców wynosiła 2000 zł.


Kolejne zawody z cyklu Runmageddon odbędą się 7 listopada na Hipodromie Wola w Poznaniu. Tam, po raz pierwszy w Wielkopolsce, biegiem w wersji Rekrut, zainaugurowany zostanie nowy sezon biegów przeszkodowych. 14 listopada, także po raz pierwszy, tym razem w Giżycku na Mazurach, odbędzie się Finał Runmageddon Games. Finał finałów dla najlepszych z najlepszych z pulą nagród o wartości ponad 10 000 zł.

Zapisy na te i inne imprezy rozgrywane w ramach cyklu Runmageddon trwają na stronie internetowej www.runmageddon.pl

Runmageddon to największy cykl ekstremalnych biegów przez przeszkody w Polsce. Organizatorami imprezy są Fundacja Runmageddon oraz firma Extreme Events.

Runmageddon zwiastuje koniec ery nudnych biegów ulicznych oferując jego uczestnikom ekstremalne wrażenia. To wydarzenie nastawione na dobrą zabawę, do której pretekstem jest wysiłek fizyczny i rywalizacja o miano najtwardszego zawodnika. Uczestnik prąc naprzód wspinają się, czołgają, brną w błocie, skaczą, a także mierzą się z wodą oraz ogniem. Imprezy pod szyldem Runmageddonu odbywają się w formułach Intro (3 km i +15 przeszkód), Rekrut (6km i +30 przeszkód), Classic (12km i + 50 przeszkód) oraz Hardcore (21km i +70 przeszkód).

Cechą, która wyróżnia Runnmageddon wśród innych biegów przeszkodowych jest gęstość rozmieszczenia przeszkód na trasie oraz pomysłowość w ich budowaniu. Runmageddon jako pierwszy w Europie zorganizował we wrześniu 2015 nocny bieg przeszkodowy, a w maju 2016 zorganizuje Górski Festiwal Runmageddonu, podczas którego w 3 dni odbędą się 4 ekstremalne biegi, łącznie z rozgrywanym po raz pierwszy na świecie biegiem w formule ULTRA, oznaczającą ponad 44km i ponad 140 przeszkód.

red. PZ

autor zdjęć: Patrycja Puda

dodaj komentarz

komentarze


Spadochronowy triumf
Pierwszy krok do specjalsów
Wojsko stawia na „armię talentów”
Wsparcie ma znaczenie
Dawka wiedzy na trudne czasy
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Powstał Komponent Obrony Pogranicza
Morska bryza w dwóch odsłonach
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Wielki sukces podchorążych z AMW
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
PKW Irak zostaje w Jordanii
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”
Innowacje z PERUNA
Prezydent RP o szczycie NATO
Poskromić kolosa
Jak szkolą się nurkowie bojowi?
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
W drodze po oficerskie gwiazdki
MON i MSZ o szczycie NATO
Atak i przejęcie dokumentów
Ostatnia niedziela…
Azjatycka szansa
Polski Gnom
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Pierwszy krok do Invictusa
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Kajakiem na światowe podium
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Mosty (nie tylko) dla Abramsów
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Baobaby docierają do wojska
Test w stratosferze
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Borsuki i roje dronów
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Odniesione w walce rany łączą
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Gen wojownika
Wyścig snajperów
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Śmierć w sercu Azji
Pieta Michniowska
Paliwowy krwiobieg NATO
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Pancerne starcie
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Marzenia częściowo spełnione
Tour przez garnizony
Inwestycje w bezpieczeństwo

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO