moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Gen. Grabowski gościem Wszechnicy Obronności

„Miejsce i rola Centrum Szkolenia Sił Połączonych w systemie szkolenia NATO” – tak brzmiał tytuł wykładu, który w Akademii Obrony Narodowej wygłosił dowódca CSSP w Bydgoszczy gen. bryg. Wojciech Grabowski.

Gen. Grabowski był 18 maja gościem Wszechnicy Obronności AON. Spotkanie zainaugurował rektor-komendant Akademii płk prof. dr hab. Dariusz Kozerawski, który przywitał gości i uczestników wykładu oraz przybliżył sylwetkę gen. Grabowskiego.

Dowódca Centrum Szkolenia Sił Połączonych mówił o historii, strukturze organizacyjnej oraz prawnych podstawach funkcjonowania dowodzonej przez siebie jednostki. Dużo uwagi poświęcił też obowiązującemu w CSSP systemowi szkolenia i edukacji oraz planowanym kierunkom rozwoju. Przedstawił również skład narodowościowy kadry służącej w bydgoskim centrum.

Uzupełnieniem wygłoszonego w całości po angielsku wykładu, jak w przypadku każdej Wszechnicy, była dyskusja z udziałem publiczności, którą moderował płk dr hab. Bogdan Grenda z Wydziału Zarządzania i Dowodzenia.

Wykładowi i debacie z udziałem gen. bryg. Wojciecha Grabowskiego przysłuchiwali się m.in. przedstawiciele Ministerstwa Obrony Narodowej, Sztabu Generalnego Wojska Polskiego, Biura Bezpieczeństwa Narodowego i Dowództwa Garnizonu Warszawa. Obecni także byli przedstawiciele wojskowego korpusu dyplomatycznego, służb mundurowych, prokuratury wojskowej, wojskowych szkół wyższych oraz duchowieństwa, a także kadra, pracownicy i studenci AON.

Tekst: AON

red. PZ

autor zdjęć: AON

dodaj komentarz

komentarze


Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Sprawdzian dla zawiszaków
Ostatni most
Jak wojsko chroni lotniska?
NATO i USA o Iranie
Kilometry pamięci: motocykliści w hołdzie kolegom
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Adaptacja i realizm
Bez zmian w emeryturach
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Równanie z „Iksem”
Szkarłatne obroże dla najlepszych czworonogów
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Poznaj tajemnice Husarza
Szef MON-u: Nie ma decyzji o redukcji sił USA w Polsce
Wypadek w PKW UNIFIL
Generał z cienia
Groźny incydent w Libanie
Witajcie w domu, Husarze!
Śladami „Rudego 102”, czyli jak Żagań stał się planem filmowym?
Trump: dodatkowe 5 tys. żołnierzy do Polski
Strzelnice w Świętoszowie na nowo
Ryś w boksie
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
F-35 Husarz lada moment w Polsce! Latający multitool
Koniec odliczania, wielki dzień Wojska Polskiego
Będą rozmowy w sprawie wojsk US Army w Polsce
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Nowe centrum badawcze w Jaśle
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Polsko-estońska współpraca
Syndrom Karbali
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Czerwieńsze będą…
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Wojsko zaprasza rodziny
Czekamy na F-35
Wojsko szuka specjalistów. Sprawdź, czy masz kwalifikacje
Huta Częstochowa bliżej wojska
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Husarze już w Polsce!
Początek wielkiej historii
Symbol skupiający wiele znaczeń
Desant na Odrze
Wojskowe drony nad Polską nie są rosyjskie
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Od cyberkursu po mundurówkę
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
WAT wzmacnia „opelotkę”
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Biało-czerwona na Monte Cassino
Bieg ku pamięci bohaterów
Polskie F-16 wróciły z Grecji
Odbić farmę z rąk przeciwnika

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO