moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Szef MON u pilotów w Radomiu

To bardzo ważne miejsce na lotniczej mapie Polski. Mamy ambicje, aby Polska była międzynarodowym centrum szkolenia lotniczego – powiedział wicepremier, minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak podczas pobytu w 42 Bazie Lotnictwa Szkolnego w Radomiu.

W czasie pobytu w bazie minister Tomasz Siemoniak rozmawiał z kadrą dowódczą m.in. o systemie szkolenia i sprawach związanych z inwestycjami w infrastrukturę. – Jednym z tematów naszych dzisiejszych rozmów były kwestie związane z przyszłością bazy i modernizacją Orlików. Ta modernizacja daje lepszą perspektywę oraz domyka system szkolenia lotniczego – zaznaczył minister Tomasz Siemoniak.

– Bardzo mocno stawiamy na tę część Polski, jeśli chodzi o rozwój lotnictwa. Rozmawialiśmy o zadaniach na przyszłość, które są związane z inwestycjami w polski przemysł lotniczy. Przewidujemy, że w tej osi Łódź – Radom – Dęblin będą tworzone nowe miejsca pracy i będą przepływały nowe technologie w związku z decyzjami dotyczącymi pozyskania nowego śmigłowca wielozadaniowego – dodał minister.

Wśród tematów poruszanych podczas spotkania znalazły się także zagadnienia związane z przygotowaniem Air Show.

42 Baza Lotnictwa Szkolnego rozpoczęła działalność 1 stycznia 2011 roku. Sformowana została na bazie rozformowanych z dniem 31 grudnia 2010 r. 2 Ośrodka Szkolenia Lotniczego oraz 1 Komendy Lotniska w Radomiu. 42 Baza Lotnictwa Szkolnego przejęła infrastrukturę i wyposażenie rozformowanych jednostek, a większość żołnierzy przeszła do służby w nowej bazie. Głównym zadaniem 42 BLSz jest szkolenie lotnicze podchorążych WSOSP. W składzie bazy funkcjonuje również zespół akrobacyjny „Orlik”, który wyposażony jest w samoloty PZL-130 „Orlik”. Baza jest wojskowym oddziałem gospodarczym dla kilkunastu innych jednostek.

Źródło: MON

red. PZ

autor zdjęć: Źródło: Twitter MON

dodaj komentarz

komentarze


Nowe wyrzutnie dla polskiego wojska
Medale żołnierzy w kajakarstwie i spadochroniarstwie
Legion Medyczny na poligonie
Jak powstają polskie fregaty. Kulisy budowy Miecznika
Produkcja Husarzy nie zwalnia tempa
Wsparcie ma znaczenie
Lubawa wyposaży saperów
Zapraszamy na Święto Wojska Polskiego
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Szkolenia na pomostówkę
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Azjatycka szansa
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Bataliony przyszłości
Fallschirmjäger przeciwko Polsce
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Nocna próba na Wisłostradzie
Szachownica na Wisłostradzie
Powietrzna defilada
Kolejne ofiary zbrodni wołyńskiej odnalezione
Zapraszamy na defiladę
Kolejny rosyjski samolot przechwycony nad Bałtykiem
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
PKW Irak zostaje w Jordanii
Śmigłowiec przyszłości dla NATO
Jak obronić się przed dronami?
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Młodzi medycy na poligonie
Abordaż z polskim wsparciem
Wieńce dla pomordowanych na warszawskiej Woli
MON informuje o formowaniu 8 DPAK
Czworo medalistów mistrzostw Europy w żołnierskich mundurach
Generał w niewoli
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Gorący lipiec PKW Łotwa
Morska parada 15 sierpnia
„Wicher" wkrótce na wodzie
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Cyfrowa tarcza F-16
Od arkusza blachy do gotowego Miecznika
Olimpijska pływaczka trenowała jak wojskowy pilot
SMS-y ostrzegą o zagrożeniu z powietrza
PGZ o koalicji antybalistycznej
Szer. Karbownik mistrzynią świata juniorów
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
W Sejmie o rosyjskim pocisku
MON i MSZ o szczycie NATO
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Odnaleziono „Roja”
Kolejna prowokacja nad Bałtykiem
Co zobaczymy na defiladzie w Święto Wojska Polskiego?
Walka, entuzjazm i nadzieja
Z prądem i pod prąd
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Godzina „W” – sierpniowa rapsodia
Łódź centrum serwisowym Apache’y
Z ORP „Błyskawica” na trasę Tour de Pologne
Rekordowe zainteresowanie kursem „Sondy”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Coraz więcej Alpha Scramble

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO