moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Akademia Obrony świętuje rocznicę wyborów

Pokazy sztuk walki, prezentacje wyposażenia i umundurowania polskiej armii, spotkania z grupami rekonstrukcyjnymi i nowe eksponaty Parku Militarnego – to tylko niektóre atrakcje, jakie czekały na uczestników Pikniku Wolności w Akademii Obrony Narodowej na warszawskim Rembertowie.


- Chcieliśmy w radosnej atmosferze uczcić 25-lecie wyborów z 4 czerwca 1989 r. i połączyć ją z wojskowymi atrakcjami oraz zwiedzaniem parku militarnego – mówi ppłk Marek Szewczyk, szef Wydziału Wychowawczego Akademii Obrony Narodowej.

Alejki parku zapełnili swoimi stoiskami przedstawiciele m.in. kół naukowych i organizacji studenckich AON, którzy prezentowali swoją ofertę i udzielali informacji zwiedzającym.

Wśród nich wyróżniało się stoisko Koła Naukowego Sił Specjalnych. – Prezentujemy m.in. sprzęt naszych komandosów oraz kolekcję książek poświęconych tej tematyce – tłumaczyła Milena Kalinowska, członkini koła.

Niedaleko stali przedstawiciele Studenckiej Akademii Polowej AON zrzeszającej pasjonatów wojska, którzy na pikniku zaprezentowali pokaz ochrony VIP-ów.

Spore zainteresowanie wzbudził też pokaz umiejętności przedstawicieli Polskiego Systemu Walki Wręcz Haller. – Ten system, który bazuje m.in. na Krav-Madze, Combat 56 i jujutsu, opracowali byli żołnierze wojsk specjalnych oraz funkcjonariusze służb mundurowych – wyjaśniał Mateusz Kaim z biura PSWW.

W pikniku uczestniczyły grupy rekonstrukcyjne. Wyposażenie żołnierza przedwojennego reprezentacyjnego bonu stołecznego prezentował Dariusz Parzyszek, wiceprezes Stowarzyszeni Historycznego Cytadela. Można też było obejrzeć amerykańskich żołnierzy z 101 Dywizji Powietrznodesantowej w mundurach z okresu lądowania w Normandii w 1944 r.

Natomiast współczesne wzory umundurowania naszej armii i sprzęt do wykrywania skażeń chemicznych oraz promieniotwórczych pokazywała na swoim stoisku 2 Regionalna Baza Logistyczna z Warszawy.

Sporą atrakcją była możliwość zwiedzania z przewodnikiem ekspozycji Parku Militarnego czyli odrestaurowanego historycznego sprzętu wojskowego zgromadzonego na terenie kampusu AON. Zainteresowanie budziły szczególnie nowe eksponaty, które przed kilkoma dniami pojawiły się w parku - samoloty TS11-Iskra i Lim-6 sprowadzone dzięki porozumieniu z Muzeum Sił Powietrznych z Dęblina.

Piknik objął patronatem prezydent Bronisław Komorowski, a „Polska Zbrojna” była jego patronem medialnym.

AD

autor zdjęć: arch. AON, Anna Dąbrowska

dodaj komentarz

komentarze


Azjatycka szansa
„Jak nas karmicie, tak będziemy wojować”. Dole i niedole 8 Pułku Piechoty
Kolejny Husarz w powietrzu. Tym razem we Włoszech
Baobaby docierają do wojska
Marzenia częściowo spełnione
PKW Irak zostaje w Jordanii
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Atak i przejęcie dokumentów
Kajakiem na światowe podium
Polskie Państwo Podziemne w oczach Niemców
Poskromić kolosa
Wsparcie ma znaczenie
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Saperzy z Bolesławca usunęli ponad 40 min i bombę lotniczą
Saperzy z Bundeswehry budują „Tarczę Wschód”
Gen wojownika
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Pierwszy krok do Invictusa
Rosja testuje, Polska przechwytuje
Pieta Michniowska
Jelcze z Raciborza
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Baza śmigłowcowa. Miliony i strategiczne grunty
NATO ćwiczy na Morzu Czarnym
Pancerne starcie
Innowacje z PERUNA
Odniesione w walce rany łączą
Test w stratosferze
Ostatnia niedziela…
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Polski Gnom
MSPO i PGZ strategicznymi partnerami na kolejne lata
Spadochronowy triumf
MON szuka dronów do zwalczania dronów
Śmierć w sercu Azji
Szef MON-u uhonorował bohaterów AK
Inwestycje w bezpieczeństwo
Paliwowy krwiobieg NATO
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
MON i MSZ o szczycie NATO
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wojsko stawia na „armię talentów”
Polski napęd dla Kraba i Borsuka
Żołnierz uratował życie na wakacjach
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Wyścig snajperów
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Wielki sukces podchorążych z AMW
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Triumf wojskowych lekkoatletów
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Kierunek południe, czyli letnie praktyki na „Wodniku”

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO