moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Jakie są nasze oczekiwania przed szczytem UE?
„To ważna dyskusja, która powinna przygotować nas do zajęcia stanowiska w obliczu wielkiego wyzwania, przed którym stoi Unia Europejska i cały świat zachodni” – powiedział prezydent Bronisław Komorowski podczas konferencji , na której omawiane są polskie oczekiwania wobec grudniowego szczytu Unii Europejskiej, poświęconego Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony.



W czwartek, 14 listopada br., Prezydent RP, Zwierzchnik SZ Bronisław Komorowski otworzył konferencję pt. „Jaka polityka bezpieczeństwa i obrony dla Europy?”. W panelu otwierającym konferencję uczestniczył także minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak.

Podczas obrad, które odbywają się w pałacu Prezydenckim omawiane są polskie oczekiwania wobec grudniowego szczytu Rady Europejskiej, poświęconego polityce bezpieczeństwa Unii Europejskiej.

„Konferencja przygotuje nas do stanowiska, które zajmie Polska już na grudniowym szczycie UE poświęconym Wspólnej Polityce Bezpieczeństwa i Obrony UE” – mówił prezydent. Bronisław Komorowski podkreślił, że jest przekonany o tym, iż dzisiejsza konferencja pozwoli pogłębić dyskusję polityczną w Polsce, dotyczącą polityki bezpieczeństwa UE.

W czasie spotkania z dziennikarzami minister obrony narodowej Tomasz Siemoniak zaznaczył, że Polska od lat konsekwentnie mówi , aby Europa i Unia Europejska jeszcze więcej robiła w sprawach obronności UE. „Dwa lata temu w trakcie naszej Prezydencji w UE te sprawy uczyniliśmy jednym z naszych priorytetów” – dodał minister.

Szef resortu obrony podkreślił, że w kontekście polityki bezpieczeństwa UE warto pamiętać o tym, co dzieje się w NATO.  „Obecnie jest bardzo dobry klimat, aby pewne rzeczy mocno powiedzieć. Nam zależy, aby dyskusja o polityce bezpieczeństwa i obrony UE była całościowa, a nie ograniczała się tylko do spraw przemysłu obronnego.  Chcemy, aby była mowa o instytucjach i zdolnościach. Wiem, że wiele europejskich krajów także chce podejść do tego zagadnienia poważnie” – zaznaczył Tomasz Siemoniak.

„Grudniowe spotkanie będzie także okazją, aby porozmawiać i podsumować obecne narzędzia jakimi dysponuje Unia Europejska. To także okazja, aby porozmawiać o potrzebie nowej strategii bezpieczeństwa UE” – dodał szef resortu obrony.

W konferencji, zorganizowanej przez Biuro Bezpieczeństwa Narodowego i Zakład Studiów Strategicznych ISM UW, uczestniczą także przedstawiciele parlamentu i ministerstw, naukowcy, przedstawiciele ośrodków pozarządowych, dziennikarze i studenci.

Efektem konferencji będzie m.in. przygotowanie materiału zawierającego polskie oczekiwania przed grudniowym szczytem Rady Europejskiej.

Źródło: mon.gov.pl
PZ

autor zdjęć: Maciej Nędzyński/DPI MON

dodaj komentarz

komentarze


Lądowanie na fińskiej drodze, czyli Bieliki i F-16 na Ramstein Flag’26
Powiększone mosty Daglezja-S trafią do saperów
„Bezpieczny zachód” przedłużony
Mundur i bokserskie rękawice
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Prezydent RP o szczycie NATO
Nowy mechanizm wsparcia obronności kraju
Dronowy kierunek przyszłości
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Drony na Legii
Zatrzymać drona
„Przychodzimy, by pokazać, że nie zapominamy”
Bramy armii
Szkolenie pilotów F-35 nabiera tempa
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Rząd: cele na szczyt w Ankarze osiągnięte
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Odznaka sprawności fizycznej po nowemu
„Koalicja chętnych” szykuje kolejne działania
Vespa Battle Challenge
Face to Face
Barakudy z Polski
Przełomowe porozumienie
PIRX-1 na orbicie
PKW Irak zostaje w Jordanii
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Tropem tajemnic z przeszłości
Polski projekt, światowe znaczenie
„Selekcja”, czyli prawda o człowieku
Sztuka tworzenia kryptonimu
Złoto-srebrne kajakarki, srebrni żeglarze
Wsparcie ma znaczenie
Podróż w ciemność
Śmierć w sercu Azji
Szerszeń z Sochaczewa
Ostatnia niedziela…
Mark Rutte: nasza jedność fundamentem pokoju!
Zdolności do produkcji tylko dla zaufanych
USA znów uderzyły w Iran
Piksele prawdy w morzu fałszu
Studenci w koszarach
Pieta Michniowska
Piętnasty polski F-35 w powietrzu
Polski bezzałogowiec zaprezentowany w Ankarze
Paliwowy krwiobieg NATO
Mundur w paczkomacie
Podium dla kajakarza, pięcioboistki i sztangisty
Domek Pilota w LAW otwarty
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Bez zmian w emeryturach
Zbrodnicza farsa
Mistrzyni pożegnała się z polską publicznością
NATO liczy wydatki przed szczytem
Szczyt w Ankarze okiem eksperta
Przełomowe zdolności artylerzystów
Wielki sukces podchorążych z AMW
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Żywią i bronią
Jak wygląda nowa selekcja do JW AGAT?
NATO zwiększy produkcję broni
Gotowi na zmiany na polu walki

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO