moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Organizowane w Kielcach targi przemysłu obronnego to jedna z największych i najbardziej cenionych tego typu imprez w Europie. W tym roku odbędzie się jubileuszowy XXV Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego i organizatorzy zapowiadają, że pod wieloma względami będzie on rekordowy. Na 27 tys. m kw. zostaną zaprezentowane wyroby ponad 620 firm z 27 państw. Będzie można zobaczyć m.in. śmigłowiec bojowy AH-64 Apache, prototyp Borsuka czy symulator kabiny myśliwca V generacji, czyli F-35. Wśród międzynarodowych gigantów zbrojeniowych, które zapowiedziały udział w targach są: Airbus, Bell Helicopter, Boeing, Kongsberg Defence & Aerospace, Leonardo, Nammo, ThyssenKrupp Marine Systems, MBDA, Lockheed Martin, Raytheon czy Saab Technologies. Gościem honorowym tegorocznego salonu będzie Korea Południowa. 

 

 

Defendery rozdane!

Laur prezydenta RP dla urządzenia IP Krypto opracowanego przez inżynierów z Wojskowego Instytutu Łączności, nagroda ministra obrony narodowej dla wielolufowego karabinu maszynowego WLKM z Zakładów Mechanicznych i Defendery dla dziesięciu produktów wojskowych z rodzimego przemysłu. W Kielcach wręczono nagrody XXV Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego.

 

 

 

Dromader pokazany na targach zbrojeniowych w Kielcach

Mundur w cyfrowym kamuflażu MAPA, modułowa kamizelka taktyczna i funkcjonalny hełm – na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego firma Maskpol po raz pierwszy zaprezentowała publicznie Dromadera. To kompleksowy system oporządzenia i umundurowania dla lekkiej piechoty. Projekt powstał na zlecenie MON dla żołnierzy wojsk obrony terytorialnej.

 

 

 

Wystawa zbrojeniowa azjatyckiego giganta

Korea Południowa, jeden z największych światowych eksporterów uzbrojenia, jest w tym roku gościem specjalnym Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. Na kieleckich targach można obejrzeć flagowe wyroby koreańskiej zbrojeniówki, takie jak pociski zwalczające okręty i samoloty, hybrydową broń K11 oraz makiety czołgu K2 Black Panther i samobieżnej haubicy K9 Thunder.

 

 

 

PT-17, czyli modernizacja Twardych

Postawiliśmy sobie trzy cele modernizacji czołgów PT-91 Twardy oraz T-72: zwiększenie zdolności trakcyjnych, siły ognia oraz bezpieczeństwa załogi – mówi Krzysztof Papliński, pełnomocnik zarządu Bumar-Łabędy. Założenia pakietu ulepszeń polska spółka przygotowała wspólnie z ukraińskim UkrOboronProm. Prototyp maszyny PT-17 pokazano podczas MSPO w Kielcach. 

 

„Zatoka” – nowa książka Navala, byłego operatora GROM

Po dwóch poprzednich książkach było mnóstwo pytań, kiedy opiszę akcję, coś, co robiliśmy na bojowo. W końcu zdecydowałem się na ten krok. Chciałem pokazać, jak ta robota wygląda z punktu widzenia operatora – mówi Paweł Mateńczuk „Naval”, były żołnierz JW GROM i autor książki „Zatoka”, w której przedstawia operacje polskich specjalsów w Zatoce Perskiej.

 

 

 

Sprzęt noktowizyjny dla wojska

 

620 kompletów gogli noktowizyjnych i 266 lornetek noktowizyjnych polskiej produkcji w ciągu trzech lat otrzymają żołnierze. Umowę na dostawę sprzętu optoelektronicznego podpisali podczas MSPO w Kielcach przedstawiciele Inspektoratu Uzbrojenia i firmy PCO, która jest częścią Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

 

 

Debata WIW o przyszłości polskiego sektora zbrojeniowego

„Innowacje i przyszłość polskiego sektora zbrojeniowego” pod takim hasłem odbyła się w Kielcach debata zorganizowana przez Wojskowy Instytut Wydawniczy. Przedstawiciele sił zbrojnych, przemysłu i posłowie dyskutowali o nowym sprzęcie dla armii, rozwoju Polskiej Grupy Zbrojeniowej oraz wpływie sektora obronnego na lokalne społeczności.

 

 

 

Zwiadowcy będą jeździć Wirusami

118 pojazdów Wirus IV trafi w najbliższych latach do jednostek rozpoznawczych. To polska konstrukcja, przystosowana do poruszania się w trudnym terenie, którą można przetransportować śmigłowcem i desantować na spadochronie. Umowę na dostawę podpisano w środę na Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach.

 

 

 

 

MON wspiera klasy mundurowe

Rusza pilotażowy program MON dla klas mundurowych. O tym, na czym będzie polegał i czego mogą spodziewać się uczniowie, z Michałem Dworczykiem, sekretarzem stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej, rozmawia Izabela Borańska-Chmielewska, redaktor naczelna miesięcznika „Polska Zbrojna”.

 

 

 

 

MSPO to pokaz możliwości zbrojeniówki

Targi zbrojeniowe w Kielcach to możliwość zaprezentowania potencjału polskiego przemysłu obronnego, nawiązania relacji biznesowych oraz kontaktów z przedstawicielami przedsiębiorstw z całego świata – mówi Bartosz Kownacki, sekretarz stanu w Ministerstwie Obrony Narodowej.

 

 

 

 

Budowa polskiej cybertarczy

Na MSPO w Kielcach Polska Grupa Zbrojeniowa oraz Exatel podpisały porozumienie o utworzeniu nowej spółki. QBiTT będzie się zajmował dostarczaniem rozwiązań z obszaru cyberbezpieczeństwa. Co jeszcze w tym obszarze planuje MON? Rozmawiamy o tym z Antonim Macierewiczem, ministrem obrony narodowej.

 

 

 

BELMA zdobywa milionowy kontrakt

Podczas drugiego dnia targów zbrojeniowych w Kielcach bydgoska Belma podpisała wart ponad 4 mln zł kontrakt na dostawę 160 kompletów kaset ISM z minami narzutowymi MN-123. To kolejna w ciągu kilku miesięcy umowa polskiej firmy. W maju Belma zdobyła warte 9 mln zł zlecenie. Wówczas zobowiązała się dostarczyć wojsku 300 min MPD oraz 75 min MPB-ZN.

 

 

 

 

Gen. Kukuła: Grot to broń, której potrzebujemy


W trakcie testów MSBS zrobiliśmy to, co wielu ekspertów kwestionowało, a co było niezbędne. Przekazaliśmy tę broń nawet nie żołnierzom, a kandydatom na żołnierzy. Chcieliśmy zobaczyć i porównać, jaka będzie efektywność szkolenia na nowym karabinku i na berylu – mówi gen. bryg. Wiesław Kukuła, dowódca wojsk obrony terytorialnej.

 

 

 

Borsuk zaprezentowany na kieleckich targach zbrojeniowych

Waży około 25 t, ma bezzałogową wieżę z 30-milimetrowym działkiem i dwoma kierowanymi pociskami przeciwpancernymi Spike, na jego pokładzie może znajdować się sześciu żołnierzy desantu. Podczas Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach Huta Stalowa Wola po raz pierwszy pokazała publicznie model Borsuka, czyli nowego bojowego wozu piechoty. 

 

 

 

Groty dla polskich żołnierzy

Żołnierze Wojska Polskiego już wkrótce zostaną uzbrojeni w modułowy system broni strzeleckiej MSBS. Wart ponad 500 mln zł kontrakt na dostawę 53 tys. karabinków podpisano we wtorek na targach MSPO w Kielcach. Przy okazji producent ujawnił, że broń znana dotychczas jako MSBS będzie nosiła nazwę Grot – na cześć dowódcy Armii Krajowej gen. Stefana Roweckiego.

 

 

 

 

 

MSPO: Wojsko zaprasza na wystawę

Są czołgi Leopard, transportery Rosomak, wojskowe roboty, broń snajperów czy najnowszy sprzęt polskiej armii – moździerze Rak i armatohaubice Krab. Na powierzchni 12 tysięcy mkw. swój sprzęt prezentują wszystkie rodzaje sił zbrojnych. Wystawa wojska to jeden z najważniejszych punktów Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego. W weekend wstęp na nią będzie wolny.

 

 

 

MSPO to wartość dodana dla Sił Zbrojnych RP

Tegoroczna edycja Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego jest wyjątkowa. To już ćwierć wieku tej wystawy w Kielcach. 25 lat to nie tylko gwarancja organizacji targów na wysokim poziomie, lecz także dowód na to, że w takiej formule spotkania przemysłu z użytkownikami sprzętu wojskowego i instytucjami zamawiającymi są skuteczne.

 

 

 

 

Ruszyły największe targi zbrojeniowe w Polsce

Najwięksi producenci uzbrojenia i sprzętu dla wojska zjechali do Kielc, by pokazać swoje produkty. Do końca tygodnia w halach Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego będzie można obejrzeć najnowocześniejsze produkty branży zbrojeniowej. Na targach nie zabraknie nikogo, kto liczy się w wyścigu po kontrakty od Wojska Polskiego.

 

 

 

Debata „Polski Zbrojnej” na MSPO

Czy Polska Grupa Zbrojeniowa ma szansę stać się marką rozpoznawalną na świecie, zdolną rywalizować z globalnymi koncernami z Europy i Stanów Zjednoczonych? Czy obecność firm zbrojeniowych ma wpływ na sytuację regionu, w którym działają? Jakie są największe wyzwania modernizacyjne polskiej armii? Czy nasza zbrojeniówka jest w stanie im podołać? To kilka najważniejszych pytań, na które będziemy starali się odpowiedzieć podczas zorganizowanej przez Wojskowy Instytut Wydawniczy debaty pt. „Innowacje i przyszłość polskiego sektora zbrojeniowego”. Dyskusja odbędzie się w drugim dniu Międzynarodowego Salonu Przemysłu Obronnego w Kielcach. Pełna relacja – tego samego dnia na łamach portalu polska-zbrojna.pl. Zapraszamy!

  

 

We wtorek rusza Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego

Niemal 30 tysięcy metrów kwadratowych powierzchni wystawienniczej, ponad 600 firm i długo oczekiwane premiery wojskowego sprzętu. Na rozpoczynającym się jutro Międzynarodowym Salonie Przemysłu Obronnego w Kielcach będzie można zobaczyć m.in. śmigłowiec bojowy AH-64 Apache, prototyp Borsuka czy symulator kabiny myśliwca V generacji, czyli F-35.

 

     

Trwają przygotowania do kieleckich targów

Wystawa polskich sił zbrojnych na targach zbrojeniowych w Kielcach zajmie około 12,5 tys. mkw. – Przygotowania do niej to nie lada wyzwanie – mówi ppłk Piotr Pankowski, dowódca Zgrupowania Zadaniowego Sił Zbrojnych Kielce 2017. Jubileuszowy Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego rozpoczyna się już w poniedziałek.

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO