Wojsko wraca na Sądecczyznę
W Wojnarowej, w województwie Małopolskim, powstaje kolejna jednostka wojskowa: lekki batalion górski. Żołnierze z tej jednostki będą przygotowani do działania w trudnych warunkach górzystych. Tworzymy nowe jednostki, bo bezpieczeństwo jest dla nas najważniejsze – ogłosił dziś minister obrony Mariusz Błaszczak. Nowy batalion podhalańczyków gotowość bojową ma osiągnąć w 2029 roku.
Film: Magdalena Kowalska-Sendek, Jacek Szustakowski, Aleksander Kruk / ZbrojnaTV
Pierwszy raz! Polskie Apache’e otwierają ogień
Jak hartują się przyszli specjalsi OSŻW
Odbić farmę z rąk przeciwnika

