moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję
Morskie ćwiczenia

Załadunek pełnego zapasu min, postawienie zagrody minowej o określonych parametrach, strzelanie ładunkami wydłużonymi, strzelania artyleryjskie do nawodnego oraz powietrznego celu podczas prowadzonej obrony przeciwlotniczej grupy okrętowej i ćwiczenia ratownicze – z takimi zadaniami musiały się zmierzyć załogi 2 Dywizjonu Okrętów Transportowo-Minowych podczas ćwiczeń realizowanych w ramach w ramach Okrętowej Grupy Zadaniowej.

Okrętowa grupa zadaniowa składała się z jednostek 8 Flotylli Obrony Wybrzeża w Świnoujściu. Na Zatoce Pomorskiej ćwiczyły między innymi okręty transportowo-minowe, trałowce oraz okręt dowodzenia ORP „Kontradmirał Xawery Czernicki”. Jednostki współpracowały ze śmigłowcem ratowniczym Mi-14PŁ/R, który na co dzień stacjonuje w Darłowie.

Zobacz jak wyglądały ćwiczenia.

Czytaj więcej na portalu polska-zbrojna.pl

Fot. chor. Marcin Purman/ 8FOW

 
Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO