Japońskie okręty w polskim porcie
Po raz pierwszy w historii na Bałtyku pojawiły się okręty Morskich Sił Samoobrony Japonii. Do Gdyni zawinęły dwa okręty szkolne „Kashima” i „Shirayuki”, a także niszczyciel „Isoyuki”. Na ich pokładach odbywają praktyki młodzi oficerowie, którzy właśnie ukończyli studia. Jednostkom japońskim asystuje fregata rakietowa ORP „Gen. T. Kościuszko”.
Fot. Marian Kluczyński
Prawdziwe znaczenie SAFE
Specjalsi przeciw flocie cieni
Leopard, czyli zwycięstwo na ostatniej prostej
