moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Gen. Dempsey: Wygramy wojnę w Afganistanie

Niektórzy wątpią, czy NATO i międzynarodowa koalicja odniesie sukces w Afganistanie. Ja nie należę do tego grona. Obserwując działania amerykańskich i polskich żołnierzy, jestem przekonany, że możemy wygrać i wygramy – powiedział gen. Martin E. Dempsey.


Film: Mateusz Płoski/ polska-zbrojna.pl

Amerykański dowódca, przewodniczący Kolegium Szefów Połączonych Sztabów Sił Zbrojnych USA, był gościem gen. broni Mieczysława Gocuła, szefa Sztabu Generalnego Wojska Polskiego. Najważniejszym tematem rozmów była dotychczasowa współpraca obu armii w ramach misji w Afganistanie. Omówiono także logistyczną współpracę podczas przerzucania wojska i sprzętu polskiego kontyngentu do kraju po zakończeniu misji. – Zapewnimy tyle samo wsparcia sojuszniczym wojskom kończącym operację w Afganistanie, ile daliśmy im na początku misji – zadeklarował gen. Dempsey.


Gen. Dempsey spotkał się także z Tomaszem Siemoniakiem, ministrem obrony narodowej, oraz wygłosił wykład w Akademii Obrony Narodowej. Dowódca odwiedził amerykańskich pilotów, którzy od kilku miesięcy stacjonują w bazie w Łasku.

MC

autor zdjęć: Seweryn Sołtys

dodaj komentarz

komentarze

~płk Walter
1374699240
"(...) Obserwując działania amerykańskich i polskich żołnierzy, jestem przekonany, że możemy wygrać i wygramy - powiedział gen. Martin E. Dempsey" Kilka słów komentarza do przytoczonej wyżej wypowiedzi gen. M. E. Dempsey'a. W Afganistanie walczą siły zbrojne międzynarodowej koalicji, którą tworzą nie tylko wojska USA i RP. Czyżby pan generał o tym zapomniał? Poza tym, jeśli p. gen. Dempsey nie oglądał, to polecam obejrzenie pouczającego filmu pt. "9 kompania." W tym miejscu przywołam tylko dwa fragmenty. Pierwszy z nich. Radziecki oficer prowadzący zajęcia z żołnierzami mającymi wyjechać na wojnę wypowiada następujące zdanie: "Jeszcze nikt nigdy nie wygrał w Afganistanie." Fragment drugi - koniec filmu i zdanie na zakończenie: "Z Afganistanu wychodziliśmy jako zwycięzcy." P. gen. Martin E. Dempsey przedstawił zapewne swoje poglądy, ja zrobiłem to samo. A do P.T. Autora artykułu drobna uwaga do treści przedostatniego zdania. Wykład został wygłoszony w Akademii Obrony Narodowej, a nie na Akademii - chyba, że ... prelegent pofatygował się na jeden z budynków tej uczelni lub też w Akademii na akademii z okazji ...
5C-61-EE-99

Marsz gąsienicowych kolumn
Departament Funduszy Zagranicznych MON na nowo
Jak Ślązacy stali się panami własnego domu
Elektronika dla obrony powietrznej
USA i Iran z porozumieniem ws. pokoju w Zatoce
Cyberparasol nad wyborami
Równanie z „Iksem”
Czeskie śmigłowce w Polsce przeciw dronom
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Sportowe jubileusze
Akcja na jeziorze
Koło zamachowe gospodarki
Apetyt Smoka rośnie
Zwierzchnik sił zbrojnych w bazie İncirlik
Miliardy na odbudowę i ukraińskie drony z Polski
Ważne decyzje w Brukseli
Jeśli modernizacja, to tylko wspólna
Kajakarze i judocy w medalowej formie
Wsparcie ma znaczenie
Wojskowa Akademia Medyczna w Łodzi – jest zgoda prezydenta
Marynarka świętuje i zaprasza na pokłady
Sonda dla Jastrzębia
„Strzała weterana” spaja środowisko
Atak w Porcie Elbląg
W oktagonie o Pas Ministra Obrony Narodowej
Musztra i marsz ubezpieczony
Nowy sprzęt dla pancerniaków z Wesołej
Orka tuż, tuż
Bez zmian w emeryturach
Kraków zaprosił weteranów
Warszawa i Praga stawiają na dalszą współpracę wojskową
Ratunek z powietrza
Twardy ma moc
AMW oferuje mieszkania
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Zełenski traci Order Orła Białego?
Systemy antydronowe od europejskiego startupu
Pierwszy Kormoran pod flagą NATO
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
Bezzałogowe „nietoperze” nad Bałtykiem
Święto DGRSZ
Zbrodnicza farsa
Dywizja za dywizję – Amerykanie w Polsce rotują
MON i Łucznik podpisały kontrakt na nowe Groty
At the Controls of F-35A Husarz
Szermierze i pięściarki na podium
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Nowa siła na północno-wschodniej flance NATO
Wojna pod lupą
Sojusz Madrytu i Warszawy
Mundur, medale i duma
Grot A3 – zobacz jak wygląda
Ramię w ramię z Amerykanami
Powietrzne cysterny dla Polski
Polski wkład w operację „Overlord”
„Ognista burza ’26”, czyli kompleksowy sprawdzian zdolności operacyjnych
„Wojskowe Schengen” coraz bliżej
Śmierć w sercu Azji
Pamiętamy o bohaterach powstań śląskich
Przerzut Abramsów do Lublina
PKW Irak zostaje w Jordanii
Podróż w ciemność
Gdańsk centrum dyskusji o odbudowie Ukrainy
Baza amerykańska w Świętoszowie – pierwsza inwestycja gotowa
Ratunek na polu walki
Spotkanie ministrów obrony V4 w Budapeszcie
Niebo bez dominacji

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO