moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Święto w stolicy polskiego pentatlonu

Reprezentanci armii z trzynastu państw rozpoczęli walkę o medale 49. Wojskowych Mistrzostw Świata w Pięcioboju Nowoczesnym. Zawody odbywają się na obiektach Wojewódzkiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Drzonkowie, czyli w stolicy polskiego pentatlonu. Mistrzostwa otworzył dowódca generalny rodzajów sił zbrojnych gen. broni Marek Sokołowski.

Rozpoczęcie Wojskowych Mistrzostw Świata w Pięcioboju. Fot. Jacek Szustakowski

W ceremonii otwarcia jedynych w tym roku wojskowych mistrzostw organizowanych przez Polskę pod egidą Międzynarodowej Rady Sportu Wojskowego (CISM), oprócz gen. broni Marka Sokołowskiego, dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych, wzięli udział m.in.: płk Nilton Gomes Rolim Filho, prezydent CISM; gen. dyw. Sławomir Drumowicz, zastępca dowódcy generalnego RSZ; gen. dyw. Piotr Fajkowski, dowódca 11 Dywizji Kawalerii Pancernej i gen. bryg. Mariusz Kubarek, zastępca dyrektora Centrum Operacyjnego MON. Podczas uroczystości prezydent Filho udekorował medalami CISM: III stopnia – gen. Sokołowskiego i II stopnia – płk. Tomasza Bartkowiaka, pierwszego szefa Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego oraz płk. Mariusza Denkewicza, obecnego szefa CWZS-u.

 

W tegorocznych mistrzostwach o medale w dwóch formatach: klasycznego pięcioboju, po ostatnich zmianach składającego się z szermierki, pływania, biegu połączonego ze strzelaniem laserowym i biegu z przeszkodami (OCR) – oraz trójboju (bieg, strzelanie laserowe i bieg z przeszkodami) uczestniczą reprezentanci 13 państw. Poza gospodarzami startują pięcioboiści z Austrii, Brazylii, Egiptu, Francji, Hiszpanii, Korei Południowej, Litwy, Szwajcarii, Turcji, Ukrainy, Węgier i Włoch.


Rozpoczęcie Wojskowych Mistrzostw Świata w Pięcioboju. Fot. CWZS

Barw Polski w Drzonkowie bronią: st. szer. spec. Daniel Ławrynowicz, st. szer. spec. Łukasz Gutkowski, st. szer. spec. Sebastian Stasiak, st. szer. Kamil Kasperczak, st. szer. spec. Natalia Dominiak i szer. Małgorzata Karbownik. Z naszych pięcioboistów ostatnio najlepiej spisał się Ławrynowicz, który przed miesiącem na cywilnych mistrzostwach świata jako jedyny z Polaków zakwalifikował się do półfinału, a w finale uplasował się na 16. pozycji. Kasperczak i Gutkowski na mistrzowskiej imprezie w Kownie odpadli w eliminacjach. Natomiast z reprezentantek Wojska Polskiego znakomicie wypadła szer. Małgorzata Karbownik, która wywalczyła czwarte miejsce. Do podium zabrakło jej zaledwie czterech punktów. Tyle straciła do Włoszki Aurory Tognetti, która również startuje w Drzonkowie. Czy Polce uda się rewanż i na wojskowych mistrzostwach wyprzedzi reprezentantkę Italii?

Rozpoczęcie Wojskowych Mistrzostw Świata w Pięcioboju. Fot. CWZS

Pierwszego dnia imprezy, po ceremonii otwarcia, rozpoczęły się zawody sztafetowe: sztafet mieszanych w trójboju oraz sztafet mężczyzn i kobiet w formacie klasycznego pentatlonu, w którym konkurencję jeździecką zastąpiono biegiem z przeszkodami. Pięcioboiści rywalizację o medale w Drzonkowie zakończą w piątek 28 września.

Jacek Szustakowski

autor zdjęć: Jacek Szustakowski, CWZS

dodaj komentarz

komentarze


Bezpieczeństwo to priorytet
Wojsko na pomoc Polakom na Bliskim Wschodzie
Wojskowi w akcji po tragedii w DPS-ie
Medycyna i wojsko łączą siły
Konflikt na Bliskim Wschodzie przybiera na sile
Outside the Box
Nowe amerykańskie pociski uderzyły w Iran
Piekło „Pługa”
Together on the Front Line and Beyond
Nie stracić głowy w razie zagrożenia
Zacięta walka o medale pod siatką
Drony w akcji: operatorzy z 17 BZ pokazali swoje możliwości
Koniec olimpijskich zmagań
Kosiniak-Kamysz: Priorytetem jest bezpieczeństwo
Wyższa rekompensata dla rannych weteranów
Iran grozi „otwarciem wielkich bram ognia”
Gen. Rozwadowski – wizjoner i zwycięzca wymazany z pamięci
Nie pozwala spocząć na laurach
Nowa linia kolejowa w Małopolsce
Nie ma nudy
Polsko-słowacka współpraca zbrojeniowa
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Marynarze generała Franciszka Kleeberga
Ośmioro żołnierzy-lekkoatletów na podium halowych MP
Przeprawy na Odrze
Borsuki, ognia!
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Powstaje nowa fabryka Jelcza
Trwa ewakuacja Polaków z Bliskiego Wschodu
Zginęli, bo walczyli o wolną Polskę
Polski bezzałogowy myśliwiec dla Turcji
Kosiniak-Kamysz: Pieniądze z SAFE są bardzo potrzebne
Kosmiczny nadzór
Kaszubia dla lokalnej społeczności
Gala MMA coraz bliżej
Szlify pod lodem
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
METS po nowemu
ORP „Wodnik” zimową porą
Oko na Bałtyk
W Waszyngtonie upamiętniono sierż. Ollisa
Są pierwsze działania po wyjściu Polski z konwencji ottawskiej
Stalinowski wyrok śmierci na tysiącach Polaków
Buzdygany – nagradzamy najlepszych
The Army Builds Drones
Wojsko ewakuuje Polaków z Bliskiego Wschodu
Zagrzmiały K9 Thunder
Rośki i Borsuki kuszą SAFE-m
Cichy zwiadowca dla polskiej armii
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Północnica, czyli nocne szkolenie terytorialsów
Wojna USA i Izraela z Iranem. Walki powietrzne i incydenty na morzu
Debiut ogniowy Borsuków
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
SAFE – pieniądze, które będą służyć Polsce
Nowe brygady i inwestycje WP
Walka o pierwszą dziesiątkę
Wózki na Leopardy
Cios w serce reżimu

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO