moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Panczenistka i szpadzistka na podium Pucharu Świata

Dwa medale zdobyły reprezentantki Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego w pierwszych w nowym sezonie zawodach o Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim i szermierce. Szer. Karolina Bosiek była druga w sztafecie mieszanej panczenistów, a kpr. Ewa Trzebińska wraz z koleżankami zajęła trzecie miejsce w turnieju drużynowym szpadzistek.

Szer. Karolina Bosiek.

Z inauguracyjnych zawodów o Puchar Świata w łyżwiarstwie szybkim w sezonie 2023/2024, które odbyły się na torze w japońskim mieście Obihiro, reprezentanci Polski wracają z jednym medalem. Wywalczyli go w sztafecie mieszanej – konkurencji rozgrywanej po raz pierwszy w historii pucharowej rywalizacji – szer. Karolina Bosiek i Damian Żurek. Polski duet przegrał tylko z parą holenderską w składzie: Wesly Dijs i Femke Kok. Holendrzy triumfowali z czasem 2 min 55,53 s. Biało-Czerwoni stracili do zwycięzców 0,59 s. Brązowy medal zdobyła sztafeta amerykańska, która ze zwycięską parą przegrała o 2,10 s.

W nowej konkurencji wystartowało 11 duetów. Odbyły się trzy biegi – w pierwszym rywalizowały trzy ekipy, a w dwóch kolejnych po cztery. Jako pierwsze na tor wyszły ekipy z Czech, Chin i Korei Południowej. Sztafetę mieszaną rozpoczynają kobiety. Po pokonaniu prostej startowej i okrążenia zawodniczki przekazują sztafetę swoim kolegom z reprezentacji – odbywa się to poprzez wypchnięcie partnera. Zawodnicy ścigają się na dystansie dwóch okrążeń. Następnie na trasę ponownie ruszają kobiety, a sztafetę kończy rywalizacja mężczyzn. Pierwszy wyścig wygrali Chińczycy, którzy uzyskali czas 3 min 2,69 s.

W drugiej serii walczyły duety z Polski, Japonii, Holandii i Kanady. Gospodarze szybko wypadli z walki o czołową pozycję. O zwycięstwo zacięcie rywalizowały do końca pozostałe pary. Metę jako pierwszy przekroczył reprezentant Kanady Antoine Gélinas-Beaulieu. Drugi był Holender, a trzeci Polak. Kanadyjczyka jednak zdyskwalifikowano za przeszkadzanie Dijsowi w ostatnim sprincie. W trzecim biegu zawodnikom z Włoch, USA, Niemiec i Norwegii już nie udało się poprawić czasów uzyskanych przez duety z Holandii i Polski. Najlepszy wynik uzyskali Amerykanie i tym samym zapewnili sobie brązowy medal. W pozostałych konkurencjach pierwszego Pucharu Świata reprezentanci Polski najbliżej podium byli w biegu drużynowym kobiet. Szer. Karolina Bosiek wraz z Magdaleną Czyszczoń i Natalią Jabrzyk uplasowały się na czwartej pozycji. Polki uzyskały czas 3 min 4,59 s. Triumfowały, z czasem 2 min 58,03 s, Japonki. Drugie miejsce zajęły Kanadyjki (2 min 59,25 s), a trzecie Holenderki (3 min 1,29 s).

Kpr. Ewa Trzebińska. Fot. CWZS

W miniony weekend po raz pierwszy w nowym sezonie o punkty walczyli też szermierze. Reprezentanci Polski zdobyli dwa brązowe krążki – oba w rywalizacji szpadzistek we włoskim Legnano. W turnieju indywidualnym trzecie miejsce zajęła Aleksandra Jarecka. W turnieju drużynowym natomiast brąz wywalczyły: kpr. Ewa Trzebińska, Martyna Swatowska-Wenglarczyk, Renata Knapik-Miazga i Magdalena Pawłowska. Po złoty medal sięgnęły Ukrainki, a po srebrny – reprezentantki Korei Południowej.

Polki rozpoczęły rywalizację od drugiej rundy – w pierwszej miały wolny los. W pierwszym meczu Biało-Czerwone pokonały 45:38 Japonki. W ćwierćfinale polska drużyna zmierzyła się z ekipą ze Stanów Zjednoczonych. Polki wygrały 41:36 i awansowały do półfinału. Niestety, drogę do finału zamknęły im Koreanki. Rywalki z Azji triumfowały z wynikiem 39:35. W pojedynku o brąz polskie szpadzistki walczyły z reprezentantkami Hongkongu. Mecz zakończył się zwycięstwem Polek, które zdobyły 45 oczek, a ich rywalki 34.

SZUS

autor zdjęć: Naoki Morita/Aflo Images/East News; CWZS

dodaj komentarz

komentarze


O ochronie infrastruktury i morskich szlaków
 
Wschodnia flanka walczy w przeciwnikiem
Rosjanom wyciekły dwa miliony tajnych dokumentów
Kadeci z NATO i z Korei szkolili się w Karkonoszach
Na RBN o jedności w kwestiach bezpieczeństwa
Polacy bezkonkurencyjni w górskich zmaganiach we Włoszech
Rosyjska maszyna Su-24 przechwycona przez polskie F-16
Odbudowa obrony cywilnej kraju
Budowa Muzeum Bitwy Warszawskiej na ostatniej prostej
Pestki, waafki, mewki – kobiety w Polskich Siłach Zbrojnych
Kolejny model Grota dla żołnierzy
„Baltops” – co potrafią bezzałogowce
Srebrni wioślarze, brązowa szablistka
Prawo dla kluczowych inwestycji obronnych
Nasi czołgiści najlepsi
Terytorialsi z Dolnego Śląska najlepiej wysportowani
Letni wypoczynek z MON-em
Kręgosłup dowodzenia Wojskiem Polskim
Wykuwanie interoperacyjności
Ewakuowani Polacy już bezpieczni w kraju
Żołnierze z 10 Brygady Kawalerii Pancernej powalczą w IV lidze
Wyższe stawki dla niezawodowych
Kolejni Polacy ewakuowani z Bliskiego Wschodu
Dzień, który zmienił bieg wojny
Gen. Sosabowski upamiętniony
Polska natowskim liderem
Kajakami po medale
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Donald Tusk: W kwestii bezpieczeństwa słowa zamieniliśmy w czyny
Nie żyje żołnierz PKW Irak
Święto sportów walki w Warendorfie
Podróż w ciemność
Setka lotów w „Akcji Serce” za nimi!
Abrams M1A2SEPv3 – wzorzec nowoczesnych czołgów
DNA GROM-u
Flyer, zdobywca przestworzy
Jak czynić dobro, czyli Buzdygan w akcji
Umarł król, niech żyje król!
Misja PKW „Olimp” doceniona
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Śmierć gorsza niż wszystkie
Historyczne zwycięstwo ukraińskiego F-16
„Swift Response ‘25”, czyli lekka piechota w ciężkim terenie
Polki wicemistrzyniami Europy w szabli
Planowano zamach na Zełenskiego
USA przyłączyły się do ataku Izraela na Iran
Podejrzane manewry na Bałtyku
Film o Feniksie i terytorialsach
Droga do zespołu bojowego GROM
K2. Azjatycka pantera
Generał, olimpijczyk, postać tragiczna
Współpraca MON-u z weteranami i rezerwistami
Dekapitacyjne uderzenie w Iran
Apache’e z szachownicą
Nowy rozdział w historii Mesko
Pogrom rosyjskiego lotnictwa strategicznego
„Baltops” także na lądzie
Ewakuacja Polaków z Izraela

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO