Triumf Czarnej Dywizji w biegach na orientację

Żołnierze powołani do reprezentacji 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej wygrali klasyfikację zespołową mistrzostw Wojska Polskiego w biegach na orientację. Drugie miejsce zajęła ekipa z 12 Dywizji Zmechanizowanej, a trzecie – terytorialsi. Jako najlepszego zawodnika czempionatu wskazano reprezentanta gospodarzy, czyli marynarki wojennej, st. chor. mar. Marcina Richerta.

– Utrzymaliśmy dobrą passę. Po raz dziewiąty z rzędu wygraliśmy klasyfikację zespołową mistrzostw. Wykonaliśmy 110 procent normy. Nie lada wyczynu dokonaliśmy w rywalizacji mężczyzn w kategorii M-21, w której w obu biegach nasi zawodnicy zajęli wszystkie miejsca na podium – mówi mjr Tomasz Traczuk, szef Sekcji WF i Sportu 11 Lubuskiej Dywizji Kawalerii Pancernej. Żołnierze startujący w mistrzostwach Wojska Polskiego w sporcie powszechnym w ramach reprezentacji Czarnej Dywizji w zawodach rozegranych w Gdyni (sprint w lasach – w dzielnicy Obłuże, bieg średniodystansowy i sztafety – w okolicach osady leśnej Marszewo położonej w Trójmiejskim Parku Krajobrazowym) wywalczyli 18 medali: po sześć złotych, srebrnych i brązowych.

Biegacze na orientację z 11 LDKPanc zdominowali współzawodnictwo w kategorii M-21. W sprincie i biegu średniodystansowym triumfował szer. Mateusz Dzioba, drugie miejsce zajął kpr. Michał Kalata, a trzecie – st. szer. Mikołaj Dutkowski. Podwójni medaliści w rywalizacji indywidualnej byli rzecz jasna faworytami w sztafecie seniorów. Wywalczyli złoto, a czwarty w mistrzowskiej ekipie był chor. Kamil Urbański. Szer. Dzioba nie był jedynym zawodnikiem, który podczas mistrzostw zdobył trzy złote medale. Trzykrotnie na najwyższym stopniu podium stanął również st. chor. mar. Marcin Richert, który triumfował w obu biegach w kategorii M-40 oraz wraz z kolegami w sztafecie weteranów. Trzykrotnego złotego medalistę z marynarki wojennej wybrano na najlepszego zawodnika gdyńskich mistrzostw.

Wyniki

bieg sprinterski

K-21 (kobiety do lat 35)
1. st. szer. Małgorzata Pachnik (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
2. por. Izabela Grodzicka (siły powietrzne)
3. ppor. Zuzanna Szrama (wojska obrony terytorialnej)

K-35 (kobiety powyżej 35 lat)
1. st. mar. spec. Marlena Wieleba (marynarka wojenna)
2. kpr. Emilia Budna (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
3. kpr. Natalia Dzika (16 Dywizja Zmechanizowana)

M-21 (mężczyźni do lat 35)
1. szer. Mateusz Dzioba (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
2. kpr. Michał Kalata (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
3. st. szer. Mikołaj Dutkowski (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)

M-35 (mężczyźni w wieku 35–39 lat)
1. bsm. Edward Kożyczkowski (18 Dywizja Zmechanizowana)
2. st. szer. Tomasz Kunikowski (12 Dywizja Zmechanizowana)
3. mjr Rafał Goławski (uczelnie wojskowe)

M-40 (mężczyźni w wieku 40–44 lata)
1. st. chor. mar. Marcin Richert (marynarka wojenna)
2. kpt. Andrzej Patrejko (marynarka wojenna)
3. kpr. Paweł Golinowski (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)

M-45 (mężczyźni w wieku powyżej 44 lat)
1. st. chor. sztab. Mariusz Plesiński (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
2. chor. mar. Jacek Nowak (marynarka wojenna)
3. st. szer. spec. Tomasz Kowal (12 Dywizja Zmechanizowana)

bieg średniodystansowy

1. ppor. Zuzanna Szrama (wojska obrony terytorialnej)
2. st. szer. Małgorzata Pachnik (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
3. kpr. Justyna Panaszek (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)

2. kpr. Agnieszka Alabrudzińska-Rychter (12 Dywizja Zmechanizowana)
3. kpr. Emilia Budna (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)

1. st. mat Kamil Włodarczyk (marynarka wojenna)
2. bsm. Edward Kożyczkowski (18 Dywizja Zmechanizowana)
3. kpt. Tomasz Lubkiewicz (uczelnie wojskowe)

2. kpr. Paweł Golinowski (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)
3. mjr Krzysztof Musiał (12 Dywizja Zmechanizowana)

1. chor. mar. Jacek Nowak (marynarka wojenna)
2. st. chor. sztab. Krzysztof Banach (16 Dywizja Zmechanizowana)
3. st. sierż. Rafał Walicki (11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej)

sztafeta seniorów

1. 11 Lubuska Dywizja Kawalerii Pancernej (chor. Kamil Urbański, st. szer. Mikołaj Dutkowski, kpr. Michał Kalata, szer. Mateusz Dzioba)
2. 18 Dywizja Zmechanizowana (bsm. Edward Kożyczkowski, szer. Mateusz Filipiak, st. szer. Michał Kruk, ppor. Maciej Nowak)
3. wojska obrony terytorialnej (ppor. OT Paweł Dowżenko, st. kpr. OT Dariusz Zduńczyk, kpr. OT Jarosław Brogiel, szer. OT Bartłomiej Mazan)