moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Zwiedź Akademię Sztuki Wojennej

Chcesz studiować w Akademii Sztuki Wojennej? Zastanawiasz się, który kierunek wybrać? Skorzystaj z dnia otwartego i odwiedź warszawską uczelnię już w najbliższą sobotę. Obok prezentacji oferty edukacyjnej Akademia szykuje kilka atrakcji. Będą m.in. pokazy sprzętu wojskowego oraz wyszkolenia służb mundurowych.

Dzień otwarty w warszawskiej Akademii Sztuki Wojennej odbędzie się już w najbliższą sobotę. Wydarzenie odbędzie się pod hasłem „Poznajmy się”. – W tym roku obchodzimy jubileusz 100-lecia utworzenia Wyższej Szkoły Wojennej, poprzedniczki Akademii Sztuki Wojennej. Kształcąc studentów, nawiązujemy do różnych dziedzin życia państwowego Polski, mając na uwadze zarówno tradycje polskiego oręża, jak i myśl państwowotwórczą, szczególnie z okresu międzywojnia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych podjęciem studiów w rembertowskiej uczelni – mówi prof. dr hab. Jarosław Gryz, prorektor ds. studenckich Akademii Sztuki Wojennej.

Oficjalne rozpoczęcie dnia otwartego odbędzie się w budynku Klubu Akademii Sztuki Wojennej (ul. Czerwonych Beretów 56) o godzinie dziesiątej. W sali widowiskowej prof. hab. Gryz, prorektor ds. studenckich, przedstawi zebranym informacje na temat studiów. Na stoiskach poszczególnych wydziałów będzie można z kolei zdobyć szczegółowe informacje dotyczące oferty edukacyjnej na trzech wydziałach: Zarządzania i Dowodzenia, Bezpieczeństwa Narodowego oraz Wydziału Wojskowego. Ten ostatni jest wiodącym ośrodkiem kształcenia kadr dowódczo-sztabowych w Polsce.

Chętni będą mogli dowiedzieć się także o zasadach programu Erasmus+ i wymiany zagranicznej studentów z innymi uczelniami, a także uzyskać informację o pomocy materialnej, jaka przysługuje studentom Akademii. Informacje na temat życia studenckiego będzie można zdobyć podczas rozmów z przedstawicielami samorządu studenckiego oraz organizacji studenckich ASzWoj.

W sobotę będzie można zwiedzić niemal cały kampus Akademii. – Zaprezentujemy naszą infrastrukturę dydaktyczną, w tym nowoczesne sale wykładowe, zinformatyzowaną bibliotekę z blisko pół milionem woluminów, z których część jest dostępna online – mówi prorektor ds. studenckich Akademii Sztuki Wojennej. Na stoisku Wydawnictwa ASzWoj pojawią się nowości wydawnicze, w tym publikacje pracowników, doktorantów i studentów Akademii.

W programie dnia otwartego nie zabraknie elementów dla miłośników historii. – Oprowadzimy zwiedzających po sali tradycji Akademii. Są w niej wyeksponowane pamiątki związane z uczelnią i jej stuletnimi tradycjami. To m.in. zdjęcia, książki, podręczniki, broń biała, mundury – mówi dr Joanna Zagdańska, kierownik Wydziału Spraw Studenckich, Doktoranckich i Promocji. Na ogrodzeniu budynku 101 będzie można z kolei obejrzeć plenerową wystawę „W drodze do niepodległości”. To zbiór archiwalnych zdjęć przedstawiających Józefa Piłsudskiego.

Przedstawiciele uczelni pokażą też zwiedzającym Akademicki Ośrodek Sportowy. W jego skład wchodzą m.in. hale sportowe, siłownie, korty tenisowe, stadion z bieżnią lekkoatletyczną oraz basen. W trakcie sobotniego wydarzenia odbędą się eliminacje do Akademickich Mistrzostw Polski w Szermierce.

Akademia szykuje też atrakcje pod gołym niebem. Przy klubie odbędzie się dynamiczny pokaz organizacji studencko-doktoranckiej „Strzelec”. Swój poziom wyszkolenia z taktyki i technik interwencyjnych zaprezentują też służby mundurowe. Ochotnicy będą mogli wziąć nieodpłatny udział w kursie. Nie zabraknie atrakcji dla miłośników wojskowego sprzętu. Przed klubem ASzWoj stanie czołg Leopard 2A5 oraz zestaw inżynieryjny Topola wykorzystywany przez polskich saperów.

Akademia Sztuki Wojennej to spadkobierczyni Wyższej Szkoły Wojennej powstałej w 1919 roku. Od 1 października 2016 roku, w wyniku przekształcenia Akademii Obrony Narodowej, działa w nowych strukturach i pod nową nazwą. Kształci oficerów na potrzeby dowództw, sztabów oraz instytucji wojskowych i cywilnych związanych z obronnością państwa. W ofercie są kursy doskonalące i kwalifikacyjne. Akademia kształci też cywili na studiach I, II i III stopnia oraz studiach podyplomowych. W strukturach uczelni znajduje się specjalistyczne Centrum Szkolenia Obrony przed Bronią Masowego Rażenia, Centrum Badań nad Bezpieczeństwem, a także jedyne w Polsce i jedno z najnowocześniejszych w Europie Centrum Symulacji i Komputerowych Gier Wojennych.

Paulina Glińska

autor zdjęć: arch. ASzWoj

dodaj komentarz

komentarze


Triumf żołnierzy-lekkoatletów
Polskie siły zbrojne stawiają na nowoczesność
Strategiczne partnerstwo Polski i Kanady
„Był twarzą sił powietrznych”
Banki – nowi partnerzy PGZ-etu
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Cena wolności. Powstańcze wspomnienia
Polski udział w produkcji F-16 i F-35
Agencja Uzbrojenia na zakupach. Kieleckie targi to dopiero początek
Salwa z wysokości
Nowe radary i ładunki trotylowe dla armii
NATO ćwiczy na Bałtyku. Z polskim udziałem
Laury MSPO przyznane
„Naval” o „Zielonej liście” wyposażenia osobistego
Małopolscy terytorialsi tym razem walczyli z suszą
Polska i Szwecja, razem na rzecz bezpieczeństwa
StormRider na fali
Brytyjczycy żegnają Malbork
MON rozpoczyna współpracę z Ligą Obrony Kraju
Świetne występy polskich żołnierzy
Amerykańsko-rosyjski szczyt na Alasce
System Trophy będzie chronił czołgi K2PL
Obowiązek budowy schronów staje się faktem
Awaryjne lądowanie wojskowego śmigłowca
Spotkanie Trump-Nawrocki
Czarna skrzynka F-16 w rękach śledczych
Fantom, który sam się leczy po postrzale
Coś dla Huzara, coś dla fregaty
Finisz programu „Orlik”?
Skorzystaj z szansy na zostanie oficerem
Inowrocławscy saperzy z misją na południu
Z najlepszymi na planszy
Szczyt przywódców ws. Ukrainy
ORP „Necko” idzie do natowskiego zespołu
Łódź na granicy
Informacja geoprzestrzenna na współczesnym polu walki
„Pamięć o nim będzie szybować wysoko”
Morski Drozd, czyli polski ekranoplan
Wicepremier Kosiniak-Kamysz rozmawia o technologiach nuklearnych
Wojskowi szachiści z medalem NATO
Lepsza efektywność
Loty szkoleniowe na F-16 wstrzymane do odwołania
Nasz Hercules
Grot A3 w drodze do linii
Nowelizacja ustawy o obronie z podpisem prezydenta
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
„Żelazna Dywizja” na Narwi
Premier i szefowa UE na granicy w Krynkach
Dwie agresje, dwie okupacje
Piorun 2 coraz bliżej
Wyczekiwane przyspieszenie
Lockheed Martin wspiera polskich weteranów
„Road Runner” w Libanie
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
Hekatomba na Woli
Niemiecki plan zniszczenia Polski
Polska chce przyjąć więcej wojsk z USA
Orlik na Alfę
Detect & Classify: satelity z AI
Gen. Nowak: Pilotom wolno mniej
Beret „na rekinka” lub koguta
Premierowe strzelania Spike’ami z Apache’ów
Trenują przed „Zapadem ‘25”
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Czas nowych inwestycji
Zwycięska batalia o stolicę
Wielkie zbrojenia za Odrą
„Koalicja chętnych” o kolejnych działaniach w sprawie Ukrainy
31 Baza Lotnictwa Taktycznego apeluje do mediów
Australijski AWACS rozpoczął misję w Polsce
Zielona lista, czyli decyzja należy do żołnierza
Nocne ataki na Ukrainę
„Żelazny obrońca” wkracza w decydującą fazę
Startuje „Żelazny obrońca”
Towarzysze czołgów
Kikimora o wielu twarzach
Statuetki dla tuzów biznesu
Kadeci będą się uczyć obsługi dronów
Na otwartym morzu mierzą daleko!
Polski żołnierz pobił w Chinach rekord świata

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO