moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

„Ósemka” druga w Pucharze Świata

Polska osada wioślarska, z pięcioma żołnierzami w składzie, wywalczyła drugie miejsce w regatach o Puchar Świata na torze Eton pod Londynem. Zawody wygrała reprezentacja gospodarzy. Brytyjczycy wyprzedzili naszą ósemkę ze sternikiem jedynie o 0,41 s. Trzecie miejsce zajęli Francuzi.


Zwycięska osada z Wielkiej Brytanii, brązowi medaliści olimpijscy z Londynu.

Polacy popłynęli w tym samym składzie jak na ostatnich mistrzostwach Europy w Sewilli, gdzie wywalczyli tytuł wicemistrzowski: st. szer. Krystian Aranowski, st. szer. Rafał Hejmej, st. szer. Piotr Juszczak, szer. Michał Szpakowski i sternik st. szer. Daniel Trojanowski (wszyscy Wojskowy Zespół Sportowy Bydgoszcz i Stowarzyszenie Wioślarskie Cywilno-Wojskowego Związku Sportowego Zawisza), Mikołaj Burda, Piotr Hojka (obaj LOTTO-Bydgostia Bydgoszcz), Zbigniew Schodowski (AZS Gorzów) i Marcin Brzeziński (WTW Warszawa).

Biało-czerwoni jeszcze 500 m przed metą byli na pierwszym miejscu. Od startu Polacy płynęli „dziób w dziób” z pierwszą osadą gospodarzy. Po pierwszych 500 m blisko biało-czerwonych i Brytyjczyków utrzymywali się jedynie Francuzi. W połowie dystansu, po przepłynięciu kilometra, Polacy prowadzili z czasem 2 min 41,04 s. Pierwsza osada Wielkiej Brytanii przegrywała z naszymi reprezentantami o 0,30 s, Francuzi tracili 3,19 s, druga osada gospodarzy 4,17 s, a Czesi 4,40 s. Na 1500 metrze biało-czerwoni mieli przewagę 0,15 s nad pierwszą osadą Wielkiej Brytanii i 3,44 s nad Francuzami. Pierwsza osada gospodarzy była jednak najszybsza na ostatnich 500 m i wygrała z czasem 5 min 25,93 s. Polacy stracili do zwycięzców 0,41 s, a Francuzi 3,61 s. Dobrze finiszowała również druga osada Wielkiej Brytanii – z Francuzami przegrała jedynie o 0,22 s. Osada naszych południowych sąsiadów była ostatnia – do zwycięzców straciła 5,71 s.

Regaty w Eton były drugimi w tym sezonie, które zaliczano do klasyfikacji Pucharu Świata. Pierwsze odbyły się w marcu w Sydney. Polacy w Australii nie startowali. Finałowe regaty o PŚ przeprowadzone zostaną w 12-14 lipca w Lucernie.

szus

autor zdjęć: Fot. Igor Meijer / FISA

dodaj komentarz

komentarze


Niebo pod osłoną
„Albatros” na elitarnych manewrach NATO
Historyczna „Wisła”
Cyberwiedza to ich wkład w obronność
Koniec bezkarności floty cieni?
Co wiemy o ukraińskim ataku na rosyjski okręt podwodny?
PE wzywa do utworzenia wojskowego Schengen
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
The Taste of Military Service
Medalowe żniwa pływaków CWZS-u
Dzień wart stu lat
Pancerniacy jadą na misję
MON przejmuje Hutę Częstochowa
Gladiusy w Bursztynowej Dywizji
Dziękujemy za waszą świąteczną służbę
Najdłuższa noc
Pilot z MasterChefa gotuje: karpatka i boeuf bourguignon
Ciepły dom dla bohaterki od żołnierzy WOT z Małopolski
Bezpieczeństwo to sprawa fundamentalna
Formoza – 50 lat morskich komandosów
Piątka z czwartego wozu
Wojsko ma swojego satelitę!
„Dzielny Ryś” pojawił się w Drawsku
Noc na „pasku”
Mundurowi z benefitami
Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Polskie MiG-i dla Ukrainy?
Prezydent złożył życzenia żołnierzom
Wojsko z nowym programem rozwoju
Świąteczne spotkanie w PKW Turcja
Sojusznicza obrona
Odpalili K9 Thunder
Grupa WB i Łukasiewicz łączą siły
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Snowboardzistka i pływacy na medal
Panczeniści na podium w Hamar
„Bezpieczny Bałtyk” czeka na podpis prezydenta
Plan na WAM
Paczka dla bohatera już w drodze!
„Poradnik Bezpieczeństwa” już w drodze
Prezydenci Polski i Ukrainy spotkali się w Warszawie
W hołdzie poległym
Gala Boksu na Bemowie
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Bokserzy walczyli o prymat w kraju
Kto zostanie Asem Sportu?
Misja na rzecz zdrowia
Sandacz na granicy, czyli nowa odsłona ryby po grecku
Bałtycki sojusz z Orką w tle
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Combat 56 u terytorialsów
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Pakiet umów na dostawy dla polskiego wojska
Prezydent Zełenski spotkał się z premierem Tuskiem
Polski Rosomak dalej w produkcji
Gdy ucichnie artyleria
„Burza” nabiera kształtów
Przygotowani na każdy scenariusz
Szukali zaginionych w skażonej strefie
Marynarz uratował turystkę w Tatrach
Niebawem dostawy karabinków Grot A3
Przełomowy czas dla WZL-2
Ile powołań do wojska w 2026 roku?
Szef NATO ze świąteczną wizytą u żołnierzy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO