moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

 
Wygrała z mistrzynią, przegrała z kontuzją

Jeszcze pół minuty przed zakończeniem finałowej walki st. szer. Aleksandra Uścińska prowadziła 2:0. Niestety, doznała kontuzji. Wykorzystała to jej rywalka – Rosjanka Marina Czeszina i to ona wygrała międzynarodowy turniej klasy A w taekwondo w szwedzkim Trelleborgu.


Walka o złoty medal zawodów była bardzo zacięta. O jej wyniku zadecydowała kontuzja polskiej zawodniczki. – Wygrywałam i gdy zostało mi 30 sekund do końca walki, nie byłam w stanie jej kontynuować. Bardzo bolała mnie noga. Ledwo stałam i rywalka zdobyła trzy punkty – mówi zawodniczka Wojskowego Zespołu Sportowego Poznań i poznańskiego Wojskowego Klubu Sportowego Grunwald. Finał zakończył się wynikiem 2:3 dla Rosjanki.

Na szczęście, odniesiony w trakcie walki uraz jest niegroźny. – W poniedziałek będę już mogła wznowić treningi – dodaje srebrna medalistka, która już myśli o przygotowaniach do kolejnych startów. – Za tydzień mam zawody o Puchar Polski, później kolejny turniej międzynarodowy klasy A – wylicza.

Turnieje klasy A w taekwondo olimpijskim to zawody najwyższej rangi. W tej dyscyplinie sportu zawodnicy nie rywalizują w cyklu o Puchar Świata, więc tego rodzaju imprezy można porównać do PŚ w innych sportach.

W drodze do finału turnieju „Trelleborg Open” Polka w pierwszym pojedynku wygrała bez walki z mistrzynią olimpijską z Londynu Brytyjką Jade Jones. Walijska zawodniczka nie stawiła się do rywalizacji. Potem pokonała Szwedki Kristinę Ukalovic i Tinę Zorko oraz Serbkę Milicę Vukolic. – Cieszę się, że Ola dobrze rozpoczęła nowy sezon. Mam nadzieję, że w najważniejszych w tym roku startach również zaprezentuje się z jak najlepszej strony – mówi ppłk Zygmunt Skrobecki, szef poznańskiego WZS.

W tym sezonie najważniejszymi zawodami dla st. szer. Aleksandry Uścińskiej będą lipcowe mistrzostwa świata w Meksyku oraz wojskowy czempionat, którego gospodarzem będzie w październiku amerykańskie miasto Fort Bliss. – Przed mistrzowskimi imprezami czeka mnie kilka startów kontrolnych, między innymi w Austrii i Belgii – mówi brązowa medalistka V Olimpiady Wojskowej w Rio de Janeiro (2011) oraz dwukrotna wojskowa wicemistrzyni świata z 2008 i 2010 r.



Panie są mocny punktem wojskowych drużyn nie tylko w sportach walki. O startach żołnierzy czytaj na portalu polska-zbrojna.pl.

Krystyna Pałka
wicemistrzynią świata
Równa forma szablistki Strzelcy wracają
z sześcioma medalami
szus

autor zdjęć: arch. Oddziału Wychowania Fizycznego i Sportu Sztabu Generalnego WP

dodaj komentarz

komentarze


W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Cztery brygady, jeden cel
Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Coraz więcej Alpha Scramble
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Rok 2027 bez Air Show Radom
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
Z prądem i pod prąd
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Walka w dwóch światach
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Aukcja dla weterana
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Abordaż z polskim wsparciem
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Patrioty pod Płockiem
Siatka niewidka dla wojska
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
„Mewa” na północnym szlaku
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
„Kryzysowy” Jaśmin
Sojusznicza tarcza antydronowa
Gorący lipiec PKW Łotwa
Legion Medyczny na poligonie
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Dwa marzenia spełnione naraz
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Armia testuje naziemne drony
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Tarcza i miecz
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
Młodzi medycy na poligonie
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Flanka pod strażą
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
F-15 dla Polski?
Zmarł gen. Mirosław Różański
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO