moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

PGZ wychodzi z inicjatywą do przedsiębiorców

250 zaproszonych firm, prelekcje, debaty z udziałem najważniejszych polityków, warsztaty prowadzone przez ekspertów Polskiej Grupy Zbrojeniowej – tak będzie wyglądało Forum Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego, które 5 marca odbędzie się w Warszawie na stadionie PGE Narodowym. To pierwsza taka inicjatywa PGZ-etu, a jego przedstawiciele nie ukrywają, że wiążą z nią duże nadzieje.

Forum Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego to nowy projekt Polskiej Grupy Zbrojeniowej, który ma stanowić platformę do nawiązania nowych kontaktów między spółkami należącymi do PGZ-etu i podmiotami działającymi na rynku cywilnym, które mogłyby być zainteresowane podjęciem współpracy. To główny cel tego przedsięwzięcia, jednak w planach jest też szersza debata na temat przemysłu zbrojeniowego, jego przyszłości i wyzwań, przed jakimi stoi. Wśród poruszanych kwestii będzie również temat programu „Tarcza Wschód”. Organizatorzy spotkania liczą na udział najważniejszych polityków. Zaproszenia wystosowali m.in. do szefa MON-u Władysława Kosiniaka-Kamysza i ministra aktywów państwowych Jakuba Jaworowskiego. – Czekamy jeszcze na potwierdzenie uczestnictwa, ale obaj ministrowie już objęli nasze wydarzenie patronatem honorowym – mówi Jacek Matuszak z Działu Komunikacji Polskiej Grupy Zbrojeniowej.

 

Obustronne korzyści

Głównym punktem programu będzie jednak część prezentacyjna i warsztatowa. W pierwszej z nich około 30 spółek należących do PGZ-etu zaprezentuje swoje portfolio oraz najważniejsze projekty, nad którymi pracują. W ramach prezentacji przedstawią też obszary, w jakich szukają kontrahentów i podwykonawców. – Chcemy pokazać, co my jako Polska Grupa Zbrojeniowa możemy zaoferować przedsiębiorcom. To na przykład unikatowa możliwość współpracy przy takich projektach, jak Borsuk czy Krab, a także możliwość wejścia na rynki zagraniczne, bo PGZ jest już w łańcuchu dostaw światowych gigantów z sektora zbrojeniowego – wymienia Jacek Matuszak.

W drugiej części forum, warsztatowej, przedsiębiorcy dowiedzą się, jak nawiązać współpracę z Polską Grupą Zbrojeniową, w jaki sposób otrzymać koncesję na produkcję specjalistyczną i jakie są wymogi formalnoprawne związane z sektorem zbrojeniowym. Poznają też działanie platformy zakupowej PGZ-etu. Dla wielu uczestników będą to nowe informacje, bo inicjatywa jest skierowana do podmiotów działających na rynku cywilnym.

Nie tylko dla dużych graczy

Zainteresowanie uczestnictwem w spotkaniu jest bardzo duże. – Zaplanowaliśmy udział 250 firm. Już w półtora dnia od otwarcia zapisów zgłosiło się ponad 400 przedsiębiorstw i nadal się zgłaszają, choć rejestracja została już zamknięta – mówi Jacek Matuszak. Profil rejestrujących się spółek jest bardzo zróżnicowany. – Są firmy stricte produkcyjne, jest duża reprezentacja branży IT, ale też finansów, doradztwa czy PR – wyjaśnia. I zaznacza, że oferta PGZ-etu skierowana jest nie tylko do dużych przedsiębiorstw, lecz także do niewielkich podmiotów, których działalność zupełnie nie kojarzy się z przemysłem zbrojeniowym. – Stolarka i produkcja mebli? Taka firma może okazać się dobrym kontrahentem przy programie „Miecznik”, bo przecież wnętrza okrętów trzeba zabudować – tłumaczy Matuszak.

Wkrótce przedsiębiorstwa, które zostaną wybrane, otrzymają zaproszenia na Forum Polskiego Przemysłu Zbrojeniowego. Nie oznacza to jednak, że pozostali zainteresowani są wykluczeni z możliwości nawiązania współpracy ze spółkami należącymi do Polskiej Grupy Zbrojeniowej. Po zakończeniu forum na poświęconej mu stronie internetowej zostaną umieszczone materiały prezentowane przez spółki w czasie warsztatów. Każdy przedsiębiorca będzie więc mógł się zapoznać z tym, jakich kontrahentów poszukuje PGZ, a także jakie warunki należy spełnić, żeby wejść w sektor zbrojeniowy. Z każdą ze spółek będzie można się też skontaktować w celu przedstawienia swojej oferty.

Anna Pawłowska

autor zdjęć: PGZ

dodaj komentarz

komentarze


Początek wielkiej historii
Studia dla żandarmów
54 sekundy próby
Nowe zasady finansowania szkolenia żołnierzy-medyków
Pierwszy dom dla Husarzy gotowy
Koniec niemieckiej misji powietrznego wsparcia
Kolarskie gwiazdy na legendarnym okręcie
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Zabójczy team nad Anglią
Wzmocnienie polskiej tarczy powietrznej
Pierwsze szkolenie Legionu Medycznego
Pamięci ofiar zbrodni katyńskiej
Ruszyły Wojskowe Targi Służby i Pracy
Jubileuszowa i rekordowa Setka Komandosa
Podwójny emeryt, jedno świadczenie
Były żołnierz WOT-u z zarzutami szpiegostwa
Bądź bezpieczny w sieci
Twarde na poligonie
Szef MON-u Człowiekiem Roku 2025
Polski sukces w Duńskim Marszu
Wypadek w PKW UNIFIL
Marynarze po raz trzeci z rzędu najlepsi w wieloboju żołnierskim
Na pierwszej linii wojny i pokoju
Donald Trump: Jesteśmy bardzo blisko
Apache w polskich rękach
Our Only One
Nieszczęśliwy wypadek na strzelnicy
Lotnicy NATO kontra drużyna Gortata
„Końca cywilizacji” w Iranie na razie nie będzie
Fińska armia luzuje rygory
Marynarz w koreańskim tyglu
Mała Orka?
View from Outer Space
Zbrodnia bez kary
Sejm uchwalił ustawę o SAFE
NATO i USA o Iranie
Syndrom Karbali
Adaptacja i realizm
Bliski Wschód: wojna bez wyjścia, stawka rośnie
Rosomaki na lądzie i morzu
Jelcz coraz silniejszy
Zbrodnia i kłamstwo
Większe możliwości Nitro-Chemu
Pomnik gen. Rozwadowskiego stanie przed Sztabem Generalnym
Nie udostępniamy nieba do ataków na Rosję
Terytorialsi zdobyli amerykańskie ostrogi
Finansowanie szkolenia wojskowych medyków
Przyszłość polskich Czarnych Panter
Pytania o „chińczyki” w jednostkach
Głos żołnierzy ma znaczenie
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Logistyczna rewolucja w Opolu
Pierwsze loty
Debata o bezpieczeństwie
W Sejmie o wyższym szkolnictwie wojskowym
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Senat przyjął ustawę o SAFE głosami koalicji
Grzmoty zamiast Goździków
Absolwenci do wojska. Nabór trwa
Architekci pola walki
Zmiany kadrowe na szczycie PGZ-etu
Polska i Norwegia zacieśniają współpracę
Pasja i fart
WAM wraca do Łodzi
Psiakrew, harmata!
Wyróżnienia za sportowe sukcesy

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO