moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Dobre starty lekkoatletów CWZS-u w hali

Powoli rozkręca się sezon halowy w lekkiej atletyce. Lekkoatleci na mityngach pod dachem walczą o minima na halowe mistrzostwa świata i Europy. W Łodzi na zawodach Orlen Cup bardzo dobrze spisali się reprezentanci „armii mistrzów”. St. szer. spec. Konrad Bukowiecki wygrał konkurs pchnięcia kulą, a st. szer. spec. Damian Czykier był drugi w biegu na 60 m przez płotki.

Wynikiem 20 m 95 cm st. szer. spec. Konrad Bukowiecki triumfował w Atlas Arenie w Łodzi i potwierdził, że jest dobrze przygotowany do nowego sezonu halowego. Lekkoatleta z Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego we wszystkich mierzonych próbach osiągnął lepsze rezultaty niż we wcześniejszych startach. W pierwszej serii pchnął kulę na odległość 20,56 m, w czwartej uzyskał wynik o centymetr gorszy, w piątej – 20 m 95 cm i w szóstej – 20 m 53 cm. Drugie miejsce zajął Chukwuebuka Enekwechi z Nigerii, który przegrał z Polakiem o 7 cm. Natomiast na trzeciej pozycji, z wynikiem 20 m 82 cm, uplasował się Amerykanin Roger Steen. Dopiero czwarty był ubiegłoroczny mistrz Europy i wicemistrz świata z 2023 roku Włoch Leonardo Fabbri. Reprezentant Italii pchnął kulę na odległość 20 m 71 cm.

Kilka dni przed startem w Łodzi st. szer. spec. Konrad Bukowiecki przegrał z Fabbrim w Ostrawie. Włoch był piąty z wynikiem 20 m 65 cm, a Polak zajął szóste miejsce. Bukowiecki w najlepszej próbie uzyskał 20,32 m. Lekkoatleta CWZS-u przed pięciu laty był w Ostrawie niepokonany. Wynikiem 21,88 m ustanowił rekord mityngu, który do tej pory nie został poprawiony, a próby powyżej 21 m są celem Polaka na ten sezon halowy. Bukowiecki chce się przypomnieć kibicom na mistrzostwach Europy, które 6–9 marca odbędą się w hali w holenderskim mieście Apeldoorn. Jeszcze później są mistrzostwa świata w Chinach, ale aby w nich wystartować, trzeba na liście rankingowej sezonu mieścić się w czołowej „16”.

O minimum na halowe mistrzostwa w Nankinie nie musi się martwić drugi z lekkoatletów CWZS-u – st. szer. spec. Damian Czykier, który w mityngu Orlen Cup w Łodzi wywalczył drugie miejsce w finale biegu na 60 m przez płotki. Reprezentant „armii mistrzów” uzyskał wynik 7,50 s. Przegrał tylko z Jakubem Szymańskim, który 60 m pokonał w 7,39 s. To nowy rekord Polski i drugi wynik w historii europejskiej lekkiej atletyki. Szybszy od niego o 0,09 s był tylko Brytyjczyk Colin Jackson, który rekord Europy ustanowił w 1994 roku. Trzecie miejsce w Łodzi wywalczył Krzysztof Kiljan, który wynikiem 7,57 s zapewnił sobie również prawo startu w halowych mistrzostwach Europy i świata.

W Orlen Cup bardzo dobrze spisała się Ewa Swoboda, która wygrała finał biegu na 60 m. Polka triumfowała z wynikiem 7,13 s. Drugie miejsce zajęła Włoszka Zaynab Dosso (7,16 s), a trzecie Czeszka Karolína Maňasová (7,22 s). W łódzkich zawodach w biegu na 60 m planowała też start st. szer. spec. Natalia Bukowiecka. Niestety rywalizację oglądała z trybun. Brązowa medalistka paryskich igrzysk w biegu na 400 m musiała zmienić plany, gdyż na mityngu w Ostrawie nie ukończyła biegu z powodu dolegliwości mięśnia dwugłowego. Pod znakiem zapytania stoi jej udział w halowych mistrzostwach Starego Kontynentu w Holandii.

SZUS

autor zdjęć: Julian Sojka/ East News

dodaj komentarz

komentarze


Sukces bezzałogowego skrzydłowego
Żołnierze z „armii mistrzów” czekają na głosy
Czas na polskie Borsuki
Szwedzi w pętli
NATO ćwiczy wśród fińskich wysp
Rządy Polski i Niemiec wyznaczają kierunki współpracy
Szeremeta niepokonana na ringu w Budapeszcie
BWP made in Poland. Czy będzie towarem eksportowym?
Zmierzyli się z własnymi słabościami
Niebo pod osłoną
Współpraca na rzecz bezpieczeństwa energetycznego
Pancerniacy jadą na misję
Razem na ratunek
Z Su-22 dronów nie będzie
Wojska amerykańskie w Polsce pozostają
Najdłuższa noc
Pomorscy terytorialsi w Bośni i Hercegowinie
Kapral Bartnik mistrzem świata
Borsuki jadą do wojska!
Sportowcy podsumowali 2025 rok
Nadchodzi era Borsuka
Rosja usuwa polskie symbole z cmentarza w Katyniu
Komplet medali wojskowych na ringu
Najmłodszy żołnierz generała Andersa
Wojsko przetestuje nowe technologie
The Darker, the Better
GROM w obiektywie. Zobaczcie sami!
PKO Bank Polski z ofertą specjalną dla służb mundurowych
Militarne Schengen
wGotowości do reakcji
Po co wojsku satelity?
Bóg wojny wyłonił najlepszych artylerzystów
MSPO 2025 – serwis specjalny „Polski Zbrojnej”
Gdy ucichnie artyleria
Mundurowi z benefitami
Plan na WAM
Norweska broń będzie produkowana w Polsce
Sejm za Bezpiecznym Bałtykiem
Dzień wart stu lat
Uczelnie łączą siły
Wojskowe przepisy – pytania i odpowiedzi
Czy Strykery trafią do Wojska Polskiego?
Zwrot na Bałtyk
Skytrucki dla Niemiec
Najlepsi w XXII Maratonie Komandosa
Celne oko, spokój i wytrzymałość – znamy najlepszych strzelców wyborowych wśród terytorialsów
Polska i Francja na rzecz bezpieczeństwa Europy
Nowe zasady dla kobiet w armii
Czwarta dostawa Abramsów
Żołnierze zawodowi zasilają szeregi armii
W krainie Świętego Mikołaja
Polska niesie ogromną odpowiedzialność
Trzy „Duchy" na Bałtyk
Nitro-Chem stawia na budowanie mocy
Ograniczenia lotów na wschodzie Polski
Polski „Wiking” dla Danii
Wojskowa łączność w Kosmosie
Szczyt europejskiej „Piątki” w Berlinie
F-35 z Norwegii znowu w Polsce
Premier ogłasza podwyższony stopień alarmowy
Wojsko ma swojego satelitę!
Przygotowani znaczy bezpieczni
Artylerzyści mają moc!
Formoza – 50 lat morskich komandosów

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO