moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Na siódmym torze po siódmy medal

Pierwszy medal w lekkiej atletyce, a siódmy dla reprezentacji Biało-Czerwonych na XXXIII Letnich Igrzyskach Olimpijskich wywalczyła st. szer. Natalia Kaczmarek. Lekkoatletka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego wytrzymała ciążącą na niej presję i dobiegła do mety na medalowej pozycji. Z czasem 48,98 s zajęła trzecie miejsce. Wygrała Dominikanka Marileidy Paulino.


– W końcu doczekaliśmy się medalu lekkoatletów. Bardzo się cieszę, że to pierwsze trofeum zdobyła reprezentantka Centralnego Wojskowego Zespołu Sportowego. Siódemka okazała się dla niej szczęśliwa. Biegnąc na siódmym torze wywalczyła dla Polski siódmy medal na paryskich igrzyskach – mówi kmdr Janusz Porzycz, szef CWZS-u. Oficer ma nadzieję, że to nie ostatni medal Biało-Czerwonych zdobyty na Stade de France. Liczy również, że na finiszu igrzysk o dobre wyniki postarają się jeszcze sportowcy „armii mistrzów”, a pewna przynajmniej srebrnego medalu w boksie szer. Julia Szeremetą dostarczy kibicom wielu emocji.

St. szer. Natalia Kaczmarek startowi indywidualnemu w biegu na 400 m na paryskich igrzyskach podporządkowała wszystko. Choć przed trzema laty w Tokio wywalczyła dwa medale olimpijskie w sztafetach – złoty w mieszanej i srebrny w rywalizacji kobiet – w Paryżu zrezygnowała z występów w biegach rozstawnych. W nagrodę za skoncentrowanie się wyłącznie na jednej konkurencji wywalczyła w niej upragniony medal. Medalową kolekcję z igrzysk uzupełniła o pierwsze indywidualne trofeum.

Na ostatnią prostą biegu po brąz lekkoatletka CWZS-u wbiegła na czwartej pozycji. Prowadziła główna kandydatka do końcowego zwycięstwa Marileidy Paulino z Dominikany. Aktualna mistrzyni świata nie oddała prowadzenia i triumfowała z wynikiem 48,17 s. Ustanowiła nim nowy rekord olimpijski. Drugie miejsce zajęła Salwa Eid Naser z Bahrajnu – biegła 48,53 s. Natomiast st. szer. Natalia Kaczmarek po znakomitym finiszu pewnie wywalczyła trzecią lokatę.

W drodze do finału st. szer. Natalia Kaczmarek odniosła dwa zwycięstwa. Wygrała swój bieg eliminacyjny z czasem 49,98 s. Natomiast w półfinale uzyskała jeszcze lepszy wynik – 49,45 s. Najszybciej w półfinałach pobiegła natomiast pochodząca z Nigerii i biegająca w barwach Bahrajnu Salwa Eid Naser. Mistrzyni świata z 2019 roku wygrywając pierwszy bieg uzyskała wynik 49,08 s. Drugi rezultat zanotowała z kolei aktualna mistrzyni świata Marileidy Paulino z Dominikany, która z czasem 49,21 s wygrała drugi półfinał. Lekkoatletka CWZS-u w półfinałowych seriach uzyskała zaś trzeci wynik dnia.

St. szer. Natalia Kaczmarek oprócz sukcesu na bieżni paryskiego Stade de France w startach indywidualnych może się pochwalić m.in. tytułem wicemistrzyni świata 2023 oraz mistrzyni Europy 2024. Warto przypomnieć, że zdobywając w czerwcu w Rzymie złoto na mistrzostwach Starego Kontynentu wynikiem 48,98 s, pobiła rekord Polski, który 48 lat temu ustanowiła Irena Szewińska. Natomiast przed trzema tygodniami na mityngu Diamentowej Ligi w Londynie Kaczmarek pobiegła jeszcze lepiej – rekord kraju poprawiła o 0,08 s.

„Brązowa” Natalia dołączyła do sześciorga żołnierzy-sportowców z „armii mistrzów”, którzy wpisali się na listę medalistów paryskich igrzysk. Przed nią na olimpijskim podium stanęło czterech wioślarzy (st. szer. Fabian Barański, szer. Mateusz Biskup, szer. Dominik Czaja i szer. Mirosław Ziętarski), kajakarka górska szer. Klaudia Zwolińska i rekordzistka świata we wspinaczce sportowej st. szer. spec. Aleksandra Mirosław.

SZUS

autor zdjęć: PKOL

dodaj komentarz

komentarze


SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
Syndrom Karbali
Specjalsi: mała, wielka siła
NATO i USA o Iranie
Tatuaże pod mundurem
Celne oko strzelców z „armii mistrzów”
Strzały na granicy. Żołnierz uniewinniony
Równanie z „Iksem”
Marsz prawdę ci powie
Oddawanie krwi to cichy akt odwagi
Biało-czerwona na Monte Cassino
Bez zmian w emeryturach
Kraków zaprosił weteranów
Czerwieńsze będą…
Ogniowy debiut polskich AH-64D
Od cyberkursu po mundurówkę
„Wulkan” w programie „Ratownik”
Roboty saperskie bez tajemnic
SAFE dla marynarki
Wypadek w PKW UNIFIL
Polska i Kanada zacieśniają współpracę zbrojeniową
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Przed misją w Rumunii
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Groźny incydent w Libanie
Podziemny szpital na trudne czasy
Szef MON-u o obecności wojsk USA: reorganizacja, nie redukcja
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Symbol skupiający wiele znaczeń
Pierwsze umowy z SAFE
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
SAFE – czas kontraktów
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Wyposażenie osobiste i pojazdy dla logistyki z SAFE
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
Wsparcie ma znaczenie
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Pierwsze pieniądze z SAFE już w Polsce
Sprawdzian na Bornholmie
WOT pomaga gasić ogromny pożar na Mazowszu
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Leopardy 2PL na podium
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Ochrona lasu dla obronności
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Polsko-kanadyjska współpraca
Początek wielkiej historii
Masz problem prawny? Pomogą studenci ASzWoj-u
Pracownik zbrojeniówki podejrzany o szpiegostwo
Czy amunicja do Patriotów powstanie w Polsce?
SAFE dla Tarczy Wschód
Polsko-estońska współpraca
Drony z SAFE
Bez patosu o misjach
Ślady, których nie widać
Tu nie ma miejsca na błędy
Zmiana resortowych planów: jeszcze więcej OPW
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Odbić farmę z rąk przeciwnika
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Adaptacja i realizm
Blizny, których nie widzimy
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Generał z cienia

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO