moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Weterani na MSPO

Nie tylko nowoczesny sprzęt i uzbrojenie. Międzynarodowy Salon Przemysłu Obronnego to też miejsce, gdzie wyróżniające się firmy odbierają laury. Dziś wręczono statuetkę „Dumny weteran”. Przyznawane przez Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych wyróżnienie otrzymała firma Rosomak. – Wspieraliśmy weteranów i nadal będziemy – mówił Zbigniew Chabera ze spółki, odbierając nagrodę.

Uhonorowanie statuetką „Dumny weteran” firm, które wspierają żołnierzy poszkodowanych podczas misji, stało się już tradycją targów zbrojeniowych w Kielcach. W tym roku Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju, które przyznaje nagrodę, zdecydowało, że trafi ona do firmy Rosomak SA.

Tomasz Kloc, prezes stowarzyszenia, wyjaśnił, że w ten sposób kapituła nagrody chciała podziękować firmie za wsparcie finansowe i organizacyjne w realizacji projektów na rzecz byłych uczestników misji. – W imieniu wszystkich weteranów serdecznie za to dziękuję – powiedział. Zaznaczył także, że Rosomak już po raz drugi został uhonorowany przez weteranów. Spółka była bowiem pierwszą firmą, którą wyróżniono w ten sposób. – Można powiedzieć, że po ponad dziesięciu latach nasza współpraca zatoczyła koło – zaznaczył Tomasz Kloc.

Nagrodę przedstawicielowi spółki Rosomak SA wręczył Krzysztof Kosiński, dyrektor Departamentu Spraw Socjalnych Ministerstwa Obrony Narodowej, który mówił, że to bardzo ważne, aby wspierać żołnierzy nie tylko w czasie służby w armii, lecz także po jej zakończeniu. – Cieszy mnie, że są firmy i podmioty, które chcą się w taką działalność angażować – chwalił dyrektor. – Wspieraliśmy weteranów, wspieramy i będziemy nadal wspierać – powiedział Zbigniew Chabera ze spółki Rosomak SA, który odebrał statuetkę.

Gratulacje firmie Rosomak złożył m.in. gen. dyw. pil. Cezary Wiśniewski, zastępca dowódcy generalnego rodzajów sił zbrojnych, który powiedział, że każdy powinien postępować w podobny sposób. – Weterani są częścią naszej rodziny. Każdy z nas powinien włączyć się do tej działalności – stwierdził. – Dziękuję także weteranom za to, że są aktywni, stworzyli stowarzyszenie i zabiegają o wsparcie dla swoich kolegów – powiedział generał.

Nagroda „Dumny weteran” to wyróżnienie dla firm i instytucji aktywnie działających na rzecz weteranów misji zagranicznych. Od 2013 roku przyznawana jest przez Stowarzyszenie Rannych i Poszkodowanych w Misjach poza Granicami Kraju podczas targów zbrojeniowych w Kielcach.

MM

autor zdjęć: Michał Niwicz

dodaj komentarz

komentarze


Czekamy na pierwsze podium wojskowych
„Bezpieczny Bałtyk” z podpisem prezydenta
SAFE – zasady wykorzystania unijnych środków
Bądź gotowy dzięki nowej aplikacji
Szansa dla systemu bezpieczeństwa
Invictus, czyli niezwyciężony
Medal Honoru dla Ollisa
W Sejmie o abolicji dla Polaków walczących w Ukrainie
Multimedaliści górą
Kosiniak-Kamysz o strategii na 2026 rok
Czarna Pantera i Twardy w Braniewie
„Wicher” rośnie w oczach
SAFE: szansa i wyzwanie dla zbrojeniówki
Outside the Box
Kmdr Stanisław Nahorski – bohater flotylli rzecznych i morskich
Chciałem być na pierwszej linii
Partnerstwo dla artylerii
Bez medalu na torze łyżwiarskim w Mediolanie
Przez uchylone okno
Ułamki sekundy dzieliły żołnierza od medalu
Minister obrony: wojsko może na nas liczyć
Skromny początek wielkiej wojny
Gorąco wśród lodu
POLSARIS, czyli oczy wojska
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Finał B żołnierza w short tracku
Buzdygan Internautów – głosowanie
Szef SKW odpowiada na rosyjskie oskarżenia
PGZ szykuje Baobaba na eksport
Misja zdrowie trwa
Ekstremalne zimowe nurkowanie
W Sejmie o zmianach w ASzWoj-u
Kolejne nominacje w wojsku
Ojciec chrzestny bojowego wozu piechoty Borsuk
Tusk: Ukraina nie może pozostać sama
Polak szefem jednego z dowództw NATO
Kierunek Rumunia
W NATO o inwestycjach w obronność
Łyżwiarz przebił się z czwartej pozycji na pierwszą
W biatlonie i łyżwiarstwie szybkim nie poszli w ślady Tomasiaka
Medal był na wyciągnięcie łyżwy
Taniec na „Orle”
Vespa, czyli jak wykorzystać drony na polu walki
Gdy woda czy kredki są wyjątkowym prezentem
Zielone światło dla konwoju
Chwała bohaterom AK
Rosyjskie inwestycje wojskowe na kierunku północnym
Rubio: należymy do siebie
To nie mogło się udać, ale…
Więcej pieniędzy dla żołnierzy na mieszkanie
Ustawa o SAFE uchwalona. Opozycja przeciw
Fenomen podziemnej armii
Czarne Pantery odsłaniają swoje tajemnice
Wracają szkoły podchorążych rezerwy!
W Pałacu o SAFE i… bezpieczeństwie
Szef MON-u o wzmacnianiu NATO
Bojowy duch i serce na dłoni
Oko na Bałtyk
Together on the Front Line and Beyond
Engineer Kościuszko Saves America
ORP „Błyskawica” – ponad 2070 dni morskiego boju
Rośnie pancerna pięść Sił Zbrojnych RP
Ostatnia minuta Kutschery
Żołnierz z zarzutami gwałtu. Jest reakcja resortu
Arktyka pod lupą NATO
Premier wojenny
HIMARS-y w Rumunii

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO