moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

WOT wspiera mieszkańców Piotrkowa Trybunalskiego

Ze skutkami pożaru Głównego Punktu Zasilającego w Piotrkowie Trybunalskim zmagają się strażacy, energetycy i wojsko. Na miejsce zostali skierowani żołnierze z 9 Brygady Obrony Terytorialnej, którzy dostarczyli agregaty prądotwórcze. Służby wspólnie pracują nad usunięciem awarii. Wsparcie lokalnej społeczności to jedno z najważniejszych zadań terytorialsów.

Zdjęcie ilustracyjne.

Wojska obrony terytorialnej zostały zaangażowane do pomocy w usuwaniu skutków pożaru, który wybuchł w budynku stacji Głównego Punktu Zasilającego w Piotrkowie Trybunalskim. „We wtorek przed godziną 16 duża część Piotrkowa została pozbawiona zasilania. Powodem był pożar w budynku stacji Głównego Punktu Zasilającego. Teren zabezpieczała straż pożarna i energetycy. Oddymianie pomieszczeń i gaszenie pożaru trwało kilka godzin” – informuje Urząd Miasta Piotrkowa Trybunalskiego. Okazało się, że pożar wybuchł pod posadzką budynku stacji transformatorowej.

 

Około godziny 20 zakończyła się akcja strażaków, ale prąd pojawił się tylko w 80% gospodarstw. Niestety ogień zniszczył część rozdzielni zasilającej odbiorców stacji Piotrków Trybunalski. O wsparcie w zwalczaniu skutków pożaru zaapelowała Dorota Ryl, wojewoda łódzki. Do pomocy pracującym na miejscu służbom zostali skierowani żołnierze z 9 Brygady Obrony Terytorialnej. – Dostarczyliśmy dwa agregatory prądotwórcze o łącznej mocy 1400 kW – mówi Joanna Pilas, rzecznik prasowy łódzkiej 9 BOT. Terytorialsi z WOT-u włączyli się również w akcję na miejscu wypadku. „Dzięki sprawnemu działaniu naszych żołnierzy uda się zminimalizować negatywne skutki pożaru” – informują wojska obrony terytorialnej. Energetycy szacują straty i wymieniają sprzęt niezbędny do działania Głównego Punktu Zasilającego.

9 Brygada Obrony Terytorialnej nie po raz pierwszy wspiera mieszkańców województwa łódzkiego. Żołnierze pomagali między innymi instytucjom odpowiedzialnym za przyjmowanie uchodźców z Ukrainy. Włączyli się również w pomoc szpitalom oraz domom opieki społecznej podczas pandemii COVID-19 Misją WOT-u jest obrona i wspieranie lokalnych społeczności w sytuacjach klęsk, katastrof i wypadków – podkreśla Joanna Pilas. – Żołnierze wykazują gotowość do działania oraz zaangażowanie w niesienie pomocy tam, gdzie jest ona najbardziej potrzebna.

Ewa Korsak

autor zdjęć: DWOT, 9 ŁBOT

dodaj komentarz

komentarze


Walka w dwóch światach
Dowódca, który wie szybciej i więcej, wygrywa
Polska gotowa zarządzać rurociągami NATO
Jakie limity dla przyszłych oficerów?
W Sejmie o rosyjskim pocisku
Wojsko szuka tłumaczy, psychologów i BHP-owców na misje
Obrona powietrzna w gotowości przez całą dobę
„Mewa” na północnym szlaku
„Kryzysowy” Jaśmin
Legion Medyczny na poligonie
Dwa marzenia spełnione naraz
Ukraina zgodziła się na ekshumacje w Hucie Pieniackiej
Jak Polska wykorzystuje unijne pożyczki
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Bitwa Warszawska, dzień trzeci: Triumf w Radzyminie
Więcej sojuszniczych wojsk w Polsce?
Razem dla bezpieczeństwa wschodniej flanki NATO
Kompania dronów zamiast Rosomaków
Produkcja pocisków do Patriotów w Polsce i Ukrainie?
Armia testuje naziemne drony
Bitwa Warszawska, dzień piąty: Bolszewika goń!
Patrioty pod Płockiem
Cztery brygady, jeden cel
Saperzy z Ukrainy potrzebują wsparcia
Kolejne Czarne Pantery dotarły do Polski
Sojusznicze wsparcie nad Bałtykiem
Donald Tusk: Patrzcie z dumą na polską flotę!
Przyszłością wojsk pancernych jest działanie różnych środowisk
Moskwa w poszukiwaniu partnerów
Paczka z mundurem – pytania i odpowiedzi
Tysiące Piorunów dla Polski i sojuszników
CEPS – strategiczny projekt NATO się rozwija
Młodzi medycy na poligonie
Prezent chodziarki na Święto Wojska Polskiego
Program SAFE w pytaniach i odpowiedziach
Sojusznicze samoloty ćwiczyły nad Polską. To były planowane manewry
F-15 dla Polski?
Gorący lipiec PKW Łotwa
Siatka niewidka dla wojska
W wojsku nie wszystkie butelki z kaucją?
Zmarł gen. Mirosław Różański
Rok 2027 bez Air Show Radom
Bitwa Warszawska, dzień szósty: Bitwa wygrana!
Brąz płotkarza na mistrzostwach Europy
Tarcza i miecz
MON: planujemy zakup kolejnych F-35
Aukcja dla weterana
Mazurek Dąbrowskiego dla pływaczki „armii mistrzów”
Żołnierze PKW Rumunia ćwiczyli w Bułgarii
Bitwa Warszawska, dzień czwarty: Zwycięska kontrofensywa
Łzy na treningu to cena, jaką warto zapłacić za sukces
Resort o przyszłości M28, Black Hawków i i MiG-ów 29
Lancaster PA163 nie dotarł do Szczecina
Abordaż z polskim wsparciem
Coraz więcej Alpha Scramble
Sojusznicza tarcza antydronowa
„Agat. Siła i ogień”. Album już w sprzedaży
Flanka pod strażą
Z prądem i pod prąd
Bohaterka powstania, strażniczka pamięci

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO