moja polska zbrojna
Od 25 maja 2018 r. obowiązuje w Polsce Rozporządzenie Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z dnia 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (ogólne rozporządzenie o ochronie danych, zwane także RODO).

W związku z powyższym przygotowaliśmy dla Państwa informacje dotyczące przetwarzania przez Wojskowy Instytut Wydawniczy Państwa danych osobowych. Prosimy o zapoznanie się z nimi: Polityka przetwarzania danych.

Prosimy o zaakceptowanie warunków przetwarzania danych osobowych przez Wojskowych Instytut Wydawniczy – Akceptuję

Tylko sprawny żołnierz może być skuteczny na polu walki

Bieg wahadłowy i na kilometr, wspinaczka po linie – to tylko niektóre z konkurencji, którym podczas mistrzostw wojsk obrony terytorialnej w wieloboju musieli sprostać ich uczestnicy. Najlepiej w rywalizacji wypadła 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej, ale świetnie poradzili sobie także terytorialsi z Warmii i Mazur oraz województwa zachodniopomorskiego.

Film: Dominika Celińska, Maciej Bąkowski / ZbrojnaTV

Pierwsze Mistrzostwa Wojsk Obrony Terytorialnej w Wieloboju Żołnierskim odbyły się w Centrum Szkolenia WOT. Aby wziąć w nich udział, do Torunia, gdzie mieści się ośrodek, przyjechało 130 żołnierzy z całego kraju. – W zawodach wzięli udział najsprawniejsi terytorialsi ze wszystkich brygad OT. Konkurencje, którym musieli sprostać, były bardzo wymagające, ale sama rywalizacja pomiędzy zawodnikami odbywała się zgodnie z zasadami fair play. Warto zauważyć, że o końcowym wyniku często decydowały sekundy – mówi płk Przemysław Żukowski, komendant CSWOT.

Wojskowi rywalizowali w kilku konkurencjach, m.in. wspinaniu na linie, biegowym teście siłowym, biegu wahadłowym; każdy z nich musiał też jak najszybciej pokonać trasę mierzącą kilometr. Sędziowie oceniali zmagania sportowców w mundurach zarówno indywidualnie, jak i drużynowo. W tej drugiej kategorii najlepiej poradziła sobie reprezentacja 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej. Drugie miejsce na podium zajęła 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej, a trzecie 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej.

– Poświęciłam wiele czasu i siły, aby przygotować się do tych zawodów, brałam także udział w trzech zgrupowaniach sportowych. Bardzo się cieszę, że udało mi się wygrać – mówi kpr. Aleksandra Skubisz z 3 Brygady OT, która okazała się najlepszą zawodniczką w kategorii kobiet do 35 lat. – Poziom do samego końca był bardzo wyrównany. Pomiędzy mną a kolegą, który zajął drugie miejsce, było tylko 10 punktów różnicy. Cieszę się, że mogłem uczestniczyć w tych mistrzostwach i stanąć na podium – dodaje kpr. Adam Ardelli z 13 BOT, który wywalczył pierwszą lokatę w kategorii mężczyzn do 35. roku życia.

Mimo że zawody dobiegły końca, nie oznacza to, że ich laureaci mogą spocząć na laurach. Przed najlepszymi z najlepszych kolejne wyzwanie – będą reprezentować wojska obrony terytorialnej podczas Mistrzostw Wojska Polskiego w Wieloboju Żołnierskim, które odbędą się pod koniec marca.

Wyniki:

Drużynowo:
1. 3 Podkarpacka Brygada Obrony Terytorialnej
2. 4 Warmińsko-Mazurska Brygada Obrony Terytorialnej
3. 14 Zachodniopomorska Brygada Obrony Terytorialnej

Mężczyźni do lat 35:
1. Zawodnik z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej
2. Zawodnik z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
3. Zawodnik z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Kobiety do lat 35:
1. Zawodniczka z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej
2. Zawodniczka z 1 Podlaskiej Brygady Obrony Terytorialnej
3. Zawodniczka z 19 Nadbużańskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Mężczyźni powyżej 35 lat:
1. Zawodnik z 16 Dolnośląskiej Brygady Obrony Terytorialnej
2. Zawodnik z 20 Przemyskiej Brygady Obrony Terytorialnej
3. Zawodnik z 8 Kujawsko-Pomorskiej Brygady Obrony Terytorialnej

Kobiety powyżej 35 lat:
1. Zawodniczka z 4 Warmińsko-Mazurskiej Brygady Obrony Terytorialnej
2. Zawodniczka z 13 Śląskiej Brygady Obrony Terytorialnej
3. Zawodniczka z 3 Podkarpackiej Brygady Obrony Terytorialnej 

Magdalena Miernicka

autor zdjęć: CS WOT

dodaj komentarz

komentarze


K9, ognia!
Oswoić „latający komputer”
Ślady, których nie widać
Rekordowy XII Ćwierćmaraton Komandosa
Spędź wakacje z wojskiem! Z pancerniakami, marynarzami…
Bałtyk, wspólna sprawa
„Oczy i uszy” Bursztynowej Dywizji
Lotnisko w zanadrzu
Rosomaki zamówione. To ostatnie krajowe umowy z SAFE
Wyższe diety i rozłąkowe dla żołnierzy
Za sterami DORSZ i myśliwców
Rumuni rozdzielają środki z SAFE
Saperzy przeprawili się, drony zapewniły wsparcie
Chcą budować dla Amerykanów
Nowa baza US Army w Polsce?
Polsko-estońska współpraca
Holenderskie Patrioty zostaną dłużej w Jasionce
SAFE: jest kolejna umowa – na dostawę amunicji
DIANA szansą dla polskich innowacji
Polsko-kanadyjska współpraca
Sołtysi uczą się działań antykryzysowych
Od indeksu do munduru
Szef MON-u: Gloryfikacja UPA nie do przyjęcia
Groźny incydent w Libanie
Wojsko wykonało misję. Chora studentka jest już w kraju
Australijską armią będzie dowodzić kobieta
Florecista i kajakarka na pucharowym podium
Śmierć w sercu Azji
Czerwieńsze będą…
Wsparcie ma znaczenie
Ustawa o obronie ojczyzny – pytania i odpowiedzi
Wielka gra na ukraińskim froncie
Rosyjski dron uderzył w Rumunii
Traktat o partnerstwie z Wielką Brytanią
Kontrakty z SAFE: pojazdy, drony, satelity
Dowódca eskadry F-35 o sile Husarzy
Sojusz kontra drony
Kraków zaprosił weteranów
Biało-czerwona na Monte Cassino
Historyczny dzień z SAFE w Stalowej Woli
Bez zmian w emeryturach
Siły powietrzne na pomoc Polce w potrzebie
Polska SAFE, czyli inwestycje w bezpieczeństwo
Pływacy „Czarnej Dywizji” znów najlepsi
Równanie z „Iksem”
Żołnierze na „Horyzoncie” do końca wakacji
Marsz prawdę ci powie
Nie tylko USA, również Kanada. Współpraca transatlantycka Polski
Wspólny trening polskich i portugalskich marynarzy
Rosyjskie myśliwce przechwycone nad Bałtykiem
Hegseth odznaczył polskiego generała
Syndrom Karbali
Latający dron – broń na okręty podwodne
Śledztwo w sprawie „snajperskiego safari”
Żołnierze na podium imprez w strzelectwie i kajakarstwie
NATO rozkłada lotniczy parasol
Pilecki – mniej znane oblicze bohatera
Strzelcy wyborowi muszą się lubić
Generał z cienia
Nominacje na nowe stanowiska dowódcze

Ministerstwo Obrony Narodowej Wojsko Polskie Sztab Generalny Wojska Polskiego Dowództwo Generalne Rodzajów Sił Zbrojnych Dowództwo Operacyjne Rodzajów Sił Zbrojnych Wojska Obrony
Terytorialnej
Żandarmeria Wojskowa Dowództwo Garnizonu Warszawa Inspektorat Wsparcia SZ Wielonarodowy Korpus
Północno-
Wschodni
Wielonarodowa
Dywizja
Północny-
Wschód
Centrum
Szkolenia Sił Połączonych
NATO (JFTC)
Agencja Uzbrojenia

Wojskowy Instytut Wydawniczy (C) 2015
wykonanie i hosting AIKELO